Ακουστοι και διαφορετικοι ηχοι στο Hi-Fi

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.052
Reaction score
20.465
Οι ORM,CONSONANCE,DYNAVOX,CARY και αλλοι προκαλουν αιωρούμενα σωματιδια που καταστρεφουν το οζον
Εεεεεμ! Άμα η άλλη τους ξεσκονίζει μια φορά στα πέντε χρόνια, τί να σου κάνουν κι αυτά τα καημένα! Νοικοκυρές σου λέει μετά...
 

Μηνύματα
1.740
Reaction score
869
.....Οι lamn industries προξενουν πονοκεφαλο ποιος ξερει από τι,
.....οι υβριδικοι MF με proac καταστρεφουν εγκεφαλικα κυταρα,
.....οι tac εμφανιζουν κοκο,
.....οι ενισχυτες ORM,dynavox,consonance,cary και αλλοι προκαλουν αιωρούμενα σωματιδια που καταστρεφουν το οζον,
.....πολλοι λαμπατοι επισης αναδυουν δυσαρεστη οσμη κατά τις πρωτες ωρες της χρησης τους.....
πλαστελινάτο από Καλαμάτα ή κλασσικό φουντέ από Ζωνιανά??
ότι και να ήταν, το χωράφι ήταν γ@μάτο φίλε μου.. :) 8-)
 

Μηνύματα
634
Reaction score
767
πλαστελινάτο από Καλαμάτα ή κλασσικό φουντέ από Ζωνιανά??
ότι και να ήταν, το χωράφι ήταν γ@μάτο φίλε μου.. :) 8-)
Τα καλυτερα πίνει κ μετα τρολαρει.
Θεος.
Θα θελα να γραφει πιο συχνά.
 

Μηνύματα
2.090
Reaction score
5.464
Και έλεγα και εγώ θα περάσει έτσι ο μήνας,χωρίς τα αποτελέσματα των ψεκασμών; Τώρα που το λες έχω κάτι ραδιόφωνα με λαμπες και ακούω και μουσική από δαυτα γι'αυτό έχω πονοκεφάλους,καλά θα βάλω counterpane!!!!!:D:D
 


Μηνύματα
634
Reaction score
767
φιλε μου,ποτε κανεις audio research δεν ειχε χροιες, ακομη κι αν επαιζε με τα Β&W 801 MATRIX.Οι Lamn Industries προκαλουν πονοκεφαλο,οι Korato ακομη και με Loth κουραζουν, οι υβριδικοι MF καταστρεφουν εγκεφαλικα κυταρα,οι PRIMALUNA με ALIANTE είναι υπεραναλυτικοι,το ιδιο οι ενισχυτες CONRAD JOHNSON με FOCAL,αλλα και οι ΤΑC που εχουν κοκο.Οι ORM,CONSONANCE,DYNAVOX,CARY και αλλοι προκαλουν αιωρούμενα σωματιδια που καταστρεφουν το οζον,πολλοι τελος λαμπατοι ενισχυτες αναδυουν δυσαρεστη οσμη κατά τις πρωτες ωρες της χρησης τους...
Ενδιαφέρον παντως. Πόθεν προκύπτει οτι τα συγκεκριμένα μονο brands καταστρέφουν το όζο; ORM,CONSONANCE,DYNAVOX,CARY
 

Μηνύματα
518
Reaction score
460
Αφού είχες γράψει βρε εκεί..!!

:headbang::headbang::headbang:
[DOUBLEPOST=1559222247][/DOUBLEPOST]
Ωπαααα.. Γράψε λάθος..
Μπέρδεψα το kanakiani με το dragosani....
Άλλο μέλος ήταν.. :D
Τι έκανα εγώ;
 


Μηνύματα
106
Reaction score
57
για οσους δεν εχουν πιστει ακομη για την επικινδυνοτητα των λαμπατων ενισχυτών,ας θεσουμε υπ οψιν τους και το ότι οι ενισχυτες Air Tight δεν αναπαραγουν,αλλα ανασυνθετουν την ηχογραφηση<<ανασταινουν>><<συραπτουν>>τους ηχους.φτανοντας στα ορια της υβρεως εναντι της πραγματικότητας.Δηλαδη,οχι,σου λενε,μεσω της τεχνολογιας μου δεν θα ακουσεις τελεια τη φωνη του Bob Marley, αλλα τον ΙΔΙΟ τον Βοb Marley.Kαι ενώ υπαρχουν κατασκευαστες λαμπατων οι οποιοι δεν συμετεχουν σε αυτην την τρελα(ICON AUDIO-HARBETH,CAYIN-ZINGALI,JJ ELECTRONICS και μερικοι ακομη που προσφερουν καπως ποιο ισορροπιμενο ηχο)τελικα επ ουδενι δεν συστεινονται.αφου και εκει το ηχητικο σημα αλλοιώνεται περνοντας μεσα από τα πυρακτωμένα νυματα των λυχνιων.
 


Μηνύματα
940
Reaction score
264
για οσους δεν εχουν πιστει ακομη για την επικινδυνοτητα των λαμπατων ενισχυτών,ας θεσουμε υπ οψιν τους και το ότι οι ενισχυτες Air Tight δεν αναπαραγουν,αλλα ανασυνθετουν την ηχογραφηση<<ανασταινουν>><<συραπτουν>>τους ηχους.φτανοντας στα ορια της υβρεως εναντι της πραγματικότητας.Δηλαδη,οχι,σου λενε,μεσω της τεχνολογιας μου δεν θα ακουσεις τελεια τη φωνη του Bob Marley, αλλα τον ΙΔΙΟ τον Βοb Marley.Kαι ενώ υπαρχουν κατασκευαστες λαμπατων οι οποιοι δεν συμετεχουν σε αυτην την τρελα(ICON AUDIO-HARBETH,CAYIN-ZINGALI,JJ ELECTRONICS και μερικοι ακομη που προσφερουν καπως ποιο ισορροπιμενο ηχο)τελικα επ ουδενι δεν συστεινονται.αφου και εκει το ηχητικο σημα αλλοιώνεται περνοντας μεσα από τα πυρακτωμένα νυματα των λυχνιων.
Δηλαδη ακουμε τον Bob Marley και τον εχουμε και διπλα μας να κανει μπαφο.Αυτο βεβαια δεν επηρεαζει την ακοη ,ισως την οξυνει λιγο:),αλλα ενα σωστο σεταρισμα με τα υπολοιπα συνοδα θα μας παει εκει που θελουμε ηχητικα και οχι ο ενισχυτης αποκλειστικα!
 


I

iason

Guest
για οσους δεν εχουν πιστει ακομη για την επικινδυνοτητα των λαμπατων ενισχυτών,ας θεσουμε υπ οψιν τους και το ότι οι ενισχυτες Air Tight δεν αναπαραγουν,αλλα ανασυνθετουν την ηχογραφηση<<ανασταινουν>><<συραπτουν>>τους ηχους.φτανοντας στα ορια της υβρεως εναντι της πραγματικότητας.Δηλαδη,οχι,σου λενε,μεσω της τεχνολογιας μου δεν θα ακουσεις τελεια τη φωνη του Bob Marley, αλλα τον ΙΔΙΟ τον Βοb Marley.Kαι ενώ υπαρχουν κατασκευαστες λαμπατων οι οποιοι δεν συμετεχουν σε αυτην την τρελα(ICON AUDIO-HARBETH,CAYIN-ZINGALI,JJ ELECTRONICS και μερικοι ακομη που προσφερουν καπως ποιο ισορροπιμενο ηχο)τελικα επ ουδενι δεν συστεινονται.αφου και εκει το ηχητικο σημα αλλοιώνεται περνοντας μεσα από τα πυρακτωμένα νυματα των λυχνιων.
Εγώ Δηλαδή που ακούω από Cayin να μη φοβάμαι?
 



I

iason

Guest
Cayin και λαμπες ουουουουο σιξ χαντρεντ σιξτι σιξ ουουουουουου
666 woodoo ...... Κινδυνεύω λές?
[DOUBLEPOST=1559393371][/DOUBLEPOST]
Τα λεει καλα. Πως μπορεις να διαφωνήσεις
Tί καλά τα λέει, ο άνθρωπος κεντάει .Πρέπει να είναι μεγάλος ΕΠΙΣΤΉΜΟΝΑΣ. :rolleyes:
 

A

amoustakas

Guest
Δεν ξέρω τι λέτε εσείς αλλά εγώ Αρβανιτάκη μόνο από SET μπορώ να ακούσω. Ακούγεται σαν ψαλμωδία. Η απόλυτη απόδειξη οτι αυτή η τοπολογία ουδεμία σχέση με πιστή αναπαραγωγή έχει.

Επίσης συμφωνώ οτι οι λαμπάτοι είναι πολύ επικύνδυνα εργαλεία. Έχω σακατέψει τη μέση μου από το κουβάλημα. :)
 

Μηνύματα
1.864
Reaction score
4.430
Δηλαδη,οχι,σου λενε,μεσω της τεχνολογιας μου δεν θα ακουσεις τελεια τη φωνη του Bob Marley, αλλα τον ΙΔΙΟ τον Βοb Marley.
Τωρα παιδια και περα απο πλακα με τον Jadis Orchestra
ορκιζομαι οτι μουχει τυχει ν'ακουσω την ιδια την Nina Simone.
Και δεν ειμαι καπνιστης, ξανασκεφτειτε το.....
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.320
Μηνύματα
2.858.456
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top