KRK Rokit RP10-3 G4 αξιζουν ??


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.658
Απ' ότι βλέπω, αξίζουν 549€ το τεμάχιο.

Δεν αξίζουν ούτε καν 550€.








:p
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Μην τα πάρεις,διαθέτουν φωτιζόμενη οθόνη LCD ,επεξεργαστή τύπου brickwall για ν'αποφεύγονται φαινόμενα υπερφόρτωσης κι ενσωματωμένο γραφικό ισοσταθμιστή μέσω DSP.Διαμορφώνονται εναλλακτικώς και για οριζόντια τοποθέτηση.Τα...΄΄σοβαρά΄΄ ηχεία που είναι ισοδύναμα μουσικών οργάνων δεν χρειάζονται τέτοια σατανικά εργαλεία.
Νισάφι πια,όλα τα έχουμε ισοπεδώσει εδώ μέσα! :gotcha:
 
Last edited:

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.627
Reaction score
83.106
Είχα τα 8ιντσα G3 στο home studio και ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Η KRK έχει καταφέρει να θεωρείται κορυφαία εταιρεία στους ηχολήπτες, πέρα από τις υποκειμενικές προτιμήσεις που υπάρχουν και σε αυτόν τον χώρο.
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Παρτα εσυ και θ αξίζουν περισσότερο, όταν θα τα πουλήσεις αρον αρον, γι αυτόν που θα τα πάρει κοψοχρονιά.
Και σαμπ πρεσονους μη ξεχάσεις Μακη
 

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.867
Reaction score
5.851
Παρτα εσυ και θ αξίζουν περισσότερο, όταν θα τα πουλήσεις αρον αρον, γι αυτόν που θα τα πάρει κοψοχρονιά.
Και σαμπ πρεσονους μη ξεχάσεις Μακη
Μάπα το καρπούζι δηλαδής??? Ε να μην πετάμε λεφτα για πειράματα ....καλύτερα να παρω ενα sub:D
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Δεν ξέρω εάν είναι μάπα, δεν τα έχω ακούσει.
Όσοι τα έχουν και έχουν ψηλά την KRK σίγουρα για κάποιο λόγο θα την έχουν. Ο σίγουρος λόγος που ΔΕΝ την έχουν ψηλά, είναι για τις επιδόσεις των ηχείων στο Home Cinema
 


Μηνύματα
4.867
Reaction score
3.925
Δεν ξέρω εάν είναι μάπα, δεν τα έχω ακούσει.
Όσοι τα έχουν και έχουν ψηλά την KRK σίγουρα για κάποιο λόγο θα την έχουν. Ο σίγουρος λόγος που ΔΕΝ την έχουν ψηλά, είναι για τις επιδόσεις των ηχείων στο Home Cinema
Γιατί
 



Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Είχα τα 8ιντσα G3 στο home studio και ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Η KRK έχει καταφέρει να θεωρείται κορυφαία εταιρεία στους ηχολήπτες, πέρα από τις υποκειμενικές προτιμήσεις που υπάρχουν και σε αυτόν τον χώρο.
Μήπως λόγω ότι τα krk είναι πιο κοντά στον ήχο που ακούς στα club;
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.627
Reaction score
83.106
Μήπως λόγω ότι τα krk είναι πιο κοντά στον ήχο που ακούς στα club;
Πρέπει αρχικά να ξεχάσουμε, το κατά τ' άλλα λογικό, ότι οι επαγγελματίες επιλέγουν μόνο βάσει υψηλής πιστότητας. Η τιμή, η υποστήριξη, το promo, η κυριαρχία στα στούντιο κτλ. είναι παράγοντες που επηρεάζουν την αγορά.

Τα φτηνά μόνιτορ των τελευταίων 15 ετών παίζουν πολύ καλύτερα από κορυφαία άλλων εποχών. Μην ξεχνάμε ότι για 20+ χρόνια το 80% των μιξ γίνονταν στα Yamaha NS10 που ήταν επιεικώς μέτρια.

Σήμερα, που η πλειονότητα της νέας μουσικής είναι ηλεκτρονική, η φλατ απόκριση δεν είναι το ίδιο σημαντική με παλιότερα. Περισσότερο μετράει να μπορούμε να "φέρουμε" το κομμάτι πιο κοντά στο μέσο και την καμπύλη ακρόασης του μέσου ακροατή, έστω κι αν θυσιάσουμε το άκουσμα της αρχικής μίξης. Το λάθος δηλαδή είναι σχετικό αφού δεν υπάρχει σημείο αναφοράς. Αρκεί να αρέσει στο αυτί.

Τα KRK έχουν πειραγμένο EQ για τις σύγχρονες μίξεις, έτσι ώστε αν ακούγονται καλές σε αυτά, τότε παίζουν καλά παντού.

Άρα, αυτό που είπες είναι έμμεσα σωστό. ;)
 









Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.149
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top