Κατευθυντικότητα καλωδίων

Μηνύματα
7.238
Reaction score
11.776
Κουλαρισε.Αυτο ακριβως καταλαβα.
Βρε κουλ είμαι. Αλλά υπάρχει διαφορά ανάμεσα στον τηλεχειρισμό ( και τα τηλεχειριστήρια κατ'επέκταση ) σε σχέση με το web interface που τρέχει στο player. Να ξέρουμε τί λέμε.
[DOUBLEPOST=1561802455][/DOUBLEPOST]Anyway, ξεφύγαμε και απο το θέμα των καλωδίων, αλλά μιας που αναφερθήκατε σε αυτό το γεγονός και αφού ήμουν παρών, είπα να τονίσω τις λεπτομέρειες.
 



Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Δεν καταλαβαίνω γιατί καπχοιοι αμφισβητούν την αξιοπιστία των τυφλών τεστ που απέδειξαν τις διαφορές ανάμεσα στα ρουτερζζζζ.. :whistling:
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.056
Reaction score
20.467
μόνη διεργασία που χρησιμοποιεί το δίκτυο ( άρα και το router ) είναι ο τηλεχειρισμός, το web interface.
Και πώς είσαστε σίγουροι πως φταίει ο ρούτερ κι όχι το καλώδιο του δικτύου; Μήπως το καλώδιο είναι συνδεδεμένο με ανάποδη φορά;
 






A

amoustakas

Guest
Μετά μην απορούμε γιατί οι γιατροί δεν έχουν μαλλιά.
Με 5 σαμπ και 12 περιφερειακά ηχεία και αυτόν το μπόμπι που μας λες όλη την ώρα που να μείνει μαλλί !!!
Μόνη λύση επιστροφή στο αγνό δικάναλο, αναλογικό και λυχνιακό σήμα για σταδιακή αποκατάσταση της κόμης.
[DOUBLEPOST=1561806416][/DOUBLEPOST]
Και χωρίς το σήμα να περνάει καν από αυτά!
Κάποια στιγμή να γίνει και ένα τυφλό τεστ μεταξύ παρόχων ίντερνετ. Από τότε που έβαλα cosmote έχω πιο πολύ "αέρα" στις ψηλές.
Δεν ξέρω μπορεί να φταίνε και τα αυτιά μου που τις μισές μέρες είναι βουλωμένα. :lol:
 


Μηνύματα
518
Reaction score
460
Audiophile μπαταρίες για remote controls υπάρχουν;
Ναι οι Duracell βγάζουν καλητερα μπάσα,πάντα αυτές έχω στα τηλεχειριστήρια!μην δω καμία του Jambo στα δικά σας !!!!!!
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Και πώς είσαστε σίγουροι πως φταίει ο ρούτερ κι όχι το καλώδιο του δικτύου; Μήπως το καλώδιο είναι συνδεδεμένο με ανάποδη φορά;
Το άκουσε...
Το άκουσε..
Το άκουσε...
Με τα αυτιά του...
Τα αυτιά του...
Άντε τώρα.
Αφτα..
Τα μεγαλειώδη νήματα μένουν ανολοκλήρωτα χωρίς τη σχετική στιχουργική διασκευή.
Ας όψεται ο ημίθεος που πυροδότησε την έμπνευση με τη φράση του...:roflmao:

Μόνο μια φορά,
στην τρελή χαρά,
κατεύθυνση αντιστρέψαμε,
ρούτερ αναμοχλεύσαμε
κι ύστερα ακούσαμε
άλλη μια φορά.

Για πολλοστή φορά
ο νους μου δεν χωρά
έπαθα ντελίριο
ακόμα και στο πλυντήριο,
ακούγοντας διαφορά.

Μόνο με μια φορά
στο AC το ρεύμα φτουρά
με βίτσα τα ηλεχθρόνια
ταλαίπωρα σαν ψώνια
από την αγορά.

Σε μια μόνο φορά,
το σύρμα κελαηδά,
θα δώσω και τον πόνο μου
στο βάθος του υπόνομου,
μάτωσαν τ'αυτάκια μου
στο γρέζι που φορά.

Με πίτσα σπιτική
και μπύρα παγερή
πετρώσανε τα χείλη
του λαγού με πετραχήλι
σα θηριοδαμαστή.
 
Last edited:


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Ορεξη που την εχετε βρε ,.........καλα μουσικη πότε ακουτε ?
Multitasking...Αρκεί να διαθέτεις το κατάλληλο setup και διαρρύθμιση.
Και χωρίς να εμπλεκόταν router...δια τον ΄΄φόβο των Ιουδαίων΄΄...:gotcha:
 
  • Like
Reactions: vet


Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
676
Reaction score
1.979
Πες μου οτι θα πρεπει να βάλω γραμμικό τροφοδοτικό στο ρουτερ μαζι και ειδικο καλώδιο ρευματος για να δω διαφορα?
 
  • Like
Reactions: vet

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Πες μου οτι θα πρεπει να βάλω γραμμικό τροφοδοτικό στο ρουτερ μαζι και ειδικο καλώδιο ρευματος για να δω διαφορα?
Bγαλε μια φωτο του τροφοδοτικου και του καλωδιου ρευματος σου, μετα αλλαξε τα με γραμμικο τροφοδοτικο και αλλο καλωδιο ρευματος (ειδικο η μη) και βγαλε και αυτα μια φωτο.Ανεβασε και τις δυο φωτο εδω και να πουμε ολοι αν βλεπουμε διαφορα.
[DOUBLEPOST=1561826107][/DOUBLEPOST]
Δεν ακούνε γι αυτό δεν ξέρουν από κατευθυντικότητα καλωδίων :lolsign::lolsign::lolsign:
Εγω νομιζω οτι καποιοι τουλαχιστον,ειναι σαν τον παπουτση με τα .......... τρυπια παπουτσια :D
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Πολλή ζέστη παίδες αλλά και πολύ δούλεμα επίσης το οποίο όμως ταιριάζει με το κλίμα της εποχής:)
Καλό είναι γενικότερα να δοκιμάζουμε πριν χλευάζουμε, το έχω κάνει και εγώ και είναι λαλακία.
Εννοώ το συναίσθημα που σου βγαίνει μετά το αποτέλεσμα της δοκιμής.
Τες πα. Μετακινείς ένα μικρό αντικείμενο στον χώρο ακρόασης και αλλάζει ο ήχος. Μην πούμε και για σοβαρές
παρεμβάσεις στον χώρο με διαχύτες κλπ.
Το ρημάδι το ίδιο το μέσον που χρησιμοποιείται για να μεταφέρει το σήμα ;
Δεν έχει και αυτό σπουδαίο ρόλο στην αλυσίδα; Και δεν υπονοώ ότι το ακριβό είναι σωστό και το φθηνό όχι.
Δεν μεταφέρουν όλα το σήμα με τον ίδιο τρόπο και δεν παίζουν όλα ίδια.
Όλα είναι αυτοκίνητα, όλα είναι δέντρα, όλα είναι μανιτάρια και αυτά όλα είναι καλώδια:p:D
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.326
Μηνύματα
2.858.619
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top