Home Cinema στο "termatogazi''



TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.878
δηλαδη τωρα ποσα σαμπ εχεις,εχω χασει το μετρημα με σενα πχια! δε τα βγαζεις και μια-δυο φωτο ολα μαζι;; :D
7 αλλα δεν χωρανε ολα σε μια φωτο, ειναι γυρω γυρω ολα στην μεση ο βλαμμενος
[DOUBLEPOST=1560965371][/DOUBLEPOST]
Θόλωσε ο φακός απο την συγκίνηση? :D
Το s10+ μου κανει κατι τετοια που και που
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.296
Reaction score
5.248
7 αλλα δεν χωρανε ολα σε μια φωτο, ειναι γυρω γυρω ολα στην μεση ο βλαμμενος
[DOUBLEPOST=1560965371][/DOUBLEPOST]
Το s10+ μου κανει κατι τετοια που και που
βγαλε 2 πανοραμα!!! ;)
 









TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.878
τοποθετηθηκε το sub σε μια γωνιτσα στο σπιτι ,
μολις το ειδε η γυναικα ενθουσιαστηκε :
-"τι ειναι αυτη η γκουμουτσα? "
-"ποιο?"
-"αυτο το πραγμα , εδω θα μεινει?"
-εεεεε θα δουμε , θα γινουν δοκιμες και εδω και μεσα "

γενικα για τοποθετηση σε σαλονι ειναι λιγο αβολο , ειναι και μακρυ και ψηλο (βεβαια πριν το ανοιξω το φανταζομουν μεγαλυτερο), ειναι πιο μικρο απο τα re .
πολυ ωραια και μελετημενη συσκευασια βγαινει απο το κουτι ευκολα και χωρις να καταστρεφεται το κουτι .

το εβαλα να παιξει αρυθμιστο γνωστα ποιοτικα κομματια απο την συλλογη του dimifoot , oπως kendrick lamar και schoolboy q.
o χωρος ειναι 80 τμ και χωριζει απο μια απλη εσωτερικη πορτα με τον πανω οροφο αλλα τον γεμιζει χαμηλα , το sub εχει παρα πολλη δυναμη αλλα σε σημειο που χρειαζεται πολυ φροντισμενο χωρο για να αποδωσει οπως πρεπει , στο σαλονι μου ακουγεται μια βαβουρα και "βρωμια" οταν ανεβαινουν οι εντασεις .
το εκοψα στα 60 hz και καθαρισε λιγο αλλα γενικα το συγκεκριμμενο sub δεν εχει mid bass, χρειαζεται main με midbass η συνδυασμο sub οπως εχω και μεσα , ειναι σαν να ακουω tweeter και δονησεις ολα τα αλλα χανονται.
περιμενω απο εβδομαδα να ερθει και ο πιονερο 503 μηπως και στρωσει λιγο τα πραγματα.
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
τοποθετηθηκε το sub σε μια γωνιτσα στο σπιτι ,
μολις το ειδε η γυναικα ενθουσιαστηκε :
-"τι ειναι αυτη η γκουμουτσα? "
-"ποιο?"
-"αυτο το πραγμα , εδω θα μεινει?"
-εεεεε θα δουμε , θα γινουν δοκιμες και εδω και μεσα "

γενικα για τοποθετηση σε σαλονι ειναι λιγο αβολο , ειναι και μακρυ και ψηλο (βεβαια πριν το ανοιξω το φανταζομουν μεγαλυτερο), ειναι πιο μικρο απο τα re .
πολυ ωραια και μελετημενη συσκευασια βγαινει απο το κουτι ευκολα και χωρις να καταστρεφεται το κουτι .

το εβαλα να παιξει αρυθμιστο γνωστα ποιοτικα κομματια απο την συλλογη του dimifoot , oπως kendrick lamar και schoolboy q.
o χωρος ειναι 80 τμ και χωριζει απο μια απλη εσωτερικη πορτα με τον πανω οροφο αλλα τον γεμιζει χαμηλα , το sub εχει παρα πολλη δυναμη αλλα σε σημειο που χρειαζεται πολυ φροντισμενο χωρο για να αποδωσει οπως πρεπει , στο σαλονι μου ακουγεται μια βαβουρα και "βρωμια" οταν ανεβαινουν οι εντασεις .
το εκοψα στα 60 hz και καθαρισε λιγο αλλα γενικα το συγκεκριμμενο sub δεν εχει mid bass, χρειαζεται main με midbass η συνδυασμο sub οπως εχω και μεσα , ειναι σαν να ακουω tweeter και δονησεις ολα τα αλλα χανονται.
περιμενω απο εβδομαδα να ερθει και ο πιονερο 503 μηπως και στρωσει λιγο τα πραγματα.
Νομίζω ότι χαρακτηριστικό όλων των pb είναι αυτό ή παίζει ρόλο ο χώρος? Όσο και να δυναμώσω το 13αρι απλά δημιουργεί βαβούρα και όχι midbass. Για να έχω midbass τσιμπάω στα klipsch 3-4 db 60 με 120hz

243410_488b289b77c05e79e6d253b87e402766.jpg
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.057
τοποθετηθηκε το sub σε μια γωνιτσα στο σπιτι ,
μολις το ειδε η γυναικα ενθουσιαστηκε :
-"τι ειναι αυτη η γκουμουτσα? "
-"ποιο?"
-"αυτο το πραγμα , εδω θα μεινει?"
-ΝΑΙ ΡΕ! και θα μπει και δεύτερο...είναι ο ΝΟΜΟΣ "
:lol::roflmao::lolsign:
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Νομίζω ότι χαρακτηριστικό όλων των pb είναι αυτό ή παίζει ρόλο ο χώρος? Όσο και να δυναμώσω το 13αρι απλά δημιουργεί βαβούρα και όχι midbass. Για να έχω midbass τσιμπάω στα klipsch 3-4 db 60 με 120hz

View attachment 130318
Ναι ο χώρος επιτρέπει μιντ μπας στα κλιπς γιατί τα φοβάται.... :D
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Ο χωρος ειναι 80 τμ και χωριζει απο μια απλη εσωτερικη πορτα με τον πανω οροφο αλλα τον γεμιζει χαμηλα , το sub εχει παρα πολλη δυναμη αλλα σε σημειο που χρειαζεται πολυ φροντισμενο χωρο για να αποδωσει οπως πρεπει
Το έγραψες κ μόνος σου
Χρειάζεται κ 2ο.... :D
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.182
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top