Ροκιές, ναι, την βρίσκω μαζί τους





Μηνύματα
567
Reaction score
1.542
Opal - Happy Nightmare Baby (1987)


Πόσο μου αρέσουν τα άλμπουμ που μπορείς να τα ακούσεις από την αρχή μέχρι το τέλος no stop.
Kendra Smith & David Roback απλά απίστευτoι σε ακροβασία μεταξύ πολλών υποκατηγοριών rock αλλά
 






Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.920
Reaction score
7.992
Ένα κομμάτι που σημάδεψε τα παιδικά μου χρόνια! Θεσσαλονίκη τότε και ο πατέρας μου φέρνει μια νέα γραμμένη μπομπίνα μέσα στην οποία ευρίσκετο και το παρακάτω. Όπως το ακούτε και σήμερα! Από ένα καταπληκτικό για την εποχή του μονοφωνικό μπομπινόφωνο philips.
Από το πρωι μέχρι το βράδυ λέμε, έπαιζε αυτή η ταινία. Κομμάτι που με έκανε να αγαπήσω την rock και κυρίως την ηλεκτρική κιθάρα!
(Δέκα λεπτά γεμάτα υπέροχα σολαρίσματα!)

 



Μηνύματα
6.905
Reaction score
5.783
Ένα κομμάτι που σημάδεψε τα παιδικά μου χρόνια! Θεσσαλονίκη τότε και ο πατέρας μου φέρνει μια νέα γραμμένη μπομπίνα μέσα στην οποία ευρίσκετο και το παρακάτω. Όπως το ακούτε και σήμερα! Από ένα καταπληκτικό για την εποχή του μονοφωνικό μπομπινόφωνο philips.
Από το πρωι μέχρι το βράδυ λέμε, έπαιζε αυτή η ταινία. Κομμάτι που με έκανε να αγαπήσω την rock και κυρίως την ηλεκτρική κιθάρα!
(Δέκα λεπτά γεμάτα υπέροχα σολαρίσματα!)

Aπο τα αγαπημενα μου οπως και τα παρακατω !!
I Put A Spell On You
Suzie Q
Travellin' Band
 






Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.920
Reaction score
7.992
ο τεραστιος, μονο και μονο επειδη ξεφτυλισε τον τζακ ουαιτ
ροκ ή μπλουζ ειναι ? :/
βεβαια τον εμαθα απο εδω
Τι μου θύμισες τώρα!!!
Έπαιζε το παρακάτω σε φιλικό πάρτι, τα ρίχνω σε πιτσιρίκα και μιας & άκομψος στο θέμα αυτό ,όπως πάντα, έφαγα μαύρο!
Παρά ταύτα η ''ροκιά'' , υπέροχη!
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.291
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top