Ακουστικη Μνημη και η σχεση της με το Hi-Fi

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Μακάρι ορισμένοι μόνο να ασχημονουσαν.
Εδώ ψάχνουμε με το ντουφεκι αυτούς που δεν ασχημονούν..
Νομίζω πως για όλα αυτά ευθύνεται ο ημίθεος.. :D
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.444
Reaction score
50.546
- επί του θέματος , ακόμα και εάν δεν υπάρχει ακουστική μνήμη ή είναι βραχυχρόνια , υπάρχει μακροχρόνια μνήμη του ακουστικού βιώματος . . . ένας πχ που κάποτε άκουσε ''κακοστημένες'' κόρνες που του πήραν τα αυτιά , δεν ξεχνάει ποτέ την υπερπληθώρα των μεσουψηλών στις οποίες εκτέθηκε . . . με αποτέλεσμα να τις αφορίζει εσαεί

- ούτε εγώ θα ξεχάσω την πρώτη ακουστική εμπειρία που είχα στην Lyric με ηχεία πάνελ ( magnepan ) , που ok δεν θυμάμαι φυσικά πως έπαιζαν τονικά , αλλά θυμάμαι πως μου άρεσαν και πως ( προφανώς λόγω χώρου στησίματος και οδήγησης ) , είχαν μπάσο ( ενώ μου είχαν πεί πως δεν θα έχουν )


- τώρα εάν . . . Αυτό το έργο είναι μακέτο . . . δεν ξέρω
 


Μηνύματα
106
Reaction score
57
- επί του θέματος , ακόμα και εάν δεν υπάρχει ακουστική μνήμη ή είναι βραχυχρόνια , υπάρχει μακροχρόνια μνήμη του ακουστικού βιώματος . . . ένας πχ που κάποτε άκουσε ''κακοστημένες'' κόρνες που του πήραν τα αυτιά , δεν ξεχνάει ποτέ την υπερπληθώρα των μεσουψηλών στις οποίες εκτέθηκε . . . με αποτέλεσμα να τις αφορίζει εσαεί

- ούτε εγώ θα ξεχάσω την πρώτη ακουστική εμπειρία που είχα στην Lyric με ηχεία πάνελ ( magnepan ) , που ok δεν θυμάμαι φυσικά πως έπαιζαν τονικά , αλλά θυμάμαι πως μου άρεσαν και πως ( προφανώς λόγω χώρου στησίματος και οδήγησης ) , είχαν μπάσο ( ενώ μου είχαν πεί πως δεν θα έχουν )


- τώρα εάν . . . Αυτό το έργο είναι μακέτο . . . δεν ξέρω

τι κανει νιαου-νιαου στα κεραμιδια...
 


Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Στείλε διεύθυνση με pm να στο στείλω - δωράκι!
Αμα ειναι να κανεις δωρο, κανε κατι καλο, οχι ποζεροαμερικανους. Αλλά τωρα θα μου πεις οτι ο Κωστας ακουει Φλοιντ, στους ζζ θα κωλώσει;:D:D
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.453
Αμα ειναι να κανεις δωρο, κανε κατι καλο, οχι ποζεροαμερικανους. Αλλά τωρα θα μου πεις οτι ο Κωστας ακουει Φλοιντ, στους ζζ θα κωλώσει;:D:D
Κοπελιά, αυτό ζήτησε να ακούσει, αυτό θα του κάνω δώρο!:) Αν ήθελε να ακούσει Slayer, θα του έκανα δώρο Slayer!:D
 





Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.444
Reaction score
50.546
όχι,θα ειχε επιπτωσεις στη μνημη..
- ok , αλλά αυτό είναι άλλο θέμα από το παρόν νήμα . . . μπορείς εάν θες να ανοίξεις ξεχωριστό
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.552
Reaction score
37.801
το πραμα χαλασε οταν εκεινος ο κρετινος ο περι κομο τραγουδησε τη γκλεντορα
ακου πτωμα να μαθαινεις
ακου
εις μνημην!
 


Μηνύματα
106
Reaction score
57
- ok , αλλά αυτό είναι άλλο θέμα από το παρόν νήμα . . . μπορείς εάν θες να ανοίξεις ξεχωριστό
δεχτηκα επιιθεση και αυτό προεχει και από το παρον νημα...
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.444
Reaction score
50.546
δεχτηκα επιιθεση και αυτό προεχει και από το παρον νημα...






- το ''Α'' στην εσωτερική αναζήτηση . . . απλό , κατανοητό , χρήσιμο
 


Μηνύματα
106
Reaction score
57




- το ''Α'' στην εσωτερική αναζήτηση . . . απλό , κατανοητό , χρήσιμο
παντως θα το σκεφτω,λες απλο και κατανοητο,σε σχεση με την πυρηνικη φυσικη?
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.614
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top