Και το δικό μου το ταπεινό

Μηνύματα
82
Reaction score
70
Καλησπέρα

Επειδή είμαι σε καλό στάδιο είπα να βάλω και εγώ ότι έχω φτιάξει ως τώρα νιόπαντρος στο νέο σπίτι.

Σαλόνι-Ηοme Cinema αλλά και πολύ μουσική με Airplay-Spotify στον ενισχυτή

TV-Panasonic 58 ex703 4K
Amp - Pioneer VSX831
Front - DIY (δεν έχω ιδέα τι είναι, προίκα της γυναίκας μου,αλλά παίζουν απίστευτα)
Center- Magnat Monitor Supreme
Rear - JBL Control One
Sub- Yamaha YST030 (Μάλλον άχρηστο, τα Front το πνίγουν)
Sources - Netflix, Mag 255, XBOX One, Laptop ,Spotify, iTunes

(το σκυλί κάνει πάντα photobomb γιατί έχει συνδυάσει την φωτογραφία με λιχουδιά)

IMG_1003.JPEG

IMG_1005.JPEG


Computer Room + Analog System

Source Analogue - Technics SL1210 MK2
Source Digital - Laptop με Spotify και διάφορα
Phono Amp - Amazon λαμπάτος των 50€
Speakers - Edifier R2730D

Θα πάρω λογικά και έναν ενισχυτή ή pro να τα κουμπώσω πάνω για να τα ελέγχω καλύτερα
IMG_1007.JPEG



Computer desks

Aριστερά της γυναίκας μου με ένα ζευγάρι M Audio και δεξιά το δικό μου με ένα ζευγάρι απλά
creative μιας και σπάνια ακούω απο το PC
IMG_1008.JPEG

IMG_1009.JPEG





Ελπίζω να σας αρέσουν

Νίκος
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
:thumbsup:
να τα χαίρεσαι όλα αγορίνα...πανέμορφα:party:

Υ.Γ.
το σκυλί δεν είναι σκυλί...είναι σκύλαρος...μου θύμισε τον δικό μου:cry::(
 
  • Like
Reactions: PPG


PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.867
Reaction score
5.851
Καλησπέρα

Επειδή είμαι σε καλό στάδιο είπα να βάλω και εγώ ότι έχω φτιάξει ως τώρα νιόπαντρος στο νέο σπίτι.

Σαλόνι-Ηοme Cinema αλλά και πολύ μουσική με Airplay-Spotify στον ενισχυτή

TV-Panasonic 58 ex703 4K
Amp - Pioneer VSX831
Front - DIY (δεν έχω ιδέα τι είναι, προίκα της γυναίκας μου,αλλά παίζουν απίστευτα)
Center- Magnat Monitor Supreme
Rear - JBL Control One
Sub- Yamaha YST030 (Μάλλον άχρηστο, τα Front το πνίγουν)
Sources - Netflix, Mag 255, XBOX One, Laptop ,Spotify, iTunes

(το σκυλί κάνει πάντα photobomb γιατί έχει συνδυάσει την φωτογραφία με λιχουδιά)

View attachment 129372
View attachment 129373

Computer Room + Analog System

Source Analogue - Technics SL1210 MK2
Source Digital - Laptop με Spotify και διάφορα
Phono Amp - Amazon λαμπάτος των 50€
Speakers - Edifier R2730D

Θα πάρω λογικά και έναν ενισχυτή ή pro να τα κουμπώσω πάνω για να τα ελέγχω καλύτερα
View attachment 129374


Computer desks

Aριστερά της γυναίκας μου με ένα ζευγάρι M Audio και δεξιά το δικό μου με ένα ζευγάρι απλά
creative μιας και σπάνια ακούω απο το PC
View attachment 129375
View attachment 129376




Ελπίζω να σας αρέσουν

Νίκος
The Prodigy τι μου θύμησες :thumbsup::party:
 




Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Εγώ θα έβαζα τα ηχεία εκατέρωθεν του τζακιού και πιο απομακρυσμένα μεταξύ τους, ίση απόσταση με την απόσταση απο την θέση ακράσης περίπου. Την tv πάνω απο το τζάκι-δυστυχώς θα είναι ψηλά αλλά δεν βλέπω άλλη επιλογή
 

Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
Εγώ θα έβαζα τα ηχεία εκατέρωθεν του τζακιού και πιο απομακρυσμένα μεταξύ τους, ίση απόσταση με την απόσταση απο την θέση ακράσης περίπου. Την tv πάνω απο το τζάκι-δυστυχώς θα είναι ψηλά αλλά δεν βλέπω άλλη επιλογή
εκτος να γκρεμίσεις το τζακι...:errwhat:
 

jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.993
Reaction score
1.462
Συμφωνώ, τα έχεις πνίξει στην γωνία. Βέβαια το τζάκι έχει ωραίο βάψιμο, ωραίο ρολόϊ οπότε πρέπει να πείσεις και το έταιρον ήμισι για αυτή την αλλαγή (και τώρα που είσαι και φρεσκοπαντρεμένος είναι δύσκολο...)
Καλοάκουστα όλα!
Γιάννης
 

Μηνύματα
82
Reaction score
70
Καλησπέρα

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια όλους.

Εχω σκεφτεί και τα 2 (και να γκρεμίσω το τζάκι, και να κρεμάσω την τηλεόραση) αλλά δεν υπάρχει
η σύμφωνη γνώμη του κοινού και υπάρχουν ενδιάμεσες απειλές ότι θα καταλήξω με ηχόμπαρα αν συνεχίσω να πρήζω


Οπότε..Δεν..
 

Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Το βρήκα! Θα βάλεις το μικρό κομμάτι καναπέ εκεί που είναι τώρα το ηχοσύστημα, το μεγάλο κομμάτι καναπέ μπροστά από τη μπαλκονόπορτα, τα 2 κύρια ηχεία στις άκρες του τοίχου απέναντι από τη μπαλκονόπορτα και στο κέντρο θα βάψεις γκρι ένα πλαίσιο 120 ίντσες και θα προβάλλεις με βιντεοπροβολέα.

Όταν αρχίσεις να της τα λες σοβαρά αυτά, μάλλον θα καταλήξεις όπως σου πρότεινε παραπάνω ο Dimifoot.
 

Μηνύματα
13.609
Reaction score
6.564
Μικρος και δυσκολος χωρος.....τα μεγαλα ηχεια ειναι μαλλον προβλημα.Παρε για μπροστα δυο μικρα και βαλτα με επιτοιχιες βασεις στον τοιχο.Η τηλεοραση μαζι με το κεντρικο θα μπορεσουν να ερθουν πιο κοντα στο τζακι και πιο κεντρικα. Το γραφειο οκ......αλλα ειναι δυνατον να σερφαρεις και να εχεις στον σβερκο την γυναικα σου? Καμια ξεβρακωτη δεν χαζευεις ποτε δηλαδη?
 
  • Like
Reactions: PPG

Μηνύματα
1.825
Reaction score
3.406
Ξεκίνα τώρα το καλοκαίρι.
Πφφφφ ζεστή βάζει το τζάκι πφφφφ γεμίζει σκόνη το σπίτι.
Χειμώνα.
Μπαζει από το τζάκι,συνέχεια τα χαλιά γίνονται μες στη σκόνη.
Inception
[DOUBLEPOST=1560341630][/DOUBLEPOST]Και ξέχασα .Μην ξεχάσεις να αναφερθεις πόσο χαλιά γίνονται οι κουρτίνες από το τζάκι.... ;)
 

Μηνύματα
501
Reaction score
705
Δεδομένου ότι το τζάκι δεν είναι ενεργειακό, ένα ξήλωμα το χρειάζεται για να μπει ένα καινούριο που θα κάνει οικονομία θα είναι πιο διακριτικό κτλπ κτλπ
 

Μηνύματα
82
Reaction score
70
Το ξέρω ότι το τζάκι είναι πρόβλημα
Κόβει πολύ τον χώρο και πραγματικά είναι άχρηστο διότι
βαριέμαι υπερβολικά να το ανάβω και να κουβαλάω ξύλα ,

Αλλα τι να κάνω που το ήθελε..

Τουλάχιστον πήρα το dedicated computer room και το έφτιαξα οπως ήθελα (περίπου,σχεδόν,kinda)

Ξεβράκωτες δυστυχώς μόνο στο r/goddesses στο reddit απο το κινητό

Έχω σκεφτεί το ενδεχόμενο να πάρω ένα ζευγάρι βιβλιοθήκης (πχ Klipsch R15 που έχουν και εξαιρετικό waf)
αλλά φοβάμαι ότι θα χάσω εντάσεις μιας και τα μουσικά μου ακούσματα είναι λίγο βίαια καμια φορά και θέλω
να ξεσηκώνω την γειτονιά.

Βέβαια, για να λέμε και του στραβού το δίκιο, όταν σχεδιάζαμε το σπίτι τα είχα πλανάρει όλα για εκεί με σύμφωνη γνώμη
γιατί έριξα καλωδιώσεις ηχείων,cat6,απευθείας ασφάλειες στον πίνακα κλπ οπότε δεν έχω και κανα τρελλό πάτημα.

Φυσικά άλλο να σχεδιάζεις με μαρκαδόρο στα μπετά άλλο να μπουνε όλα και να τα δεις.

Μικρός είμαι , θα μάθω!
 

jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.993
Reaction score
1.462
Welcome to the club!!! Ποτέ τα σχέδια δεν βγαίνουν και τα καλώδια δεν είναι αρκετά! Εκτός και αν τα ταβάνια, οι τοίχοι και τα πατώματα είναι βιομηχανικού τύπου δηλαδή κούφια με κανάλια!
Γιάννης
 

Μηνύματα
41
Reaction score
30
Πάνω απ'όλα να τα χαίρεσαι. Όντως τα front σου είναι στιμωγμένα αν μπορείς να ακυρώσεις την μπαλκονόπορτα θα μπορούσαν να στηθούν στον μεγάλο τοίχο απέναντι απο το τζάκι. Τα σχέδια δύσκολα πετυχαίνουν και οι περισσότεροι απο εμάς προσπαθούμε να κάνουμε οτι καλύτερο μπορούμε με τον χώρο που έχουμε. Και φυσικά οι βελτιώσεις δεν σταματούν ποτέ.:beach:
 


Μηνύματα
82
Reaction score
70
Καλησπέρα και Χρόνια πολλά σε όλους

Να πώ ότι το συμάζεψα λίγο! Έφυγαν τα DIY ηχεία και μπήκαν τα B&W. Αλλάξαμε και το έπιπλο, έκρυψα και τα καλώδια όσο μπορούσα και μετέφερα το TT στο σαλόνι.

Hope you like it :)

unnamed.jpg
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.096
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top