Ένα απόγευμα στου Κώστα Ear



Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.223
Reaction score
27.786
Υπάρχουν ανοξείδωτα ακριβώς ίδια με τα πλαστικά που αν κλείσουν, δεν ανοίγουν παρά μόνο με κόψιμο που συνεπάγεται και αχρήστευσή τους.
Κοστίζουν 1,5 € το κομμάτι.
Τα ίδια πλαστικά έχουν 2 ευρώ τα 100 τεμάχια.
 

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
Οι βάσεις του Μελιδη είναι απολύτως άριστες, σταθερές και με σημαντικά περιθώρια μετακίνησης.


Μελιδης ρουλλλζζζζζ

:drinks:

Τα καλώδια πιάστηκαν με ταιρ απς, και δε φαίνονται σχεδόν καθόλου:

View attachment 128508

View attachment 128509


View attachment 128510


Μπορεί να μη φαίνεται καλά, λόγω της αλλοίωσης του ευρυγώνιου, αλλά είναι εντελώς μα εντελώς στην ευθεία τα επάνω ηχεία με το μεϊν:


View attachment 128511

Υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να μη χρειαστούν μετακίνηση καθόλου, αλλά όσο χρειαστεί μπορώ να τα μετακινήσω με άνεση. 8-)

Και συνεχίζεται η τακτοποίηση, έχω ακόμα μέλλον...:gotcha:
Ποσά τεμάχια διάχυσης εχεις βάλει στο ταβάνι??
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.379
Reaction score
125.484
30 τεμάχια 60*60cm, τοποθετημένα 5*6 σε μια επιφάνεια 3*3,6μ, που είναι γυψοσανίδα με ηχοαπορρόφηση από πίσω.

Καλύπτουν ουσιαστικά όλον τον κύκλο ακρόασης.

Το πλωτό δάπεδο μου λείπει, ίσως να γίνει κι αυτό, στην πιο απλή του μορφή, με ένα πρόσθετο laminate με μόνωση από κάτω. Είναι μικρό έξοδο..
 



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.963
Reaction score
20.483
Κάντο με ελατήρια και διπλή μόνωση :D:p
Μην το γελάς καθόλου.

Ο ιδιοκτήτης του χώρου που απεικονίζεται στις 4 πρώτες φωτογραφίες του link (καθώς και στην κάτω κάτω), έχει αναρτήσει το πάτωμα σε ελατήρια - δυστυχώς η σχετική σχεδιαστική λεπτομέρεια έχει "κατέβει" από το site.
 

Μηνύματα
3.664
Reaction score
5.497
Μην το γελάς καθόλου.

Ο ιδιοκτήτης του χώρου που απεικονίζεται στις 4 πρώτες φωτογραφίες του link (καθώς και στην κάτω κάτω), έχει αναρτήσει το πάτωμα σε ελατήρια - δυστυχώς η σχετική σχεδιαστική λεπτομέρεια έχει "κατέβει" από το site.
Μα δεν το γέλασα ;). Ούτε ο Κώστας γέλασε νομίζω. :rolleyes:
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.665
Reaction score
28.004
Μην το γελάς καθόλου.

Ο ιδιοκτήτης του χώρου που απεικονίζεται στις 4 πρώτες φωτογραφίες του link (καθώς και στην κάτω κάτω), έχει αναρτήσει το πάτωμα σε ελατήρια - δυστυχώς η σχετική σχεδιαστική λεπτομέρεια έχει "κατέβει" από το site.
Ωραίος χώρος. Αλλά γιατί; Γιατί ρε φίλε ιδιοκτήτη; Λάμπα σε Home Cinema; :headbang:
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.963
Reaction score
20.483
Ωραίος χώρος. Αλλά γιατί; Γιατί ρε φίλε ιδιοκτήτη; Λάμπα σε Home Cinema; :headbang:
Τι γιατί ρε φίλε...; Γιατί έτσι! Άποψη, τι θέλεις τώρα; Μπορεί το ποσό που δίνει κάθε κάποιο καιρό για να αλλάξει λάμπες στους ενισχυτές του, να είναι πάνω κάτω όσα έδωσα για να φτιάξω το χώρο μου. Αλλά ΟΚ, άμα "το φυσάς" στα @@ σου.

Υ.Γ. 1: Ήθελα να τον ρωτήσω ποσά δίνει το μήνα σε ρεύμα - μόνο να σκεφτείτε το ρεύμα που καίνε σε stand by οι ενισχυτές του - αλλά ντράπηκα...

Υ.Γ. 2: Οι λαμπάτοι είναι μόνο για το δικάναλο, όταν "γυρίζει" σε home cinema "παίζει" με solid state (δεν θυμάμαι ποιους), τοποθετημένους σε rack εκτός δωματίου.
[DOUBLEPOST=1559543891][/DOUBLEPOST]
Μα δεν το γέλασα ;). Ούτε ο Κώστας γέλασε νομίζω. :rolleyes:
Παρεξήγησα τις φατσούλες.:)
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.665
Reaction score
28.004
Τι γιατί ρε φίλε...; Γιατί έτσι! Άποψη, τι θέλεις τώρα; Μπορεί το ποσό που δίνει κάθε κάποιο καιρό για να αλλάξει λάμπες στους ενισχυτές του, να είναι πάνω κάτω όσα έδωσα για να φτιάξω το χώρο μου. Αλλά ΟΚ, άμα "το φυσάς" στα @@ σου.

Υ.Γ. 1: Ήθελα να τον ρωτήσω ποσά δίνει το μήνα σε ρεύμα - μόνο να σκεφτείτε το ρεύμα που καίνε σε stand by οι ενισχυτές του - αλλά ντράπηκα...

Υ.Γ. 2: Οι λαμπάτοι είναι μόνο για το δικάναλο, όταν "γυρίζει" σε home cinema "παίζει" με solid state (δεν θυμάμαι ποιους), τοποθετημένοι σε rack εκτός δωματίου.
[DOUBLEPOST=1559543891][/DOUBLEPOST]
Παρεξήγησα τις φατσούλες.:)
Άμα παίζει με solid state σε cinema mode OK. Εγώ νόμιζα έτσι όπως το είδα ότι παίζει λάμπα. Και δεν το λέω για την "συντήρηση" των ενισχυτών αλλά για την ηχητική απόδοση.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.963
Reaction score
20.483
Άμα παίζει με solid state σε cinema mode OK. Εγώ νόμιζα έτσι όπως το είδα ότι παίζει λάμπα. Και δεν το λέω για την "συντήρηση" των ενισχυτών αλλά για την ηχητική απόδοση.
Έλα εσύ και θα πάμε εκδρομή να το δεις και να ακούσεις το σύστημα αυτοπροσώπως.8-)
 

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
30 τεμάχια 60*60cm, τοποθετημένα 5*6 σε μια επιφάνεια 3*3,6μ, που είναι γυψοσανίδα με ηχοαπορρόφηση από πίσω.

Καλύπτουν ουσιαστικά όλον τον κύκλο ακρόασης.

Το πλωτό δάπεδο μου λείπει, ίσως να γίνει κι αυτό, στην πιο απλή του μορφή, με ένα πρόσθετο laminate με μόνωση από κάτω. Είναι μικρό έξοδο..
Σε ευχαριστω !!:thumbsup: οποτε καλο ειναι να γεμισουμε το ταβανι??
 



Μηνύματα
15.012
Reaction score
20.743
Καλη ιδέα για χαϊεντάδες.
Ούτε την τιμή δεν τολμάει να γράψει.

https://e-filippakis.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=375
αγορασαμε προσφατα μια 500αρα για μια εγκατασταση , ειναι της ταξης των 50 λεπτων το τεμαχιο

επισης μπορεις να τα ξανανοιξεις (ειναι δουλεια για φυλακισμενους βεβαια αλλα αμα σου λειπουν να τα αντικαταστησεις μπορεις να τα ανοιξεις) , αλλα αν τα εχεις κοψει ακριβως ειναι πολυ δυσκολο να ξανακλεισουν
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.223
Reaction score
27.786
αγορασαμε προσφατα μια 500αρα για μια εγκατασταση , ειναι της ταξης των 50 λεπτων το τεμαχιο

επισης μπορεις να τα ξανανοιξεις (ειναι δουλεια για φυλακισμενους βεβαια αλλα αμα σου λειπουν να τα αντικαταστησεις μπορεις να τα ανοιξεις) , αλλα αν τα εχεις κοψει ακριβως ειναι πολυ δυσκολο να ξανακλεισουν
Προσπάθησα κάποια στιγμή να ανοίξω ένα.
Μετά από 3 λεπτά άκαρπης προσπάθειας το παράτησα.
Είναι ούτως ή άλλως δύσκολο υλικό το ανοξείδωτο.
 

Μηνύματα
15.012
Reaction score
20.743
θελει τραβηγμα για να σφιξει και ταυτοχρονα να σπρωξεις απο μπροστα την μπιλια που τα ασφαλιζει για να μην ξανακουμπωσει.
αλλα αν το κοψεις κοντο ειναι αδυνατον να το ξαναβαλεις στη θεση του εκτος αν εχεις τροπο να το μαζεψεις εξωτερικα
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.324
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top