Home Cinema στο "termatogazi''

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.063
εγω χρειαζομαι δευτερο , εσυ εχεις μικρο παιδι , υπολειτουργει το καημενο.
ναι αλλά μετά θα υπολειτουργεί το παιδί...δεν το λυπάσαι?
το έχει κάνει στέκι εκείνο το σημείο...:p:roflmao:
 



Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Νομίζω βιάστηκες ,καλύτερα θα ήταν 2 pb-4000 που βολεύονται πιο εύκολα.
Υπάρχει και η λύση των 8 πρεσόνους βεβαια.:D

Στάθη πούλα τη μηχανή ρε βάλε και μερικά φράγκα από την προίκα σου να πάρεις και συ έναν τρίνοβ.......Τα αλάνια από σαλονίκη έχουν ανέβει 3-4 λέβελς πάνω ναούμ >:(:D:roflmao:
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Στάθη πούλα τη μηχανή ρε βάλε και μερικά φράγκα από την προίκα σου να πάρεις και συ έναν τρίνοβ.......Τα αλάνια από σαλονίκη έχουν ανέβει 3-4 λέβελς πάνω ναούμ >:(:D:roflmao:
Μπα ούτε καν , ο 5200 παει κάθε μέρα πουτάνες απο τα ρέστα γ@μάει απο μόνος του.:lol::lolsign:
 



PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.867
Reaction score
5.851


Μηνύματα
831
Reaction score
1.033
Νομίζω ότι χαρακτηριστικό όλων των pb είναι αυτό ή παίζει ρόλο ο χώρος? Όσο και να δυναμώσω το 13αρι απλά δημιουργεί βαβούρα και όχι midbass. Για να έχω midbass τσιμπάω στα klipsch 3-4 db 60 με 120hz

View attachment 130318
Που εχεις κροςς;
 


TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.878
Οσο το δοκιμαζω και το ακουω , τοσο πιστευω οτι ειναι overkill για οποιοδηποτε κοινο αφροντιστο σαλονι.
Για να ακουσω σωστα πρεπει να χαιδευεται , απο εκει και πανω μπουμαρει και "βρωμιζει" ο χωρος.
Τριζουν και ακουγονται διαφορα.
Δεν μπορω μετα απο το πως ακουω μεσα να ακουσω μουσικη σπιτι , ισως καμμια σειρα η καμμια "χαλαρη" ταινια.

Για να μην παρεξηγηθω το sub ειναι παρα πολυ καλο, ο χωρος μου ειναι παρα πολυ χαλια και δεν ειμαι διατεθειμενος να ασχοληθω και με αυτον .
 


Μηνύματα
1.217
Reaction score
2.028
Οσο το δοκιμαζω και το ακουω , τοσο πιστευω οτι ειναι overkill για οποιοδηποτε κοινο αφροντιστο σαλονι.
Για να ακουσω σωστα πρεπει να χαιδευεται , απο εκει και πανω μπουμαρει και "βρωμιζει" ο χωρος.
Τριζουν και ακουγονται διαφορα.
Δεν μπορω μετα απο το πως ακουω μεσα να ακουσω μουσικη σπιτι , ισως καμμια σειρα η καμμια "χαλαρη" ταινια.

Για να μην παρεξηγηθω το sub ειναι παρα πολυ καλο, ο χωρος μου ειναι παρα πολυ χαλια και δεν ειμαι διατεθειμενος να ασχοληθω και με αυτον .
Αρα στο σαλονι μου που ειναι εντελως αφροντιστος χωρος (και πολυκατοικιας διαμερισμα) ετσι και βαλω και το δευτερο θα γινει το ελα να δεις.
 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.878
Αρα στο σαλονι μου που ειναι εντελως αφροντιστος χωρος (και πολυκατοικιας διαμερισμα) ετσι και βαλω και το δευτερο θα γινει το ελα να δεις.
Κοψτα στα 30hz ψηλα βαλε να παιζουν μονο τα sub και πανε στην εισοδο να δεις πως θα βγουν ολοι σαν τα ποντικια.
[DOUBLEPOST=1561150321][/DOUBLEPOST]
Δωστο στον ντιμιφουτ και πάρε με τα ρέστα πρισονους :p
Για ηχομπαρα με βλεπω
 



Μηνύματα
409
Reaction score
1.368
Για ηχομπαρα με βλεπω
Αυτό να κάνεις.
Ποιός ο λόγος να χώνεις χρήμα στο σαλόνι, αφου γνωρίζεις ότι αν δε φτιάξεις το χώρο δεν πρόκειται να παίξει;
Άλλωστε οτι και να κάνεις στο σαλόνι στο δωματιάκι θα πηγαίνεις για να ακούσεις μουσική.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Για να μην αγοράζεις δεύτερο, που είναι κι ακριβό και δε χρειάζεται κιόλας στην συγκεκριμένη εφαρμογή, εγώ τη λύση στην έδωσα. Πιο μικρά και πιο πολλά για να κουμαντάρεις το χώρο.

Τα έχουμε πει. Σε αφροντιστο χώρο, ιδίως σε αφροντιστο χώρο, θες πολλά και μικρά σαμπ για να μην έχεις προβλήματα λόγω χώρου, να ανεβάσεις την άμεση και να ακυρώσεις τις ακυρώσεις και τους ιδιοσυντονισμούς.

Σε φροντισμένο χώρο, θες πολλά για ομοιογένεια και στάθμες.

Το κοινό στοιχείο είναι τα "πολλά".

Το μόνο σίγουρο που δε δουλεύει, είναι το ένα και μεγάλο σαμπ. Αυτό που ακούς.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top