High End Munich 2019

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Αααααααααα, Τώρα το κατάλαβα! Όλα τ αλλά ηχεία και χώροι απαιτούν, επί τιμωρίας προστίμου, πολλαπλά σαμπς, εκτός των ευγενών Γκειθειν!

Η Γκειθειν επίσης νομιμοποιείται να βάζει καλωδια-ανακοντα γιατί κατά βάθος και δια της πλαγιας οδου, θέλει να περάσει αγνά και θετικά μηνύματα στους ανυποψίαστους φίλους των μηχανημάτων
Επειδή θέλει να ξεχωρίζει από την...Trinnov.:sneaky:
H ενεργοποίηση του μονού sub σε αυτές τις συνθήκες setup μπορεί κάλλιστα να χαλούσε τη ισορροπία...
Άμα θέλουμε να βάλουμε μια "βαθμολογία" ήχου, με άριστα το 10, ομολογουμένως τα μεγάλα pmc το προσέγγισαν σημαντικά, θα τα έδινα ανέτως ένα 8-9.

Τα πολύ μικρότερα genelec που ακούσαμε, προφανώς πολύ χαμηλότερου κοστολογίου, αλλά με την παρουσία των βαρβάρων δικών τους σαμπ, έφτασαν στο ίδιο επίπεδο ήχου, νομίζω πως πρόκειται σχεδόν για ισοβαθμία. Ηχεία χάρακας, θαυμάσια.

Στην ίδια λίγκα, με μικροδιαφορές πρακτικά ασήμαντες, ήταν το ωραιότατο ATC. Χάρακας. Άριστο, εντυπωσιακό.

Μεταξύ των 3 αυτών, ένα μικρό προβάδισμα θα το έδινα στο pmc, λόγω εξαιρετικής ατάκας. Αλλά πρόκειται για άλλου όγκου ηχείο, και εντελώς άλλου κοστολογίου, τραγικά ακριβότερο.

Το επόμενο άκουσμα, λίαν επιεικώς να πω ότι άγγιξε το 5, σε σχέση με τα προηγούμενα.


Βέβαια υπήρξε και η τραυματική εμπειρία των γκεϊθαιν. Αυτά είναι εκτός συναγωνισμού, πέραν κάθε έννοιας σύγκρισης, με ήχο μοναδικό, ανατριχιαστικό, στο δικό τους πλανήτη, κάποιον πλανήτη πολύ μακριά από μας....


Χάριν συμβατότητας με το προηγούμενο μέτρο σύγκρισης, σε μια βαθμολόγηση με άριστα το 10 ως προείπα, θα τους έβαζα ανέτως και χαλαρά ένα σεμνό 65.876.346 και κάτι ψιλά. Ξέρω, είναι πολύ αυστηρή η κριτική μου, αλλά δε χαρίζω εύκολα πόντους... Τα 66 μύρια με άριστα το 10 των άλλων, δε τα έφτασε.

Πολυκάναλο, χωρίς σαμπ. Ξέρω, ξέρω... Είπα! Ξέρω ...

Ψέματα, τα έφτασε. Και τα ξεπέρασε. Σόρρυ γκαιζ...

Ζαλίστηκα.... Ήταν γροθιά στο κέντρο ακοής... Τραυματική εμπειρία, μη πάτε ποτέ να τα ακούσετε, δε κάνει....

Φακ εβριθινγκ ρε, εβριθινγκ.
Τρανή απόδειξη του επιχειρήματος ότι ένα sub ίσον...κανένα.;)

Άκουσες όμως τι ωραία εξομάλυνση χαμηλών μπορεί να ισχύσει όταν το πολυκαναλικό setup διαθέτει επιμέρους μονάδες΄΄πλήρους φάσματος΄΄ με ωφέλιμη απόκριση από ύψος 30 Hz περίπου.Πίτα ολόκληρη και...Ear χορτάτος.:D
 
Last edited:

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.359
Reaction score
79.407
και όλα τα άλλα χωρίς τίποτα(με φορητά τριτμεντ) και σας έπεσαν τόσο τα αυτιά ρε παιδιά?o_O
Μόνο στα Geithain μας έπεσαν τα αυτιά.
Και έχουν καρδιοειδές μπάσο, σε πολυκάναλο, οπότε δεν είναι και τόσο απαραίτητο.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.359
Reaction score
79.407
Ζαλίστηκα.... Ήταν γροθιά στο κέντρο ακοής... Τραυματική εμπειρία, μη πάτε ποτέ να τα ακούσετε, δε κάνει....

Φακ εβριθινγκ ρε, εβριθινγκ.
Δεν περιγράφεται.
Θα σας πω μόνο πως αισθάνθηκα:
  1. Στην αρχή μου ήρθε κλάμα. Αλήθεια. Συγκρατήθηκα μην γίνω ρόμπα.
  2. Ετοιμάστηκα να βάλω εκείνη τη στιγμή τα πάντα αγγελία 5 χιλιάρικα, σοβαρά, αλλά συγκρατήθηκα γιατί τα Geithain δεν χωράνε στον χώρο μου.
  3. Ήθελα να σηκωθώ και να αρχίσω να τους βρίζω στα Ελληνικά.
Καμία σχέση με αναπαραγωγή ήχου όπως την ήξερα μέχρι σήμερα.

Πίνω για να ξεχάσω. Με χερούλι.
Στην υγεία σας
image.jpg
72463D37-3C25-47F1-A101-024FFD6BC959.jpeg
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.359
Reaction score
79.407
Mπράβο ρε έτσι πρέπει. Κάνεις και δικέφαλο.... :drinks: Τα συγκεκριμένα τα γκέιθαν πόσο έκανε το ένα; :spiteful:
Θα ρωτήσω αύριο. Κανα δεκαχίλιαρο μάλλον το παθητικό.
Μπχουτια ξερεις;
 






Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Θα ρωτήσω αύριο. Κανα δεκαχίλιαρο μάλλον το παθητικό.
Μπχουτια ξερεις;
Δεκατριάρι το τεμάχιο τα μπροστνά,ενδεκάρι το τεμάχιο τα πισινά.Σκέτος...ΟΠΑΠ δηλαδή.
Αποφεύγονται οι ερωτήσεις άμα υποψιάζομαι ότι δεν θα μπορούσαμε να ζήσουμε με τις...απαντήσεις.;)
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.359
Reaction score
79.407
Δεκατριάρι το τεμάχιο τα μπροστνά,
Με το ενισχυτικό;
Βγαίνουν και ενεργά;
[DOUBLEPOST=1557606623][/DOUBLEPOST]
Αύριο θα έχουμε και πιο καλές φώτο από PMC.
Να μερικές

9954EC5E-4588-4DD0-9859-6C1D6FAB7EB4.jpeg
9B3BDEF1-946C-45D4-89DE-DCB29DD5D241.jpeg
C2B09B8D-E760-44A6-9F4A-932EA65DB46F.jpeg
 

A

AKARL

Guest
Όλοι θέλουν πολυκάναλο Miles
Μνημειώδες έργο, αποτελεί αριστούργημα της μουσικής του εικοστού αιώνα!

Προσωπικά μου είναι εντελώς αδιάφορο αν το ακούω πολυκάναλα, στερεοφωνικά, μονοφωνικά ή από τρανζιστοράκι στα βραχέα. ;)
 



Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.359
Reaction score
79.407
376E9DED-45C8-432A-BAC4-2E5F3E7FCA3B.jpeg
DECED8BB-FA0F-48BB-9077-C7FF39F64860.jpeg
F12F0AE9-9839-4175-8173-3012A2CA514A.jpeg

Emotiva
Το Dirac δεν θα ενσωματωθεί μέχρι midsummer. Βάλε Χριστούγεννα.

Δεν έκατσα στο demo, μόνο πυροβολισμοί ήταν. Το RMC από κοντά είναι επιβλητικό
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.604
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top