Ένα απόγευμα στου Κώστα Ear

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.322
Το genelec ήταν σε κατάσταση καινούριου, ο ιδιοκτήτης ήταν ο πρώτος ιδιοκτήτης (το πήρε καινούριο) και από ότι είπε δε το χρησιμοποίησε συνολικά πάνω από ένα 20-λεπτο. Απλώς καθόταν και δε χρησιμοποιούνταν στο στούντιο, οπότε το ξεφορτώθηκε με ένα χιλιάρικο στρόγγυλο.
Ακριβώς 1000€. Ε, ντροπή να το αφήσω...

Εξυπηρετικοτατος ο Ζαπ, το τσεκαρε εξαντλητικά από κοντά. Σα καινούριο.
Ζαπ, για άλλη μια φορά, θενκς μαν.. :drinks:
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.599
Reaction score
27.943
Τη τέρας πήρες;

:o:o

Καλά έκανες. Τσάμπα.

Θα πράξει τα δέοντα, είναι σίγουρο.

Εδώ 2x8" monitors παίρνεις της Genelec και λες "τη σκατά άκουγα τόσα χρόνια";
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.322
Προς γνώσιν, έχει διαθέσιμο ένα κεντρικό ηχείο της genelec, με 2 γουφερ 10", που το διαθέτει στα 2.000€.

Νομίζω ότι πρόκειται ομοίως για μεγάλη ευκαιρία.
Μιλάμε για ηχείο τερατωδών δυνατοτήτων δυναμικών αντιθέσεων και υψηλότατης πιστότητας, χαμηλοτατων αρμονικών παραμορφώσεων. Πρακτικώς ανεξάντλητο.
 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
Προς γνώσιν, έχει διαθέσιμο ένα κεντρικό ηχείο της genelec, με 2 γουφερ 10", που το διαθέτει στα 2.000€.

Νομίζω ότι πρόκειται ομοίως για μεγάλη ευκαιρία.
Μιλάμε για ηχείο τερατωδών δυνατοτήτων δυναμικών αντιθέσεων και υψηλότατης πιστότητας, χαμηλοτατων αρμονικών παραμορφώσεων. Πρακτικώς ανεξάντλητο.
το ηχειο ειναι το παρακατω για να μην ψαχνετε specs
https://www.genelec.com/sites/defau...models/3-way loudspeakers/1038AC/ds1038ac.pdf
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.218
Reaction score
27.778
Προς γνώσιν, έχει διαθέσιμο ένα κεντρικό ηχείο της genelec, με 2 γουφερ 10", που το διαθέτει στα 2.000€.

Νομίζω ότι πρόκειται ομοίως για μεγάλη ευκαιρία.
Μιλάμε για ηχείο τερατωδών δυνατοτήτων δυναμικών αντιθέσεων και υψηλότατης πιστότητας, χαμηλοτατων αρμονικών παραμορφώσεων. Πρακτικώς ανεξάντλητο.
Ησυχία δεν θα βρούμε με σας που μπλέξαμε.
Άντε να δει χαΐρι και προκοπή κάποιος που συγχρωτίζεται μαζί σας.
 



Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.873
Reaction score
34.214
ρε κοιτα φαση στη Σαλονικα, μια ταινιουλα κατσαμε να δουμε που εδινε δωρο τοτενες το HiTech , VHS , περιπου το 1996 αν θυμαμαι, ενα γουεστερν, και κοιτα ρε που καταληξαμε ρεεεε!!!
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.945
Reaction score
20.446
ρε κοιτα φαση στη Σαλονικα, μια ταινιουλα κατσαμε να δουμε που εδινε δωρο τοτενες το HiTech , VHS , περιπου το 1996 αν θυμαμαι, ενα γουεστερν, και κοιτα ρε που καταληξαμε ρεεεε!!!
Εξέλιξη, φίλε Γιάννη, εξέλιξη! :thumbsup:
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
4.614
Εργαλείαρα μεγάλη το συγκεκριμένο.
Το θέμα είναι ότι δεν έχουμε τα υπόλοιπα ηχεία της σειράς .
Που να αλλάζεις 11 ηχεία τώρα ...
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.322
Άμα έχεις ουδέτερα φυσιολογικά ηχεία, η αναβάθμιση μόνο του κεντρικού θα δώσει απεριόριστο αέρα στον κινηματογραφικό ήχο.
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
4.614
Για μένα κανόνας απαράβατος ίδια σειρά ηχεία η τριάδα μπροστά τουλάχιστον.
Εδώ ματωσαμε να τα αποκτήσουμε .
Είμαι κ απόλυτα ικανοποιημένος από το κεντρικό μου μέχρι τώρα .
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.277
Reaction score
93.717
ρε κοιτα φαση στη Σαλονικα, μια ταινιουλα κατσαμε να δουμε που εδινε δωρο τοτενες το HiTech , VHS , περιπου το 1996 αν θυμαμαι, ενα γουεστερν, και κοιτα ρε που καταληξαμε ρεεεε!!!
Cliffhanger με τον Stalone σε Dolby surround. Τότε έστησα και το πρώτο υποτυπώδες 5.1
 

Μηνύματα
12.849
Reaction score
10.066
ρε κοιτα φαση στη Σαλονικα, μια ταινιουλα κατσαμε να δουμε που εδινε δωρο τοτενες το HiTech , VHS , περιπου το 1996 αν θυμαμαι, ενα γουεστερν, και κοιτα ρε που καταληξαμε ρεεεε!!!
Χαχα, κι εμείς από αυτό ξεκινήσαμε! VHS με συνδεδεμένη έξοδο ήχου στο ηχοσύστημα. Οι σφαίρες ακούγονταν εκπληκτικά τότε!
 

Μηνύματα
1.263
Reaction score
2.207
ρε κοιτα φαση στη Σαλονικα, μια ταινιουλα κατσαμε να δουμε που εδινε δωρο τοτενες το HiTech , VHS , περιπου το 1996 αν θυμαμαι, ενα γουεστερν, και κοιτα ρε που καταληξαμε ρεεεε!!!
Είμαι 99% βέβαιος ότι η ταινία του HiTech που είδατε ήταν αυτή - tombstone - την έχω κάπου θα την ψάξω. Έχω διατηρήσει και ένα JVC από τα τελευταία και καλύτερα που βγήκαν και λειτουργεί ακόμη.

thumb.jpeg.jpg
 

Μηνύματα
600
Reaction score
880
Το "κακό" ξεκίνησε με το τρίτο τευχος του hitech που δώσανε το Terminator 2.
Τι ωραίες εποχές τότε, πολλοί από εμάς είχαμε μαλλιά, αλλοι είχαν μαύρα μαλλιά, κάνεις μας δεν μυαλό:D ,ψάχναμε για το καλύτερο prologic στις βιντεοκασετες και κάποιοι λίγοι είχαν laserdisc, ενώ τώρα, βάλε δεκαένα ηχεία, είκοσι δύο σαμπ, 4Κ εικονα και ακόμα μυαλό δεν βαλαμε!:):)
 





Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.865.494
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top