Αναζήτηση Τηλεόρασης

Μηνύματα
152
Reaction score
53
ψάχνω μια αξιόλογη τηλεόραση στις 65''
Μεχρι τωρα ειχα καταληξει στην Soy KD-65XF9005 για την οποια διαβασα και εδω πολλα καλα λόγια.
Απο ότι είδα όμως δεν είναι Oled ενώ στα ίδια χρήματα ή και πιο κατω υπάρχουν oled σε lg/samsung. Η Sony OLED KD65AF9 ξεφεύγει αρκετά από τα χρήματα που θα μπορούσα να διαθέσω καθώς δε θέλω να ξεπεράσω τα 1500 ευρώ.
Απόσταση θέασης είναι τα 3 μέτρα max. Δεν θελω να ανέβω σε ίντσες και η χρήση θα είναι για ταινίες και απλή χρήση tv. Μέχρι τώρα είχα μία LG 42'' δηλαδή όχι τρελές απαιτήσεις. Ευχαριστώ.
 

BLUES

TV
Μηνύματα
1.630
Reaction score
960
Καλησπερα
Πρωτα πρωτα μην μπερδευεις τις τεχνολογιες
Ολεντ πανελ παραγει μονο η LG,για ολους τους παιχτες,δηλαδη ----Σονυ--Πανασονικ--Fhilips-ka
Η Σαμσουγκ εχει qled panel----οχι ολεντ
Με μικρη υπερβαση του μπατζετ σου σε ολεντ εχεις τρεις επιλογες
TV LG 65", OLED65B8, ΟLED,Ultra HD,Smart TV,HDR,DVB S2, 120Hz,μοντελο 2018
Sony OLED TV KD65AF8BAEP 65" 4Κ Ultra HD Smart - Όλες οι τηλεοράσεις,μοντελο 2018
Panasonic OLED TV TX-65EZ950E 65" 4Κ Ultra HD Smart - Όλες οι τηλεοράσεις,μοντελο 2017
Και οι τρεις πιο πανω ειναι καλυτερες απο την Sony 65 XF9005, μοντελο 2018
https://www.digitalpassion.gr/product/sony-kd-65xf9005-xf90-led-4k-ultra-hd-υψηλό-δυναμικό-εύρος-hdr-smart-tv-android-tv/, η οποια ομως ειναι εξαιρετη επιλογη,ετσι και αλλιως,χωρις να ειναι ολεντ
 

Μηνύματα
152
Reaction score
53
ειδα και την KD65AF8 με τιμη λιγο πιο πανω. Δεν θα εξφυγει πολυ πιστευω λογω πακετου προϊοντων που θα αγορασω και θα μου γινει καλυτερη τιμη. Η F9 ειναι 1000 ευρω πανω και φυσικα νεοτερο μοντελο αλλα δεν θελω να ανεβω τοσο σε χρηματα.
 

jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.993
Reaction score
1.462
Σε αυτή την ζωή, ότι πληρώσεις παίρνεις! (κανόνας, για να έχει και εξαιρέσεις, αλλά είναι πολύ λίγες και δυσεύρετες...)
 

Μηνύματα
152
Reaction score
53
Σε αυτή την ζωή, ότι πληρώσεις παίρνεις! (κανόνας, για να έχει και εξαιρέσεις, αλλά είναι πολύ λίγες και δυσεύρετες...)
Συμφωνώ και μα το παραπάνω! Όταν όμως το εύρος τιμών είναι από 500-3000 ευρώ τότε ίσως κάπου εκεί μέσα να υπάρχει κάτι που θα με καλύψει ξαι να μην χρειάζεται να πιάσω το ταβάνι
 


Μηνύματα
152
Reaction score
53
Κάνε υπομονή μερικούς μήνες μέχρι Black Friday.
το εχω σκεφτει. ετσι ελεγα αλλα θα παρω ενα πακετο συσκευων και μου κανουν μια καλη εκπτωση οποτε ειπα να το κοιταξω μηπως την παρω νωριτερα. ;)
 

Μηνύματα
152
Reaction score
53
εχω προσωπικη εμπειρια απο το σερβις της LG. αρκετη ταλαιπωρια αλλα στο τελος πηρα πιστωτικο και κατα συνεπεια καλυτερο μοντελο. Για sony-samsung γνωριζουμε τι γινεται;
 

gid

Μηνύματα
7.318
Reaction score
8.541
¨Εχω ψιλοαποφασίσει να πάρω την LG 49LK6100 (δεδομένου ότι το 4Κ δεν με ενδιαφέρει καθόλου). Βασικά θα βλέπω περιεχόμενο 480Ρ ως 720Ρ, από τα 3.5μ. Με ενδιαφέρει να αναγνωρίζονται όλα τα φόρματ βίντεο και υπότιτλων, και να κάνει PVR σε USB stick.

Αν κάποιος την έχει ή έχει κάτι να επισημάνει, καλοδεχούμενο.
 

Μηνύματα
152
Reaction score
53
Να μην ξεκιναω νεο θεμα,
παλευω να "κρατηθω" μεχρι τον Νοεμβρη αλλα δυσκολευομαι! :help::D
Με προσφορα σε γνωστο καταστημα την Sony KD65AF8 στις 2000 ε, εχω μπει στον πειρασμο να προχωρησω στην αγορα. Η F9 ειδα ειναι με επιλεον 500+ε και δεν θελω να ανεβω τοσο δεδομενου οτι θα αγοραστει με δόσεις.
Πιστευεται οτι αξιζει η αγορα της; Σχεδον στα μισά χρηματα παίζουν Lg LED στις ιδες ιντσες και εχω τη δυνατοτητα να ανεβω λιγο παραπανω στις ιντσες εφοσον μιλαμε για LED.
Γενικα δεν αλλαζω συχνα τηλεορασεις οποτε με ενδιαφερει κατι αξιοπιστο και money value.
Ευχαριστω!
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
παλευω να "κρατηθω" μεχρι τον Νοεμβρη αλλα δυσκολευομαι! :help::D

Με προσφορα σε γνωστο καταστημα την Sony KD65AF8 στις 2000 ε, εχω μπει στον πειρασμο να προχωρησω στην αγορα.

Μην κρατηθείς. :biggrin:
 

Μηνύματα
4.365
Reaction score
4.234
Να μην ξεκιναω νεο θεμα,
παλευω να "κρατηθω" μεχρι τον Νοεμβρη αλλα δυσκολευομαι! :help::D
Με προσφορα σε γνωστο καταστημα την Sony KD65AF8 στις 2000 ε, εχω μπει στον πειρασμο να προχωρησω στην αγορα. Η F9 ειδα ειναι με επιλεον 500+ε και δεν θελω να ανεβω τοσο δεδομενου οτι θα αγοραστει με δόσεις.
Πιστευεται οτι αξιζει η αγορα της; Σχεδον στα μισά χρηματα παίζουν Lg LED στις ιδες ιντσες και εχω τη δυνατοτητα να ανεβω λιγο παραπανω στις ιντσες εφοσον μιλαμε για LED.
Γενικα δεν αλλαζω συχνα τηλεορασεις οποτε με ενδιαφερει κατι αξιοπιστο και money value.
Ευχαριστω!
ειναι διαθεσιμο μονο σε μαγαζι αρα μηπως ειναι και εκθεσιακο κομματι ?
 

Μηνύματα
152
Reaction score
53
ειναι διαθεσιμο μονο σε μαγαζι αρα μηπως ειναι και εκθεσιακο κομματι ?
ναι, ειναι διαθεσιμη για λιγες μερες. φυσικα καινουρια.


Η Sony τι λεει απο εγγυηση και after sales?
Την LG την γνωριζω απο πρωτο χερι (επισης στην ιδια τιμη οι ιδιες ινστες και oled) αλλα με δελεαζει περισσοτερο η sony
 

Μηνύματα
4.365
Reaction score
4.234
2 χρονια αλλα στα εξουσιοδοτημενα υπαρχει και επεκταση εως 3 χρονια, δηλάδη φτανει στα 5χρονια!

after sale δεν εχω αποψη
 

BLUES

TV
Μηνύματα
1.630
Reaction score
960
ναι, ειναι διαθεσιμη για λιγες μερες. φυσικα καινουρια.


Η Sony τι λεει απο εγγυηση και after sales?
Την LG την γνωριζω απο πρωτο χερι (επισης στην ιδια τιμη οι ιδιες ινστες και oled) αλλα με δελεαζει περισσοτερο η sony
Καλησπερα
Εχουν ακουστει καποια αρνητικα για το σερβις της Σονυ,απο την Αστρα
Να βαλεις και επεκταση εγγυησης στα 5 χρονια,αν την επιλεξεις
Η 65 αρα ολεντ Β8 της Lg ειναι τωρα στα 1800 ε,οποτε με την επεκταση εγγυσης σου παει στα 2000 ε
Ειναι οριακα καλυτερη απο την Σονυ,λογω καλυτερου sdr-hdr peak, ινπουτ λαγκ(αν εισαι γκειμερ),καλυτερου ,ταχυτερου και πιο ευχρηστου λειτουργικου,και καλυτερου ριμοουτ κοντρολ
Δεδομενου οτι γνωριζεις την αντιδραση του σερβις της,θα σου προτεινα lg
 

Μηνύματα
152
Reaction score
53
Καλησπερα
Εχουν ακουστει καποια αρνητικα για το σερβις της Σονυ,απο την Αστρα
Να βαλεις και επεκταση εγγυησης στα 5 χρονια,αν την επιλεξεις
Η 65 αρα ολεντ Β8 της Lg ειναι τωρα στα 1800 ε,οποτε με την επεκταση εγγυσης σου παει στα 2000 ε
Ειναι οριακα καλυτερη απο την Σονυ,λογω καλυτερου sdr-hdr peak, ινπουτ λαγκ(αν εισαι γκειμερ),καλυτερου ,ταχυτερου και πιο ευχρηστου λειτουργικου,και καλυτερου ριμοουτ κοντρολ
Δεδομενου οτι γνωριζεις την αντιδραση του σερβις της,θα σου προτεινα lg
τις βρισκω στην ιδια τιμη, θα δω και την LG, και ισως την επιλεξω! Ευχαριστω!
 

Μηνύματα
152
Reaction score
53
Αφου κρατήθηκα μεχρι τωρα (και αφου εχασα μια καλη προσφορα της μιας ημερας) παμε για black friday ελπιζωντας σε μια καλη προσφορα!

Ενω ειχα αποφασισει για την LG Oled 65'' E9, πλεον σκεφτομαι και τις LED ωστε να ανεβω στις 75 ιντσες με λιγοτερο "ιδρωτα".
Υπαρχει η LG SM9000 με μια εκπτωση θα μπορουσα να παρω χωρις δοσεις. Αξιζει αυτη ή καποια αντιστοιχη σε sony/lg αντι για μια oled? Φυσικα και αντιλαμβανομαι τις διαφορες στην εικονα αλλα δεδομενου οτι η τηλεοραση παιζει στο 90% προγραμματα τηλεορασης/οτε και δουλευει τουλαχιστον 4-5 ωρες την ημερα μηπως ειναι πιο συμφρουσα αγορα;
Σας ευχαριστω
 

Μηνύματα
673
Reaction score
670
Εχω την SONY 75" 8596BAEP. Δεν ειναι OLED αλλα....ειχα πριν PIONEER και LG 65. Για πρώτη φορα αισθάνομαι ανετα με το μενου κσι τις λειτουργείες. Φοβερή τηλεοραση για τα λεφτα της. Τωρα που την δινω παλι την ιδια θα πάρω σε 85. Αν και υπάρχει μια LG 85 στο 2χιλιαρο θα προτιμήσω την SONY που ειναι πιο ακριβη αλλα σαφέστατα πολυ πιο ωραιο design και το menu πολυ φιλικό με απείρες ρυθμισεις. Τωρα για την εικονα της....σε αυτη την κατηγορια πανω κατω οι ιδιες ειναι. Απόψη μου βεβαια. Γούστα ειναι αυτα..
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.280
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top