Ο θάνατος του δικάναλου σετάπ, και γιατί


Μηνύματα
153
Reaction score
316
Αυτή τη στιγμή, 4.0 έχω στο σπίτι.
Πρώτον, γιατί με 12ινστα γούφερ δεν νομίζω ότι θα χρειαστώ περισσότερο χαμηλό.
Δεύτερον, γιατί ένα ίδιο κεντρικό δεν χωράει με τίποτα. Και παρότι αγόρασα ένα μικρότερο, ήταν μέσα στη μέση και τώρα πρέπει να ξηλώσω όλο το ρακ για να έρθει το κεντρικό ακριβώς κάτω από την οθόνη και να χτίσω μετά τα υπόλοιπα μηχανήματα τριγύρω. Η διαφορά πάντως είναι υπέρ του πολυκάναλου ακόμα και στο 4.0.
Και όμως χρειάζεται sub. Μόνο αν βάλεις θα το καταλάβεις!!!!! Για να έχεις μια τάξη μεγέθους, έχω τα 801, τα ακούω με sub, (η ένταση δεν έχει σημασία), και η διαφορά είναι ΤΕΡΆΣΤΙΑ. Κάνε αν μπορείς μια δοκιμή και θα με θυμηθείς!!!
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.442
Reaction score
15.130
Και όμως χρειάζεται sub. Μόνο αν βάλεις θα το καταλάβεις!!!!! Για να έχεις μια τάξη μεγέθους, έχω τα 801, τα ακούω με sub, (η ένταση δεν έχει σημασία), και η διαφορά είναι ΤΕΡΆΣΤΙΑ. Κάνε αν μπορείς μια δοκιμή και θα με θυμηθείς!!!
Ισχύει.... καλά τα 12ινστα αλλά το σαμπ είναι εξειδικευμένο να δώσει το κάτι παραπάνω...
Είχα και γω τις ανησυχίες μου πριν βάλω αλλά τώρα πια δε γίνεται χωρίς αυτό... μέχρι που φλερτάρω με την ιδέα να βάλω και δεύτερο...
 

Μηνύματα
153
Reaction score
316
Ισχύει.... καλά τα 12ινστα αλλά το σαμπ είναι εξειδικευμένο να δώσει το κάτι παραπάνω...
Είχα και γω τις ανησυχίες μου πριν βάλω αλλά τώρα πια δε γίνεται χωρίς αυτό... μέχρι που φλερτάρω με την ιδέα να βάλω και δεύτερο...
Εννοείται ότι ο στόχος είναι 4. Μη φάμε και κανα πρόστιμο!!!
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.374
Reaction score
125.453
Και όμως χρειάζεται sub. Μόνο αν βάλεις θα το καταλάβεις!!!!! Για να έχεις μια τάξη μεγέθους, έχω τα 801, τα ακούω με sub, (η ένταση δεν έχει σημασία), και η διαφορά είναι ΤΕΡΆΣΤΙΑ. Κάνε αν μπορείς μια δοκιμή και θα με θυμηθείς!!!
Μπράβο ρε άνθρωπε, πες το να το ακούσουν καλά...
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
τι να μας πείτε τώρα..γατάκια! Ο επόμενως τοίχος του ear:D:D
τι δικάναλα και πολυκάναλα, αν δεν έχεις περί τα 65 15'ιντζα δε μπορείς να απολάυσεις το Mόμπι:D
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.374
Reaction score
125.453
Θα σου κοπεί μαχαίρι το γέλιο, όταν (και αν) ακούσεις πως παίζει πραγματικά ο Μόμπι.:D

Μέχρι τότε, τραγούδα με τα 6" δήθεν "γούφερ"..:p
 




TGD

Μηνύματα
7.178
Reaction score
7.206
Ισχύει.... καλά τα 12ινστα αλλά το σαμπ είναι εξειδικευμένο να δώσει το κάτι παραπάνω...
Είχα και γω τις ανησυχίες μου πριν βάλω αλλά τώρα πια δε γίνεται χωρίς αυτό... μέχρι που φλερτάρω με την ιδέα να βάλω και δεύτερο...
Το καταλαβαίνω, αλλά:
1. Σχεδόν όλο το πολυκάναλο software που έχω είναι 5.0
2. Θα μου δώσετε μια ιδέα κόστους για δυο σαμπ που να μου γεμίσουν την πρώτη οκτάβα;
 
  • Like
Reactions: PMC

Μηνύματα
153
Reaction score
316
Είναι στο όριο να μπει στη λίστα, ακόμα διασκεδάζω.:D
Μην ασχοληθείς άλλο. Έτσι κι αλλιώς, όποιος ακούσει έστω και μια φορά πολυκαναλο audio του φεύγουν τα σαγονια. Εγώ ακούω και βινύλιο, για συναιασθηματικους λόγους θα έλεγα, αλλά ο πολυκαναλος ήχος όντως είναι όλα τα λεφτά. Όποιος θέλει το καταλαβαίνει!!!!
Προσοχή στα καλώδια ρεύματος... Πρέπει να είναι τα καλύτερα.....
[DOUBLEPOST=1557771945][/DOUBLEPOST]
Το καταλαβαίνω, αλλά:
1. Σχεδόν όλο το πολυκάναλο software που έχω είναι 5.0
2. Θα μου δώσετε μια ιδέα κόστους για δυο σαμπ που να μου γεμίσουν την πρώτη οκτάβα;
Svs subwoofer matching tool, δίνεις τα ηχεία σου και σου προτείνει κάποια από την σειρά των sub που διαθέτει η εταιρεία, που ταιριάζει με τα δικά σου ηχεία.
 


Μηνύματα
22.268
Reaction score
15.543
Και όμως χρειάζεται sub. Μόνο αν βάλεις θα το καταλάβεις!!!!! Για να έχεις μια τάξη μεγέθους, έχω τα 801, τα ακούω με sub, (η ένταση δεν έχει σημασία), και η διαφορά είναι ΤΕΡΆΣΤΙΑ. Κάνε αν μπορείς μια δοκιμή και θα με θυμηθείς!!!
ποια 801 εχεις και με τι τα οδηγεις ?
 

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Οποιος ακουσει με σαμπ(ς) στο χωρο του μουσικη και μετα το αποσυνδεσει, θα νομιζει οτι ακουει μουσικη απο τραντζιστορακι. Δεν υπερβάλλω. Μετα θα ξαναγυρισει στα...καλωδια.:gotcha:


Ολα θα γινουν καποια στιγμη. Κι αυτοι που εμμένουν στο δικαναλο, θα ξεστραβωθουν και θα δουν την αλήθεια, απλως θα εχουν αργησει γυρω στον ενα...αιωνα.:p Μπροστα απ' την εποχη τους ειναι παντα οι επιστημονες-σχεδιαστες, ακολουθουν οι χρηματοδοτες τους που επενδύουν στο μελλον και μετα καποιοι εμποροι που διαβλέπουν τις τεχνολογικες καινοτομιες και τις ακολουθουν. Τελευταιοι και καταιδρωμενοι ειναι οι ανοιχτομυαλοι χομπιστες. Για τους παραδοσιακους χαιενταδες, δεν σχολιαζω.:D
 

Μηνύματα
948
Reaction score
2.991
Οποιος ακουσει με σαμπ(ς) στο χωρο του μουσικη και μετα το αποσυνδεσει, θα νομιζει οτι ακουει μουσικη απο τραντζιστορακι. Δεν υπερβάλλω. Μετα θα ξαναγυρισει στα...καλωδια.:gotcha:


Ολα θα γινουν καποια στιγμη. Κι αυτοι που εμμένουν στο δικαναλο, θα ξεστραβωθουν και θα δουν την αλήθεια, απλως θα εχουν αργησει γυρω στον ενα...αιωνα.:p Μπροστα απ' την εποχη τους ειναι παντα οι επιστημονες-σχεδιαστες, ακολουθουν οι χρηματοδοτες τους που επενδύουν στο μελλον και μετα καποιοι εμποροι που διαβλέπουν τις τεχνολογικες καινοτομιες και τις ακολουθουν. Τελευταιοι και καταιδρωμενοι ειναι οι ανοιχτομυαλοι χομπιστες. Για τους παραδοσιακους χαιενταδες, δεν σχολιαζω.:D
...σταμάτα τσουτσούρωσα
 


D

Deleted member 38719

Guest
έλεος ρε, τόσα χρόνια, όλοι αυτοι οι κερατάδες κατασκευαστες ηχείων, που χρυσοπουλανε σε δικάναλα setup, γιατί δεν μας προτείνουν να βάλουμε κανένα suμπακι, άσχετοι είναι; ή ακόμα καλύτερα, γιατί δεν κατασκευάζουν δικά τους, να συνοδέυουν τα κωλοκουτα που πουλάνε.... να βγάλουν και χρήματα! οι κερατάδες, πιό άμεσα κι από το χρόνο!... τι, δεν θέλουν; άντε ρε, τι ξέρουν αυτοί, καραγκιόζιδες είναι !!! :lolsign::roflmao::lolsign:


"θα νομιζει οτι ακουει μουσικη απο τραντζιστορακι." δεν νομίζουν . μάλλον τραnζιστοράκι θα είναι....:focus:
 
Last edited by a moderator:




Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.866.964
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top