Microsoft Office 2019 Pro-Plus Genuine Lifetime License for PC Windows

Μηνύματα
18
Reaction score
9
Καλημέρα. Θέλω να ρωτήσω τι γίνεται με αυτές τις ηλεκτρονικές άδειες που κυκλοφορούν δεξιά και αριστερά για εφαρμογές όπως το office.

Πληρώνεις , σου στέλνουν το product key και ύστερα κατεβάζεις την εφαρμογή από π.χ. το site της Microsoft και την ενεργοποιείς. Είναι απατεωνιά ή όντως γίνεται και έτσι ; Η εφαρμογή λειτουργεί κανονικά ή μπορεί να σου ζητήσει μετά από κάποιο διάστημα τίποτα κουλά ;

Το ρωτάω γιατί βλέπω σωρηδόν διαφημιστικά αλλά και πολύ πράμα στο ebay.

Το έχει τολμήσει κανείς ;
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
volume licence... αγοράζουν άδειες και καλά για μεγάλες επιχειρήσεις αλλά τις πουλάνε μία μία
Κατεβάζεις την εφαρμογή από τη Microsoft και λειτουργεί κανονικά.
Δεν έχω ακούσει ακόμη περίπτωση να σταματήσει η εφαρμογή ή άλλα περίεργα...
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Πρέπει να το κάνω κάποια στιγμή, έχω βαρεθεί τη βλακεία που βγάζουν τα windows κάθε τρεις και λίγο για ενεργοποίηση. Για σπαστήρι ούτε λόγος, πρόσφατα δέχτηκα ransomware επίθεση και έβαλα μυαλό. Ευτυχώς μου χτύπησαν μηχάνημα που δεν είχε σημαντικά αρχεία ( το νου σας ).
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Καλησπέρα

Εγώ έχω αγοράσει 3 άδειες Windows 10 Pro πολύ φθηνά από ηλεκτρονικό κατάστημα και παίζουν μια χαρά. Με PM μπορώ να σου πω από τις πήρα για να μην θεωρηθεί έμμεση διαφήμιση.

Φιλικά Κωνσταντίνος
 

Μηνύματα
3.185
Reaction score
771
Συνήθως παιζουν κανονικά.
Τουλάχιστον αγόρασε απο καποιον δοκιμασμένο με πολλές θετικές κριτικές.
 

Μηνύματα
2.668
Reaction score
1.386
Ρίξε μια ματιά κι εδω
Διαφημίζεται και σε γειτονικό φόρουμ με πολυ καλό feedback.
Αγόρασα και εγω το bundle (office+windows) για να υπάρχει αλλά ακόμη δεν το έχω ενεργοποιήσει για να σου πώ εντυπώσεις.
 

Μηνύματα
885
Reaction score
883
Αν το θες για οικιακή χρήση θα κάνεις τη δουλειά σου. Για επαγγελματική άστο καλύτερα. Αμφιβάλω σφόδρα για τη νομιμότητα του εγχειρήματος. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα απαγόρευεται από τους όρους χρήσης της Microsoft η μεταπώληση κλειδιού volume license σε μεμονωμένο χρήστη.
 

Μηνύματα
3.185
Reaction score
771
Αν το θες για οικιακή χρήση θα κάνεις τη δουλειά σου. Για επαγγελματική άστο καλύτερα. Αμφιβάλω σφόδρα για τη νομιμότητα του εγχειρήματος. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα απαγόρευεται από τους όρους χρήσης της Microsoft η μεταπώληση κλειδιού volume license σε μεμονωμένο χρήστη.
Σωστή και αξιοπρόσεκτη παρατήρηση...
 

Μηνύματα
1.237
Reaction score
1.559
Από εδω αγόρασα και εγώ την αναβάθμιση μου σε windows 10 pro και είναι όλα μια χαρά
 

Μηνύματα
813
Reaction score
1.788
Αν το θες για οικιακή χρήση θα κάνεις τη δουλειά σου. Για επαγγελματική άστο καλύτερα. Αμφιβάλω σφόδρα για τη νομιμότητα του εγχειρήματος. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα απαγόρευεται από τους όρους χρήσης της Microsoft η μεταπώληση κλειδιού volume license σε μεμονωμένο χρήστη.
Αυτό είναι σίγουρο. Επίσης δεν ξέρω κάποιο volume licensing πρόγραμμα που να δίνει χρήση για πάντα χωρίς το αντίστοιχο Software Assurance. Εκτός και αν δεν ενδιαφέρει κάποιον να κάνει upgrade σε νέες εκδόσεις.
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Και πάλι, που 2€ και πού όσα ζητάνε για κανονικό License. Μια χαρά είναι. Ενεργοποίησα σε δύο πισιά μέχρι τώρα και ετοιμάζω το τρίτο.
 

Μηνύματα
85
Reaction score
120
Οι πολύ χαμηλές τιμές είναι ρίσκο. Ενδεχομένως να γίνει κανονικότατο activation, αλλά μπορεί μετά από κάποιο χρονικό διάστημα να απορίψει το κλειδί και να ξαναζητήσει activation. Οπότε... αγοράζετε ξανά κλειδί. Περιοδικά ελέγχονται τα κλειδιά που έχουν "διαρεύσει" και απενεργοποιούνται.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.207
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top