Ηγγικεν η ωρα για treatment και subs

Μηνύματα
539
Reaction score
1.203
Πάρα πολύ όμορφα, μπράβο!
Και το οτι ακούς μουσική συνέχεια τώρα είναι απόδειξη της τεράστιας βελτίωσης του ήχου.

Οποιος τολμάει τώρα, ας γράψει "δεν θα το κάνουμε στούντιο" και άλλες αρλούμπες.

Υπάρχουν εξαιρετικά όμορφα treatments πλέον. Αν σας δέρνει η γυναίκα σας, ή δεν σας επιτρέπει να αναπνέετε για να έχει το πάνω χέρι σε όλα τα υπόλοιπα, καλά να πάθετε :gotcha:.

Σας έχω βαρεθεί :p:p:p.

Συμφωνω! Το σπιτι μου, και για αυτο ανεβασα φωτογραφιες, δεν εγινε στουντιο.

Θα γινοταν αν εβαζα αλλα πιο φτηνα και κακοσχεδιασμενα προιόντα. Επεσε πολλη σκεψη με τον αντιπρόσωπο και την γυναικα ωστε να ειναι οπτικα αποδεκτο και ομορφο το αποτελεσμα. Κυριως για εμενα που δουλευω και απο το σπιτι.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.925
Συμφωνω! Το σπιτι μου, και για αυτο ανεβασα φωτογραφιες, δεν εγινε στουντιο.

Θα γινοταν αν εβαζα αλλα πιο φτηνα και κακοσχεδιασμενα προιόντα. Επεσε πολλη σκεψη με τον αντιπρόσωπο και την γυναικα ωστε να ειναι οπτικα αποδεκτο και ομορφο το αποτελεσμα. Κυριως για εμενα που δουλευω και απο το σπιτι.
:thumbsup::hi:
 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.878
Συμφωνω! Το σπιτι μου, και για αυτο ανεβασα φωτογραφιες, δεν εγινε στουντιο.

Θα γινοταν αν εβαζα αλλα πιο φτηνα και κακοσχεδιασμενα προιόντα. Επεσε πολλη σκεψη με τον αντιπρόσωπο και την γυναικα ωστε να ειναι οπτικα αποδεκτο και ομορφο το αποτελεσμα. Κυριως για εμενα που δουλευω και απο το σπιτι.
μπραβο ολα πολυ ωραια.
απο που τα πηρες?
 



Μηνύματα
539
Reaction score
1.203
DSC_2051.JPG


DSC_2052.JPG



DSC_2056.JPG

[DOUBLEPOST=1558093702][/DOUBLEPOST]Σημερα επισης αναμενω την δευτερη μετρηση του χωρου, ωστε να επιβεβαιωθουν τα νουμερα της αρχικης προσομοιωσης σε ακουστικο CAD για την συμπεριφορα αυτου μετα το treatment.
 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
για να παω τη βαλιτσα πιο μακρυα ακομα, αναφερει ο μηχανικος αν εχει νοημα/επιδραση η ενσωματωση των διαχυτων στη γυψοσανιδα - δηλαδη να μπουν ενθετες σε αυτην (διαμορφωνοντας προφανως καταλληλη εσοχη) ;

το λεω γιατι με παρομοιο τροπο μπορεις να ενσωματωσεις (απο αισθητικης αποψεως) τα πανελς και να φαινονται σαν μερος της διακοσμισης (και γιατι με ενδιαφερει προσωπικα)

(προφανως μιλαμε για ενα επιπλεον κοστος του γυψοσανιδα της ταξης των 600-800 ευρω εντεωλς χονδρικα)
 

Μηνύματα
539
Reaction score
1.203
για να παω τη βαλιτσα πιο μακρυα ακομα, αναφερει ο μηχανικος αν εχει νοημα/επιδραση η ενσωματωση των διαχυτων στη γυψοσανιδα - δηλαδη να μπουν ενθετες σε αυτην (διαμορφωνοντας προφανως καταλληλη εσοχη) ;

το λεω γιατι με παρομοιο τροπο μπορεις να ενσωματωσεις (απο αισθητικης αποψεως) τα πανελς και να φαινονται σαν μερος της διακοσμισης (και γιατι με ενδιαφερει προσωπικα)

(προφανως μιλαμε για ενα επιπλεον κοστος του γυψοσανιδα της ταξης των 600-800 ευρω εντεωλς χονδρικα)

Αυτο το ρωτησα αρχικα. Η απαντηση ηταν θετικη. Θα εκανα ακριβως την ιδια κινηση με αυτη που περιγραφεις αν εφτιαχνα τωρα το σπιτι (ανακαινιση εκανα το 2015) και θα γλίτωνα τα τοτε εξοδα.

Στο επομενο σπιτι που θα παω :) θα γινει τετοια προβλεψη απο την αρχη.;)
 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
μωρε και εγω το 12 την εκανα αλλα ευχαριστως το ξαναφτιαχνα το ταβανι (αφου αγαπη θα το ξαναβαψουμε το σπιτακι μας , για ενα μερεμετακι παραπανω δεν εγινε κατι)
[DOUBLEPOST=1558094219][/DOUBLEPOST]παντως αν και τσουχτερα , ειναι προς τη σωστη κατευθυνση απο πλευρας υγειηνης , με ενα swiffer τα ξεσκονισες, μονο οι απορροφοτηρες θελουν σκουπα αλλα ειναι τοιχο και προσβασιμα
 

Μηνύματα
539
Reaction score
1.203
μωρε και εγω το 12 την εκανα αλλα ευχαριστως το ξαναφτιαχνα το ταβανι (αφου αγαπη θα το ξαναβαψουμε το σπιτακι μας , για ενα μερεμετακι παραπανω δεν εγινε κατι)

Ωπα! Αν εχεις ηδη κατασκευη γυψοσανιδας στο ταβανι, ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΙΣ καν να την κοψεις!

Δεν φανταζεσαι ποση σκονη βγαζει!

Εδω τα παιδια εκαναν 140 τρυπες στο ταβανι και ημασταν δυο απο κατω με ηλεκτρικΕΣ σκουπες!
 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
εχω περιμετρικη γυψοσανιδα για φωτισμο (πιο ολντσκουλ) αλλα δεν εχω τετοια κολληματα , οταν το κανω το σπιτι εργοταξειο δεν παιζω , του γ@μ@W τη μανουλα.
 

Μηνύματα
539
Reaction score
1.203
μωρε και εγω το 12 την εκανα αλλα ευχαριστως το ξαναφτιαχνα το ταβανι (αφου αγαπη θα το ξαναβαψουμε το σπιτακι μας , για ενα μερεμετακι παραπανω δεν εγινε κατι)
[DOUBLEPOST=1558094219][/DOUBLEPOST]παντως αν και τσουχτερα , ειναι προς τη σωστη κατευθυνση απο πλευρας υγειηνης , με ενα swiffer τα ξεσκονισες, μονο οι απορροφοτηρες θελουν σκουπα αλλα ειναι τοιχο και προσβασιμα

Τσουχτερα ηταν τα δικα μου γιατι εχω μεγαλο χωρο κι εβαλα 55 τεμαχια για να ερθει στα ισα του.
Συν το οτι ειναι σαλονι. Αν ειχα χωρο αποκλειστικα για εμενα σιγουρα θα πηγαινα σε πιο φτηνες λυσεις.

Σε πιο μικρους χωρους το νουμερο κατεβαινει.
 
Last edited:


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.366
Ωπα! Αν εχεις ηδη κατασκευη γυψοσανιδας στο ταβανι, ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΙΣ καν να την κοψεις!

Δεν φανταζεσαι ποση σκονη βγαζει!

Εδω τα παιδια εκαναν 140 τρυπες στο ταβανι και ημασταν δυο απο κατω με ηλεκτρικΕΣ σκουπες!
εχω περιμετρικη γυψοσανιδα για φωτισμο (πιο ολντσκουλ) αλλα δεν εχω τετοια κολληματα , οταν το κανω το σπιτι εργοταξειο δεν παιζω , του γ@μ@W τη μανουλα.
Γατάκια...:D
 


Μηνύματα
539
Reaction score
1.203
Mετρήσεις πριν και μετά υπάρχουν;
Μπορω, αν εχετε ορεξη για διαβασμα, να ανεβασω την αρχικη μελετη. Μπολικες σελιδες.

Επιβεβαιωση αυτης θα αργησει...

Με 8 χιλιάρικα κόστος, οι δύο τελευταίες λέξεις θα μπορούσαν να εκληφθουν και ως ευχή... :D:D

Μπα, επελεξα την πιο φτηνη προσφορα απο τις τρεις.;)

Η ακριβοτερη περιειχε 24 QRD διαχυτες πανω απο τη θεση ακροασης, που απο μονοι τους κοστιζουν οσο ολα αυτα που εβαλα.:gotcha:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Ποια είναι η αξία αγοράς όλου του ηχοσυστήματος;
 

Μηνύματα
539
Reaction score
1.203
Ποια είναι η αξία αγοράς όλου του ηχοσυστήματος;

Εδω εισαι, με προλαβες! Εχουμε και λεμε:

NAS 1250

Ηχεια 2700

DAC Τ+Α 3000
DAC Benchmark μτχ 800

Καλωδια xlr 30:o

Συνολο: 7780

Αρα ολο το κοστος του treatment ισοσκελιζει το ηχοσυστημα. Για μενα, μια χαρα:party:

Δεν υπολογιζω το κοστος των αλμπουμ που εχω σε φλακ...
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Ναι, φυσικά μια χαρά, ακόμα κι αν ήταν ηχοσύστημα συνολικής αξίας της τάξης των 2 χιλιάδων ευρώ.

Αφού το χώρο ακούς!

Αν θες σωστό ήχο, δεν αλλάζεις Ντακ, φτιάχνεις το χώρο... Εσύ έκανες σοβαρή αναβάθμιση ήχου.

Πόσα ηχεία έχεις; Θα πάρεις κι άλλα;
 

Μηνύματα
539
Reaction score
1.203
Ναι, φυσικά μια χαρά, ακόμα κι αν ήταν ηχοσύστημα συνολικής αξίας της τάξης των 2 χιλιάδων ευρώ.

Αφού το χώρο ακούς!

Αν θες σωστό ήχο, δεν αλλάζεις Ντακ, φτιάχνεις το χώρο... Εσύ έκανες σοβαρή αναβάθμιση ήχου.

Πόσα ηχεία έχεις; Θα πάρεις κι άλλα;

Ηχεια εχω δυο. Οπως βλεπεις απο τις φωτογραφιες η κολωνα πισω απο τον καναπε - θεση ακροασης -
δεν επιτρεπει καθολου μετακινησεις. Εαν βαλω κι αλλα ηχεια, μπορω μονο δυο εκατερωθεν του καναπε συν ενα κεντρικο στην τιβι. Αρα συνολο 5. ηχεια.

Το κακο ειναι πως τα πλαϊνά ηχεια μπορουν να μπου μονο σε γωνιες 90 μοιρων δεξια και αριστερα του καναπε...

(το κενο μετα την τελεία στο 5 το αφηνω σε σενα να βαλεις σαμπ;).
 
Last edited:


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top