Τι είδαμε, τι θα δούμε

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Dead to me S01 (2019), 8+

The Blacklist (2013 - ) ...είδα τα πρώτα 5-6 επεισόδια, ψιλοβαρέθηκα με το ίδιο μοτίβο συνεχώς. Θα μείνει στα αζήτητα και όποτε δεν υπάρχει τίποτα άλλο για να δω θα βάζω κάνα επεισόδιο να περνά η ώρα. Εχει και 6 seasons μέχρι τώρα, δεν θα το τελειώσω ποτέ.
 

Μηνύματα
601
Reaction score
1.372
The Emperor of Paris Οσο περναγε η ωρα γινοταν και καλυτερο,απλωs δεν ειχε την ψυχη του......
Ηχοs καλοs,η εικονα ειχε μια ενοχλητικη θαμπη ,γαλακτερη υφη,για την οποια,σιγουρα δεν εφταιγε,η ματροσκα των 34 GB Vincent Cassel,φατσα απ'τιs λιγεs....7/10
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Πολύ καλή φωτογραφία, ωραία αφήγηση, σπάνιες εικόνες και μικρά κομμάτια από φίλμ της εποχής...
Σφηνάκι που αφήνει γλυκόπικρη γεύση αλλά αξίζει να το πιείς.
Εξαιρετικό.
 


Μηνύματα
360
Reaction score
554

Εξαιρετικό 9/10 ! ! !

Ο ορισμός του τρόμου !

Αν ψάχνετε ταινία που θα σας κάνει να δοκιμάσετε την αντοχή σας,τότε αυτή είναι μονόδρομος.
Πολύ βίαιο,απλόχερα ωμές σκηνές,απίστευτα σκληρό,για γερά νεύρα,σαδιστικό,βιασμοί,αληθοφανές και πάνω από όλα ΚΑΜΜΙΑ ΥΠΕΡΒΟΛΗ.
Υπόθεση κορυφαία,αγωνία όσο δεν παει,φινάλε εκπληκτικό...

Χαλαρά εντάσσεται στα 3 πιο ψυχοφθόρα τρόμου που έχω δει: (Τα υπόλοιπα: Mum & Dad,Hostel 1)

Επειδή έχει πολύ ουρλιαχτό και κλάματα,προτίμησα να τη δω με ακουστικά στο PC γιατί από τα ηχεία θα νόμιζαν οι γείτονες ότι κάποιον σφάζω...
Φαντάζομαι δεν έχεις δει το Martyrs...
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
A Fortunate Man(Netflix)9/10 Πολυ ωραια ταινια απο την Δανια ,δραματική ,με εξαιρετικες ερμηνιες.Χωρις τιποτα περιττο μια ταινια με νοημα για τις επιλογες και τις μαχες που δινει ο καθε ανθρωπος,τα λαθη που κανει,την συγχωρεση που ψαχνει.
8
 


Μηνύματα
2.257
Reaction score
1.202

Μέτριο 4/10
Αναμενόμενη υπόθεση,υπερβολικό!! και δείτε το μόνο αν δεν έχετε τι να κάνετε...
[DOUBLEPOST=1558369988][/DOUBLEPOST]gparaskeva,για να μην πω "όλα" και με πείτε "υπερβολικό",έχω δει τα περισσότερα θρίλερ-τρόμου.
Ναι το έχω δει και θεωρώ ότι ήταν μεγάλη πατάτα...Ξεκίνησε να μου δείχνει μια κοπελίτσα που μπήκε με καραμπίνα σε σπίτι και εκτελούσε παιδιά-σκυλιά-γονείς-καναρίνια οτι έβρισκε και άργησε να μου εξηγήσει το γιατί και επίσης εκείνο το τέρας που την κυνηγούσε μέσα στο σπίτι και έμοιαζε σαν golum από το Lord of the rings τι ηλιθιότητα ήταν!!!Και μόνο για αυτό έφαγε μεγάλο Χ...
Εσύ δες αυτό:

Τα σοβαρά τρόμου είναι αυτά που είναι χωρίς υπερβολή,θα μπορούσαν να συμβούν και στον καθένα...
Αυτά με "ενοχλούν" εμένα.
Οπως και το Hostel 1...
 
Last edited:

Μηνύματα
360
Reaction score
554

Μέτριο 4/10
Αναμενόμενη υπόθεση,υπερβολικό!! και δείτε το μόνο αν δεν έχετε τι να κάνετε...
[DOUBLEPOST=1558369988][/DOUBLEPOST]gparaskeva,για να μην πω "όλα" και με πείτε "υπερβολικό",έχω δει τα περισσότερα θρίλερ-τρόμου.
Ναι το έχω δει και θεωρώ ότι ήταν μεγάλη πατάτα...Ξεκίνησε να μου δείχνει μια κοπελίτσα που μπήκε με καραμπίνα σε σπίτι και εκτελούσε παιδιά-σκυλιά-γονείς-καναρίνια οτι έβρισκε και άργησε να μου εξηγήσει το γιατί και επίσης εκείνο το τέρας που την κυνηγούσε μέσα στο σπίτι και έμοιαζε σαν golum από το Lord of the rings τι ηλιθιότητα ήταν!!!Και μόνο για αυτό έφαγε μεγάλο Χ...
Εσύ δες αυτό:

Τα σοβαρά τρόμου είναι αυτά που είναι χωρίς υπερβολή,θα μπορούσαν να συμβούν και στον καθένα...
Αυτά με "ενοχλούν" εμένα.
Οπως και το Hostel 1...

Δεν βλέπω τρόμου πλέον και δεν μ' άρεσε το Martyrs γιατί ... δεν μ' άρεσε. Απλά το ανέφερα γιατί είναι ανώμαλο και υπερβολικά κουραστικό και ανατριχιαστικό...γιακ....
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Dead to me S01 (2019), 8+

The Blacklist (2013 - ) ...είδα τα πρώτα 5-6 επεισόδια, ψιλοβαρέθηκα με το ίδιο μοτίβο συνεχώς. Θα μείνει στα αζήτητα και όποτε δεν υπάρχει τίποτα άλλο για να δω θα βάζω κάνα επεισόδιο να περνά η ώρα. Εχει και 6 seasons μέχρι τώρα, δεν θα το τελειώσω ποτέ.
Περίεργο! εγώ το έχω δεύτερο το ''The Blacklist'', μετά το GOT! για ρίξε του άλλη μια ματιά!
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.408
Reaction score
50.364
'' Island of Doomed Men (1940) ''




- όχι , δεν υπάρχει παρθενογέννεση . . . στο εν λόγω φίλμ ( μεταξύ άλλων ) , πάτησαν γερά οι παραγωγοί του Lost

- ένας πλούσιος σχεδόν ιδιοκτήτης κάποιου νησιού ''αγοράζει'' κρατούμενους βαρυποινίτες , που τους βασανίζει ακόμα περισσότερο . . . εφιαλτικό σκηνικό σε τροπικό και ανέμελο περιβάλλον , ακόμα και τα τσιράκια του αφεντικού είναι επίσης κρατούμενοι , όπως και η γυναίκα του


- μέτρια προσπάθεια , αλλά βλέπεται ευχάριστα . . . σάν διπλό επεισόδιο της γνωστής σειράς
















- καλή θέαση . . . 6,0+/10 . . .





 




Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
Suspiria
https://www.google.com/search?q=susp...iQBgN6ZYtwAAAA
Αν την έχετε δει... περαστικά μας!
Αν δεν την έχετε δει, πάρτε εικονίσματα, θυμιατό, σταυρούς, και κανένα φίλο παπά αν έχετε και δείτε τη.
Κατά τα άλλα η Tilda Swinton και η Dakota Johnson πολύ καλές.
Και η ταινία γενικά καλή είναι αλλά...:o
 




Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
The Avengement

Τρομερο, φοβερο, απιστευτη υποθεση που δεν εχει ξαναγινει, φοβερη αγωνια, δεν υπαρχει περιπτωση να μαντεψεις τι θα γινει στο τελος!

Χα χα, αστειευομαι, πολυ ξυλο και ωμο, λιγο πιστολιδι, ενας χαμος, στα ορια b-movie και "αστειας" περιπετειας, αλλα ειχε το χαβα του.

4/10
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.082
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top