Πρόβλημα με Sony xf8096 led

Μηνύματα
4
Reaction score
0
Καλησπέρα αν κ καινούργιος στο site αποφάσισα να αναρτήσω ένα θέμα μήπως κ βγάλω άκρη σε πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το service της Sony κ γενικώς με την tv αν κ 2μηνων αγορά της !! Πρώτον την tv την έκανα αγορά καθαρά για να έχω μόνο ps4pro κ τίποτα άλλο κ το τελευταίο διάστημα πριν την πάω στο service μου έκοβε τον ήχο κ μου έδειχνε την ανάλυση πάνω για μερικά δευτερόλεπτα κ μετά πάλι τα ίδια ! Άλλαξα θύρα hdmi κ έγινε χειρότερα έκανε συνεχώς επανεκκίνηση κ κάθε φορά που άλλαζα την εικόνα από δυναμική σε οτιδήποτε άλλο συνέχιζε πάλι τα ίδια !! Μετά από συζήτηση με την Sony μου είπαν να την πάω στο service να δούνε ( τσακώθηκα για αυτό γιατί θέλανε να με χρεώσουν για να την πάρουν οι ίδιοι κ επειδή δεν έχω το αμάξι το τελευταίο καιρό αναγκάστηκα να την πάω με το μηχανάκι με τον κίνδυνο να γίνει κ κάτι όπως λέγομε με το που έφτασα έξω από το κατάστημα τους όχι κάτι σοβαρό αλλά μου γρατζουνιστηκε πάνω πάνω από το καλώδιο του hdmi όταν το έβγαλα από την σέλα ..γκαντεμιά μεγάλη ..τεσπα το ξεπέρασα αν κ τους είπα ότι είναι απαράδεκτοι με την πολιτική τους λόγω ιντσών δεν την παίρνουν κάτω από 49 !!! Μετά αφού την έλεγξαν καμία δυο μέρες μου είπαν δεν κάνει κάτι κ να πάω κ το ps4pr ..το πήγα κ αυτό κ τελικά από κοντά δεν έκανε τίποτα κ ένιωσα κ λίγο άβολα λες κ το έκανε επίτηδες η τηλεόραση η εκτός αν κάτι έκαναν κ δεν μου το είπαν ..είχα κάνει τα πάντα από επανεκκίνηση κ στο ps k στη tv !! Μετά από όλα αυτά κ παρόλο που την πήρα με γρατζουνιά από ατυχία καθαρά είπα δεν πειράζει άστην τώρα έτσι !! Μου έδωσαν άλλο τροφοδοτικό μήπως μου είπε ο υπεύθυνος ότι έφταιγε η τροφοδοσία κ για αυτό έκανε επανεκκίνηση !! Μετά τώρα από ένα μήνα εφόσον την πήρα κ το ξεπέρασα διαπίστωσα ένα σημάδι στο κέντρο της οθόνης που δεν ξέρω τι είναι κ πάλι ήδη την έχω πάει στο σέρβις!! Ανεβάζω φοτο αν κ πρπει να κανείς ζουμ να το δεις ..είναι σκουπίδι είναι πιξελ δεν ξέρω !! Ο προϊστάμενος μου λέει θα μιλήσει με σονυ εξωτερικού να δει τι λέει το πρωτόκολλο κ θα μιλήσουμε για το τι θα γίνει !! Αν και επιμένει ότι είναι σκουπίδι κατηγορηματικά κ με ύφος ότι ξέρω τι δουλειά μου κ πιξελ δεν είναι !! Θέλω τα φώτα σας συγνώμη αν σας κούρασα με το στορυ κ ευχαριστώ για οποίαδιποτε πληροφορία !! Πριν την πάω στο σέρβις δεν το είχε κ είναι στο κέντρο ακριβώς κ από κοντά διακρίνεται μόνο στην ευθεία λόγω ips panel πιθανολογώ δεν φαίνεται διαγώνιος από κοντά
 

Attachments



Μηνύματα
4
Reaction score
0
Καλώς ήρθες!

Pixel δεν είναι.
Ξέρουμε τι μπορεί να είναι η εφόσον δεν είναι τι πρπει να κάνουν σε αντιπροσωπεία !!
[DOUBLEPOST=1563815435][/DOUBLEPOST]
Ξέρουμε τι μπορεί να είναι η εφόσον δεν είναι τι πρπει να κάνουν σε αντιπροσωπεία !!
Ευχαριστώ για την γρήγορη ανταπόκριση
 


Μηνύματα
4
Reaction score
0
Με έντομο μοιάζει......
Δεν πιστεύω να είναι έντομο από πλάι η διαγώνια δεν φαίνεται κ μόνο σε χρώματα το βλέπω κ αυτό μόνο στην ευθεία αλλά όπως κ να έχει είναι ούτε δυο μήνες κ ποσό εύκολο μέσα σε κλειστό σπίτι να πέρασε ενδιάμεσα στο πάνελ κ στο κέντρο !! Αλλά όπως κ μα έχει με καλύπτει η εγγύηση κατά κάποιο τρόπο
 

jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.993
Reaction score
1.462
Pixel δεν είναι. Φαίμεται γκρί. Κοίταξε την οθόνη με σβηστή την τηλεόραση και σε γωνία με το φως ώστε να δεις αν στο σημείο εκεί είναι γδαρμένη εξωτερικά, έχει δηλαδή γουβάκι. Μου φαίνεται πολύ περίεργο να είναι σκουπιδι. Αφού η τηλεόραση δεν ανοίχτηκε στο service και λόγω προδιαγραφών είναι συναρμολογημένη στο εργοστάσιο σε ελεγχόμενο περιβάλλον, δύσκολα έως αδύνατο να έχει σκουπίδι από κατασκευής και τώρα λόγω κουνήματος να έπεσε και να κόλλησε στην οθόνη. Από το lcd μέχρι το εξωτερικό φίλμ μεσσολαβούν διάφορα φίλτρα και δαχύτες. Από την εμπειρία μου, είναι σχεδόν σφραγισμένα όλα αυτά και δεν υπάρχει κάποια σχισμή ώστε να εισχωρήσει κάποιο ζουζούνι. Θεωρητικά όμως μπορεί. Χτύπησέ την ελαφρά με το χέρι σου μήπως πέσει κάτω και ησυχάσεις.
Φιλικά,
Γιάννης
 

Μηνύματα
4
Reaction score
0
Pixel δεν είναι. Φαίμεται γκρί. Κοίταξε την οθόνη με σβηστή την τηλεόραση και σε γωνία με το φως ώστε να δεις αν στο σημείο εκεί είναι γδαρμένη εξωτερικά, έχει δηλαδή γουβάκι. Μου φαίνεται πολύ περίεργο να είναι σκουπιδι. Αφού η τηλεόραση δεν ανοίχτηκε στο service και λόγω προδιαγραφών είναι συναρμολογημένη στο εργοστάσιο σε ελεγχόμενο περιβάλλον, δύσκολα έως αδύνατο να έχει σκουπίδι από κατασκευής και τώρα λόγω κουνήματος να έπεσε και να κόλλησε στην οθόνη. Από το lcd μέχρι το εξωτερικό φίλμ μεσσολαβούν διάφορα φίλτρα και δαχύτες. Από την εμπειρία μου, είναι σχεδόν σφραγισμένα όλα αυτά και δεν υπάρχει κάποια σχισμή ώστε να εισχωρήσει κάποιο ζουζούνι. Θεωρητικά όμως μπορεί. Χτύπησέ την ελαφρά με το χέρι σου μήπως πέσει κάτω και ησυχάσεις.
Φιλικά,
Γιάννης
Ευχαριστώ Γιάννη να είσαι καλά για την απάντηση σου η τηλεόραση είναι ήδη στο σέρβις κ Ο τεχνικός ελαφρά την χτύπαγε για να φύγει αν είναι τυχόν σκουπίδι κ τίποτα . Έχει περάσει ήδη μια βδομάδα κ ακόμα περιμένω απάντηση από το τεχνικό τμήμα γιατί περιμένει μια απάντηση από το εξωτερικό !! Τουλάχιστον έτσι μου είπε ..αυτό με το φακό δεν το είδα ούτε το κοίταξα αλλά γρατζουνιά δεν έχει γιατί το κοίταξα από όλες τις πλευρές όσο για γουβα ούτε πάλι φαίνεται κάτι Να έχει ..αν παρατηρήσεις στο πάνελ στη οθόνη με τον ήλιο εκεί που φαίνεται έντονα πιο πάνω αριστερά αν κ φυσικά από τη φοτο θα το διακρίνεις έχει κ άλλο ένα πιο αχνο λίγο πιο αριστερά κ πάνω κοντά στον ήλιο τον πάνω !!
 


Staff online

  • spylab
    Shalom
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.201
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top