La Casa de Papel - Money Heist (2017)


Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Eυτυχως , για αυτον , γυρισε την παρεισφρηση , αυτα που ξερει καλα και εμπιστευεται .Αφου γυρισε βεβαια και το ριμεικ του oldboy , με ομορφοτερο βεβαια ηθοποιο,κατα τα χολυγουντιανα προτυπα.
 



Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Το αλητικο σεξ απιλ που εχει ειναι εντελως αλλου .Βεβαια αυτο το συναντας σε παραγωγες που οι χωρες εχουν εντονο το στοιχειο του παθους :D
Αλλιως θα ηταν ξανθια , με ταγερακι και θα επεσε σε καποιο csi ,οχι στο υπεργαματο casa de papel :D
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Εννοειται οτι αυτες οι φατσες δεν ειναι για το..αμερικανικο κοινο.Παρε την φατσα του Μπερλιν.Κοιτα τις εκφρασεις του , νομιζεις οτι βλεπεις ταυρομαχο.Κοιτα μετα τους Κλαιν και Ντενζελ , ειδικα τον Ντενζελ. 50 χρονια η ιδια πρακτορικη κοψια :D
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Νομίζω ο συνδυασμός σχολών, φιλοσοφίας εάν θες, συν το συνεχόμενο ανατρεπτικό σενάριο έκανε αυτή την μεγάλη επιτυχία...
Σιγά να μην και δεν το έχει δει ο Coyas λέω τώρα... εκμαιευτικη μάλλον ήταν η ερώτηση όπως και η δική μου... :D ααα, μια που είπες για ομορφιές ....
δες πάνω τον κούκλο τον Νταφοι :gotcha:

Βεβαια τις απόλυτες ομορφιές τις κράτανε οι ισπανικές, ή μάλλον οι ισπανοφωνες σαπουνόπερες, εδώ προσπάθησαν να έχουν ποιο ρεαλιστικές φυσιογνωμίες...
Περισσότερα για το σενάριο δε θέλω να πω για όσους δεν το έχουν δει, για τα πάντα υπάρχει αντίλογος και με πάρα πολλές πιθανές εκδοχές, πάνω απ όλα μην ξεχνάμε ότι είναι ταινία, αλλά δεν είναι λίγες οι φορές που πραγματικά γεγονότα δεν πιστεύεις ότι θα μπορούσαν να γίνουν πάρα μόνο σε σενάριο αντιστοιχης...
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.106
Το αλητικο σεξ απιλ που εχει ειναι εντελως αλλου .Βεβαια αυτο το συναντας σε παραγωγες που οι χωρες εχουν εντονο το στοιχειο του παθους :D
Μπλιάααααχ x 10000!!! :D Ειδικά για το πάθος. :p
 






Μηνύματα
13.610
Reaction score
6.566
Απο το τρειλερ φαινεται οτι τους βρισκουν!!!! Εγω ειχα διαβασει οτι στον τριτο κυκλο συνεργαζονται με την αστυνομια για να αντιμετωπισουν αλλη ληστεια.Αν ειναι αυτο το σεναριο.....ξενερωσα.Δηλαδη η Τοκιο θα δουλευει για την αστυνομια???? Παντου τα ιδια τελικα,ολοι στο δημοσιο θελουν να χωθουν.
 




spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.340
Reaction score
30.714
Μήπως βιάζεσε; δεν έχει κλήσει ο μηνας ακόμη.. .. :cautious:

Να τα.... αρχίσαμε...στο είπα βιαστηκες:p
Xfadeριαση:D:gotcha:
Δικιο ειχε ο soco οταν ελεγε να μην βιαζομαι γιατι δεν τελειωσα καν την πρωτη σεζον :D
 

Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.378
Άντε πες τα. Τα χαρακτηριστικά. Θα με κάνεις τώρα να δω ολόκληρο το σήριαλ για να μου φύγει η περιέργεια; :D

Εδώ και δυο χρόνια ακούω για το ποσό καλή είναι η σειρά.

Δυο φορές κατέβασα τον πρώτο κύκλο από το νετφλιξ για να τον δω στις διακοπές μου αλλά επειδή δεν μου αρέσουν οι σειρές,γενικά πλέον,δεν κατάφερα να το βάλω σαν προτεραιότητα ...

Τρίτη προσπάθεια έκανα φέτος και ξανάκατέβασα τον πρώτο κύκλο για να Καλυψω την τρίωρη πτήση.
 

Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.378
Ενέδωσα τελικά...
Η καθημερινή πλύση εγκεφάλου στις προτάσεις του Netflix με έσπρωξε να δω το πρώτο επεισόδιο και μέσα σε 10 μέρες ολοκλήρωσα και τις δύο σεζόν. Η σειρά έχει αρκετά κωμικά στοιχεία γιατί όταν ακούω νευριασμένο που βρίζει στα Ισπανικά δεν κρατιέμαι να μη γελάσω. Για μη αμερικανική παραγωγή ήταν πολύ προσεγμένη, "εξοπλισμένη" με όλα τα στοιχεία που απαιτούνται για να είναι αρεστή στην πλειοψηφία των θεατών.

Το πιο αποκρουστικό, για μένα, κάτι που είναι κανόνας στις ευρωπαϊκές παραγωγές, είναι το casting. Κακομούτσουνοι και αντιπαθητικοί τύποι, πολύ λίγοι γι' αυτό που περιμένω να δω. Ο Μπερλίν ήταν ο μόνος που συμπάθησα. Ανακάλυψα το χείριστο είδος χαρακτήρα ever! Τον Αρτουρίτο. Συγκεντρώνει τα περισσότερα από τα χαρακτηριστικά που με κάνουν να αηδιάσω με κάποιον.

Τα μηνύματα τα προσπερνάω. Ο καθένας ψάχνει δικαιολογίες για να δείξει ότι αυτό που κάνει είναι "σωστό".

Συνολικά με κράτησε, με ελάχιστα skips, κι αυτό είναι που μετράει.

5,5/10

Αρτουρίτο
View attachment 120992

Μπερλίν
View attachment 120993

Εκτός από το «κακομουτσουνοι» και τη βαθμολογία σου πολύ έντιμα τα υπόλοιπα στο σχόλιο σου.

Μη ξεχνάμε πως η ποικιλομορφία των προσώπων και των χαρακτήρων,ο καθένας με την ιστορία του, είναι το στοιχείο που συνδράμει στην εξέλιξη της πλοκής: Άνθρωποι της διπλανής πόρτας όπως ο καθηγητής και το Βερολίνο ( από τους αγαπητούς ρόλους ).

Έφτασα στο έβδομο επεισόδιο και μέχρι να βγει ο τρίτος κύκλος,νομίζω θα είμαι έτοιμος να τον απολαύσω!

( Με σποιλιασαν σήμερα με δυο ερωτήσεις που μου έκαναν και δεν μου άρεσε καθόλου!)
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.181
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top