Xiaomi phones

Μηνύματα
2.748
Reaction score
1.380
Εγώ μέχρι στιγμής στους 6 μήνες χρήση είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με το redmi note 6 Pro
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Διαβάζω πως είναι πρώτη και στην Κίνα εκτός της Ινδίας.
Το τηλέφωνό τους που έχω πάντως, είναι εξαιρετικό. Κατάφερα βέβαια να σπάσω το οθονάκι με το γαϊδουρινό τσιγάρο μου.
Που το διάβασες αυτό? Κάτω και από τη Vivo και από την apple είναι. To 2015 είχε πλησιάσει κάποια στιγμή την Huawei, από τότε τρώει ξύλο...
Δεν είπε κανείς ότι δεν είναι καλές οι συσκευές, αν πας σε ένα mobile world congress θα δεις κανα 15ριά τέτοιες όμως.
Το ζήτημα είναι άλλο και κυρίως έχει να κάνει με την Huawei και τον Τραμπ. Αν αυτό που κυκλοφορεί από χθες για την Huawei και το Android είναι αληθές, αν ισχύσει τέλος πάντων, μπορεί να δει σοβαρή άνοδο στα μερίδια.
 


Μηνύματα
6.905
Reaction score
5.783
Θα διακινδυνεύσω μια πρόβλεψη για την Xiaomi. Σε μερικά χρόνια από σήμερα, τα κινητά της θα έχουν την τύχη αυτών της Lenovo...
Δυο Lenovo εχουν περασει απο τα χερια μου,και τα δυο πριν κλεισουν χρονο αρχισαν τα νουμερα με διαφορα προβληματα. Αντικατασταθηκαν με Xiaomi και και εναμιση χρονο τωρα δουλευουν σαν την πρωτη μερα,και δεν βλεπω να χαλανε.
 




xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.112
Μακάρι να μπορούσες να παραμείνει και σε αυτο.
Αν το Mi9 επαιρνε με καποιον ευκολο τροπο stock Android, θα το ειχα ηδη.
Με MIUI δεν την παλεύω καθόλου.
Δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα με το MIUI, ειδικά στην τελευταία έκδοση.
 

Μηνύματα
3.185
Reaction score
771
Δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα με το MIUI, ειδικά στην τελευταία έκδοση.
Προφανώς, αφου το αγόρασες :)
Για εμενα το θεμα ειναι αισθητικο κατα κύριο λογο, οχι λειτουργικο.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.112
Προφανώς, αφου το αγόρασες :)
Για εμενα το θεμα ειναι αισθητικο κατα κύριο λογο, οχι λειτουργικο.
Μάλλον δεν ξέρεις το γούστο μου γενικότερα. :)

Αισθητικά μιλώντας, δεν αλλάζω το iOS και το iPhone με τίποτα. Το ίδιο και λειτουργικά γιατί αυτά που θέλω τα κάνει με τον καλύτερο τρόπο.

Λόγοι καταναλωτισμού, περιέργειας και μαζοχισμού, με ωθούν να αγοράζω Android συσκευή κάθε δύο γενιές περίπου.
 


gid

Μηνύματα
7.319
Reaction score
8.541
Αγόρασα προ ημερών το Redmi Note 6 Pro και το διαόλι δεν μου συνδέεται στα Windows 7. Ξέρει κανείς τι χρειάζεται να κάνω; Το Mi PC Suite 3.2 δεν καλύπτει αυτό το μοντέλο, και δύο drivers που δοκίμασα δεν έφεραν αποτέλεσμα.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.062
Αγόρασα προ ημερών το Redmi Note 6 Pro και το διαόλι δεν μου συνδέεται στα Windows 7. Ξέρει κανείς τι χρειάζεται να κάνω; Το Mi PC Suite 3.2 δεν καλύπτει αυτό το μοντέλο, και δύο drivers που δοκίμασα δεν έφεραν αποτέλεσμα.
όταν το συνδέσεις σου βγάζει την επιλογή στην οθόνη του κινητού σου περί ασφαλειας σύνδεσης,πως θέτε να συνδεθεί για μεταφορά φωτό αρχείων κλπ κλπ?
 

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Mε Airdroid και μαλιστα ασυρματα. Δουλευει εξαιρετκα. Δωρεαν απ'το playstore.
 

gid

Μηνύματα
7.319
Reaction score
8.541
όταν το συνδέσεις σου βγάζει την επιλογή στην οθόνη του κινητού σου περί ασφαλειας σύνδεσης,πως θέτε να συνδεθεί για μεταφορά φωτό αρχείων κλπ κλπ?
Το περίεργο είναι ότι όταν το δοκίμασα νωρίτερα σπίτι με το δικό του καλώδιο το είδε ο υπολογιστής σαν να μην τρέχει τίποτε. Εδώ στη δουλειά μου συνεχίζει να μην το βλέπει, μόνο φορτίζει, και δεν βγάζει το κινητό την επιλογή για σύνδεση και μεταφορά δεδομένων. Εδώ έχω ένα generic USB cable. Δεν περίμενα ότι θα παίζει ρόλο το καλώδιο. Πρέπει να ψάξω να βρω δεύτερο καλώδιο από την Xiaomi ίσως, δεν ξέρω.

Τώρα το επόμενο είναι μια εφαρμογούλα που να κάνει διαχείριση δεδομένων. Θα δώ και το airdroid βέβαια.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.062
Το περίεργο είναι ότι όταν το δοκίμασα νωρίτερα σπίτι με το δικό του καλώδιο το είδε ο υπολογιστής σαν να μην τρέχει τίποτε. Εδώ στη δουλειά μου συνεχίζει να μην το βλέπει, μόνο φορτίζει, και δεν βγάζει το κινητό την επιλογή για σύνδεση και μεταφορά δεδομένων. Εδώ έχω ένα generic USB cable. Δεν περίμενα ότι θα παίζει ρόλο το καλώδιο. Πρέπει να ψάξω να βρω δεύτερο καλώδιο από την Xiaomi ίσως, δεν ξέρω.

Τώρα το επόμενο είναι μια εφαρμογούλα που να κάνει διαχείριση δεδομένων. Θα δώ και το airdroid βέβαια.
με συσκευή android μου έχει συμβεί 2-3 φορές αυτό που λες...αλλά ευθύνονταν άλλοι παράγοντες...πχ σε ένα που θυμάμαι ο ακροδέκτης του καλωδίου δεν είχε αρκετό μήκος για να μπει τέρμα μέσα και να κάτσουν όλες οι ακίδες σωστά..ότι να ναι

τσέκαρε όμως στο pc της δουλειάς αν τρέχει και κανένα μούφα antivirus και το μπλοκάρει
+ τσέκαρε και στη ''διαχείριση συσκευών'' αν το βλέπει
 

gid

Μηνύματα
7.319
Reaction score
8.541
To antivirus είναι το avast όπως και στο σπίτι. Η διαχείριση συσκευών κάτω από other devices έχει κάποια πράγματα Bluetooth controller/Mass Storage Controller/Unknown device με ερωτηματικό δηλαδή προβληματικά.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.062
To antivirus είναι το avast όπως και στο σπίτι. Η διαχείριση συσκευών κάτω από other devices έχει κάποια πράγματα Bluetooth controller/Mass Storage Controller/Unknown device με ερωτηματικό δηλαδή προβληματικά.
σε παρακαλώ....
ΠΕΤΑ ΤΟ!! είναι σαν να μην έχεις έτσι κ αλλιώς

Δεν παίζει ρόλο αν το έχεις και αλλού...
αυτό το πράμα κάνει ζημιά όποτε του κ@βλώσει...
είχα πάει μια φορά σε γραφείο που το Pc δεν έβλεπε τους εκτυπωτές...το avast το είχε 3 χρόνια...και του έκανε τώρα ζημιά
με το που το έβγαλα...όλα οκ
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.984
@xfader να παρω του πατέρα μου ένα mi με μεγάλη οθόνη να βλέπει τον κόσμο καλύτερα ή θα του χαλάσει στο εξάμηνο και θα μου το φέρει στο κεφάλι;
Ποιο μοντέλο λες;
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.112
@xfader να παρω του πατέρα μου ένα mi με μεγάλη οθόνη να βλέπει τον κόσμο καλύτερα ή θα του χαλάσει στο εξάμηνο και θα μου το φέρει στο κεφάλι;
Ποιο μοντέλο λες;
Να του πάρεις. Δεν χαλάνε. Προτείνω Xiaomi Redmi Note 7 . Δες πόση είναι η διαφορά μεταξύ σκρουτζ και επίσημης αντιπροσωπείας. Αν είναι λογική, προτίμησε την αντιπροσωπεία που σου παρέχει διετή εγγύηση χωρίς μα-μου. Κι αν θες, κάνεις και ασφάλεια κλοπής, θραύσης, κτλ για ένα χρόνο.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.297
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top