Ο θάνατος του δικάναλου σετάπ, και γιατί

Μηνύματα
71
Reaction score
299
Τι φαίνεται, Κώστα μου, απλώς φαίνεται; Καραμπάμ κάνει, παιδί μου! Έχω σκάσει από το κακό μου ο άμοιρος· είσαι μεγάλη αλεπού εσύ στην ανθρώπινη ψυχολογία.

Θέλω και εγώ διακαώς πιστοποίηση και ειδικό αυτοκόλλητο με το μαγικό αυτό όνομα, ακόμα ακόμα μη σου πω, δεν θα έλεγα όχι σε 2-3 τριχούλες από τον τρυφερό και θεϊκά πλασμένο λωβό του αυτιού σου, έτσι να τις έχω πάνω στα μεσαιωνικά (καθότι παθητικά) ηχεία μου, να νιώθω ότι αναβαθμίστηκα, έστω και νοερά, ο άνθρωπος..
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Οι συνθήκες θανάτου του Bob Marley είναι πάντως πολύ διδακτικές ως προς το θέμα που πραγματευόμαστε εδώ...

Ως μάρτυρας του Ιεχωβά δεν δεχόταν την πλήρη εφαρμογή συγκεκριμένων ιατρικών πράξεων που θα μπορούσαν να του είχαν σώσει τη ζωή.

Ανάλογα κολλήματα και κωλύματα έχουν και οι μάρτυρες του...δικάναλου.:sneaky:
Και οι του πολυκάναλου και του μονο κάναλου φίλε και όλων των καναλιών παρομοίως;)
Και ξέχωρα την πλάκα , θέλω να πω ότι ο ταλλιμπανισμός δεν είναι καλό πράγμα.
Και δίκαιο να έχεις , το χάνεις:)

Άσχετο. Είχαμε προχθές εκδήλωση με Λύκειο Ελληνίδων από πολλές χώρες.
Οι κουμ πάροι να ξέρεις ήταν οι πιο χαλαροί και οι καλύτεροι από όλους με διαφορά8-)8-)
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
δεν θα έλεγα όχι σε 2-3 τριχούλες από τον τρυφερό και θεϊκά πλασμένο λωβό του αυτιού σου
αν ψάχνεις για τέτοια σουβενίρ...από το λαιμό και κάτω.....:lol::lol:
 

Μηνύματα
71
Reaction score
299
αν ψάχνεις για τέτοια σουβενίρ...από το λαιμό και κάτω.....:lol::lol:
Ναι, μην φτάσουμε από την μέση και κάτω μόνο, γιατί πάει πολύ μετά, είπαμε να γίνουμε γκρούπις, αλλά όχι και έτσι! Μέχρι στήθος κατεβαίνω, άντε και μπούτια (γκουχ γκουχ) βαριά-βαριά..
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Ναι, μην φτάσουμε από την μέση και κάτω μόνο, γιατί πάει πολύ μετά, είπαμε να γίνουμε γκρούπις, αλλά όχι και έτσι! Μέχρι στήθος κατεβαίνω, άντε και μπούτια (γκουχ γκουχ) βαριά-βαριά..
τι να σου πω...μέχρι εκεί που έχω δει...δεν υπάρχει μία
μακάρι να βρεις αυτό που ζητάς γρήγορα και να ξεμπερδεύεις...:roflmao::laugh:
 


Μηνύματα
1.380
Reaction score
1.655
Οι συνθήκες θανάτου του Bob Marley είναι πάντως πολύ διδακτικές ως προς το θέμα που πραγματευόμαστε εδώ...

Ως μάρτυρας του Ιεχωβά δεν δεχόταν την πλήρη εφαρμογή συγκεκριμένων ιατρικών πράξεων που θα μπορούσαν να του είχαν σώσει τη ζωή.

Ανάλογα κολλήματα και κωλύματα έχουν και οι μάρτυρες του...δικάναλου.:sneaky:
Αυτός ο καημός του μουσικόφιλου που πρέπει να του κολακέψω το ηχοσύστημα για να έχει ψηλά το κεφάλι, περήφανος για τα θετικά σχόλια του ear για το ηχοσύστημα που έχει, με ξεπερνά.

Ο μουσικόφιλος.


:lolsign::lolsign::lolsign:


Γελοιοδέστερα του γελοίου. :cool:
Δεν κατάλαβες απολύτως τίποτα από αυτά που γράφει με σαφηνεια ο άνθρωπος. Μαλλον σας αρεσουν τα ασυντακτα κειμενα των γκουρου Σας έχουν πειράξει όμως. Είναι πάντα δύσκολο όταν θίγεται το υπερεγώ. Όταν ο "μουσικοφιλος-ορθολογιστης" θίγεται στο ηχοσυστημα-προεκταση του. Επιπλέον όταν ταυτίζεται (σε αλλες πλευρες) με αυτά που κατακρίνει.

Το νήμα αυτό είναι αμιγώς θέμα ψυχολόγου, χρειάζονται στήριξη πολλοί εδω για να ξεπεράσουν τα κόμπλεξ τους.
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Υπάρχει στην AACE. Δεν είναι είναι ακριβώς μαγαζί... είναι η αντιπροσωπεία των Paradigm, Anthem, Storm audio.
Έχουν χώρο στημένο κατά Auro 3d με επεξεργαστή της Storm.

http://www.aace.gr/contact-aace-engineering.html
Θα τρέξει τώρα νακουσει :D
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Ωιμε, πιάσαμε τον μουσικόφιλο τώρα...:D

(στο επόμενο ποστ να αναμένω την μαγεία της μουσικής και τα αισθήματα που αυτή καλλιεργεί, τη χαρά του μουσικού και την αληθοφάνεια των φυσικών οργάνων όπως παίζουν στο χώρο σου που έχεις πιάνο, και ότι η μουσική είναι τέχνη...):p

Μα τι αγάπη είναι αυτή για το συνάνθρωπο, τον γνήσιο αγνό αγαθό μουσικόφιλο με την αδυναμία κατανόησης του τρόπου λειτουργίας του upmix, με την αδυναμία κατανόησης της χρησιμότητας των σαμπ, με την αδυναμία κατανόησης του τριγώνου ακρόασης και με την αδυναμία κατανόησης των ταργκετ κερβ, κλπ κλπ κλπ, και με την αδυναμία να ξεκολλήσει από τα θρεντ και τα ποστ που μόνο αυτά πραγματεύονται, κι όχι μουσική; :p:D

Ο μουσικόφιλος που στο φόρουμ αυτό, δεν ασχολείται με τα θρεντς μουσικής; Που ασχολείται μόνο με τα θρεντ μηχανηματων και θεωρίας ήχου (pdf τα μισητά) και ο μόνος του καημός είναι αυτά τα pdf να τα καταρρίψει ως άχρηστα (ή έστω να μειώσει την ισχύ τους) με όπλο την μουσικοφιλία του; που το μόνο που καταλαβαίνει σε όλα αυτά τα τεχνικά θρεντς είναι η αυταπόδεικτη ανωτερότητα του δικού του ηχοσυστήματος, αφού του ... αρέσει, αφού ξέρει γιατί έχει ξοδέψει πολλά και γιατί έχει εμπειρία και γιατί κυρίως είναι μουσικόφιλος, και την την οποία αυτή του άποψη για τα μηχανήματα και τα pdf την υπερασπίζεται σα την τιμή της παρθενίας της άγαμης κόρης του;

Στο κάτω κάτω της γραφής, εγώ σαν τεχνολαγνος και πιντιεφακιας και καθόλου μουσικόφιλος, δεν καταλαβαίνω γιατί ο αγνός μουσικοφιλος νιώθει ως αναγκαίο να τονίζεται η αυτοπεποίθηση του ηχοσυστήματός του με την δική μου βούλα έγκρισης, λες και θα αγαπήσει λιγότερο τη μουσική του αν δεν έχει βούλα του ear ή μήπως δεν μπορεί να είναι μουσικόφιλος με τα 2 ηχειακια του στα 6 μέτρα απόσταση ακρόασης κι ας είναι και 6-ιντσα;

Επί της ευκαιρίας δοθείσης, να ενημερώσω ότι καρφί δε μου καίγεται για τον λατρεμένο σου μουσικόφιλο.
Να πάρει ένα Τίβολι, να ευχαριστιεται τη μουσική του, δε θέλω να ξέρω ούτε ποιος είναι, ούτε τι κάνει, ούτε τι μουσική ακούει, ούτε από ποια ηχεία, και σε τι στάθμες. Μου είναι αδιάφορη η ίδια του η ύπαρξη.:p

Εγώ δυστυχώς δεν ασχολούμαι με το μουσικόφιλο και με τι του σηκώνεται, αυτό είναι δικιά σου δουλειά, αφού τον αγάπησες.

Ασχολούμαι με το πώς μπορεί να παίξει μετρήσιμα καλύτερα ένα ηχοσύστημα χώρος, σύμφωνα με τα αντικειμενικά δεδομένα της επιστήμης του όντιο.

Αν θέλει ο μουσικόφιλος να με ρωτήσει κάτι, θα τον βοηθήσω προς αυτή την κατεύθυνση. Όχι ως μουσικόφιλο.
Ως μουσικόφιλος, δεν έχει λόγο συμμετοχής σε αυτό το θρεντ. Διότι αυτό το θρεντ είναι αμιγώς τεχνικής φύσεως, ο φιλαρακος σου ο μουσικόφιλος, τα κουβαδάκια του και σε άλλη παραλία.:p
ο σωστός μουσικόφιλος κατά ...auro3d ντόκτορ!!:D:D:D
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.113
Reaction score
124.687
είσαι μεγάλη αλεπού εσύ στην ανθρώπινη ψυχολογία.
Πολλά επεισόδια πριν, έγραψα ότι είμαι και πολύ ωραίος γκόμενος, και με κυνηγάνε οι γκόμενες.
Από τότε, συνεχίζεις να λες τι είμαι.
Σε ένα θρεντ για πολυκάναλο ήχο.
:p:D

Είσαι αρρωστάκι ε; Με μένα; Γουστάρω! 8-)

Μέχρι στήθος κατεβαίνω
Να τα μαςςςςς...:gotcha:

Είναι φρεσκοξυρισμένο.:fuckyou:
Στο'πε κι ο νταχαρης, μέχρι εκεί που έχει δει...δεν υπάρχει μία, ξύρισμα με τη μασχάλη στο πακέτο, περιποιημένα λεμεεεεε

Είπαμε, με κυνηγάνε οι γκόμενες. Τιδεκαταλαβαινεις.8-)
Τώρα με κυνηγάει κι ο πίτα γύρος παιδιά. Θέλει και μια τρίχα απ' τα τέτχια μου, μου λέει.
Ρε τι κούκλος είμαι ο φουστης...:tongue:
 
Last edited:

Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
676
Reaction score
1.979
Οι συνθήκες θανάτου του Bob Marley είναι πάντως πολύ διδακτικές ως προς το θέμα που πραγματευόμαστε εδώ...

Ως μάρτυρας του Ιεχωβά δεν δεχόταν την πλήρη εφαρμογή συγκεκριμένων ιατρικών πράξεων που θα μπορούσαν να του είχαν σώσει τη ζωή.

Ανάλογα κολλήματα και κωλύματα έχουν και οι μάρτυρες του...δικάναλου.:sneaky:
O Bob Marley δεν ηταν Χριστιανος Μαρτυρας του Ιεχωβα. Απλα το αναφερω μην μεινει λαθος εντυπωση. :thumbsup:
 

Μηνύματα
12.831
Reaction score
10.048
Εσένα όμως σε καίει (και σε καίει πολύ) να αποδείξεις - αφού σου αρέσει τόσο πολύ να εφευρίσκεις επιδερμικές, χυδαία ψυχολογίζουσες ερμηνείες και να τις παρουσιάζεις με γνήσιο νεοελληνικό ξερολισμό ως τα κρυφά, απώτερα ελατήρια πίσω από την τοποθέτηση κάποιου - πόσο γαμάτο είναι το πολυκάναλο ηχοσύστημα του Κόστας Ήαρ, πόσο τρομερός είναι ο Κόστα Ήαρ, πόσο οικτίρει και διασκεδάζει ο Κόστα Ήαρ με τους κακόμοιρους τους μορμόνους του audio, πόσο απλουστευτικά αφοριστικός μπορεί να γίνει ο Κόστα Ήαρ που ξέρει ότι η καμπίνα κλειστού τύπου είναι "σχεδιαστικό σφάλμα", το βινύλιο είναι περιορισμένων τεχνικών δυνατοτήτων [και είναι πράγματι, και λοιπόν τι; μπορώ εγώ να το επιλέξω για άλλους λόγους ή αυτό με καθιστά ανορθόλογο;] και αν δεν βάλεις 890 ηχεία και 44 σάμπ, μουσική δεν ακούς που να χτυπιέσαι κάτω.
Συνέχισε με αυτόν τον τρόπο να εκτίθεσαι και να μας διασκεδάζεις. Πόσο φαίνεται από τα παραπάνω ότι είσαι χθεσινός στο φόρουμ και μάλιστα δεν έχεις διαβάσει σχεδόν τίποτα από τα πλούσια θέματά του!!
Ειλικρινά ξεπέρασα το στάδιο που εκνευριζόμουν μαζί σου και τώρα απλά διασκεδάζω!
Συνέχισε!
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.113
Reaction score
124.687
Όταν ο "μουσικοφιλος" θίγεται στο ηχοσυστημα-προεκταση του.
Όλοι οι δικαναλοι θίγονται.
:p


Εγώ, όχι. Είναι αδύνατο.:D


Επίσης είναι αδύνατο να με εκνευρισετε, αν αυτό επιχειρείτε, ιδίως τώρα, που μόνο ο ήλιος με ταλαιπωρεί και αναγκάζομαι να μη παίρνω το πρωινό στο δωμάτιο:

IMG_20190723_092317.jpg



αλλά κάτω:

IMG_20190723_092940.jpg


Ταλαιπωρία σκέτη, μια σκάλα ακόμα...:p
Τουλάχιστον έχει δυνατό wi fi! :D
 

Μηνύματα
12.831
Reaction score
10.048
Θα τρέξει τώρα νακουσει :D
Είμαι σίγουρος!:roflmao:
[DOUBLEPOST=1563864049][/DOUBLEPOST]
O Bob Marley δεν ηταν Χριστιανος Μαρτυρας του Ιεχωβα. Απλα το αναφερω μην μεινει λαθος εντυπωση. :thumbsup:
Λίγο κι εγώ που το έψαξα χτες, κατέληξα στο ίδιο συμπέρασμα. Άλλη θρησκεία ακολούθησε πριν πεθάνει.
 

A

AKARL

Guest
Είμαι πουλέτε κοπέλια αραγμένος στο γραφείο μου και πίνω μνιάν ολιά γκαφέ για ν΄ ανοίκσει ο ρημάδης ο μάτης μου κι΄ ήντα θωρώ; Ο Πιτόγυρος να γράφει του Αφτχιά:

δεν θα έλεγα όχι σε 2-3 τριχούλες από τον τρυφερό και θεϊκά πλασμένο λωβό του αυτιού σου
και στο καπάκι:

μην φτάσουμε από την μέση και κάτω μόνο, γιατί πάει πολύ μετά, είπαμε να γίνουμε γκρούπις, αλλά όχι και έτσι! Μέχρι στήθος κατεβαίνω
Μρε Πιτόγυρε, συμπάθα με για τον ενικό - ένεκα μνιάς, μεταξύ μας, κάπχοιας φιλοσοφικής συγγένειας, μα οι 2-3 τριχούλες από τον τρυφερό και θεϊκά πλαζμένο λοβό του Αφτχιά είναι πχιό σπάνιες κι΄ απ΄τα δόντγια τση όρνιθας ή απ' τα ιπτάμενα γroonια.

Να σ΄το πω και πχιό ωντιοφιλικά για να το καταλάβεις καλύτερα: είναι πχιό πιθανό να επιτύχεις αναπαραγωγή υπσηλής πιστότητας μνιάς ηχογράφησης, φερ΄ ειπείν, του Μόμπυ από ζεύγος δγιαφορετικών Ρέντεκο, "οδηγούμενων" ( :rofl: ) από τα "λίγα-αλλά-καλά" βατ ενός ΣΕΤ εντός ενός χώρου με αρτισίκστυ καθεδρικού ναού παρά να βρεις τριχούλες πέριξ τση βορείου κεφαλής του Αφτχιά. :gotcha: :p

Για τη νότιο κεφαλή, τώρα, δε σου τάζω... :spiteful:

Για να καταλάβεις ήντα συμβαίνει: πέρσυ το Πάσχα είχε έρθει η Αφτού Αφτχιότητα στη Λεβεντογέννα προκειμένου να με χρίσει Αρχιπαπαγαλάκι στην υπόγεια αίθουσα τελετών του ΚουΦου επειδή με τα γραφτά μου τζιράρανε τρελά ο Κραουνάκης και η Πρεσόνους για το σαμπάκι τζη. Τόνε κσεμονάχιασα μνια βόλτα και του είπα: ή μου δίνεις τρεις τρίχες σου ή τα βροντάω ούλα χάμε. Ήντα να κάμει κι αφτός, είδε κι απόειδε, και μου ήδωκε 3 κwλότριχες τσι οποίες ήβανα την καθεμνιά σε προστατεφτική θήκη από πλεκσιγκλάς, όπως βάνουν άλλοι γραμματόσημα ή νομίζματα. Τσι ιερές θήκες τσι ήβανα απάνου στα δγυό μου ηχεία και στο σαμπγούφα τόνε (ένα έχω με άδεια του Ντιμιφούτη). Από φέτο γίνεται το ετήσιο προσκύνημα των ιερών τριχών απ τσι βλαμμένους τση Μεγαλονήσου στον χώρο μου όπου υμνούμε τη δόκσα και το μεγαλείο του Κοστα Ηαρ!!! :party:

άντε και του μπούτια
Εδά τα πχιάσαμενε τα λ7 μας. Τρίχες του Μπούτχια γυρεύεις μρε μοσχοκούζουλε; Εδώ δε γνωρίζουμε καλά-καλά αν το Ον Μπούτχια υφίσταται με τη συμβατική ανθρώπινη μορφή. Για να μην αναφέρω κι άλλα τέτχοια υπαρξιστικά ζητήματα περί την Μπούτχειο Οντολογία...:o:o:o

Α, μνιάς και ανέφερα τον υπαρξιζμό θα ήθελα να σου αφιερώσω προσωπικώς ένα άζμα ύμνο του υπαρξιζμού...;)

 
Last edited by a moderator:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.113
Reaction score
124.687
Νομίζω ότι χρειάζονται φωτογραφίες από το ηχοσύστημα-χώρο του πίτα γύρο.

Να δούμε γιατί ταλαιπωριέται ο άνθρωπος τα βράδια κι αποζητά τις τρίχες μου.

Υποθέτω ότι είναι ακριβότερο σεταπ του μέσου όρου των δικαναλων χαιενταδων εδώ μέσα, σίγουρα ακριβότερο του φτηνού δικού μου σεταπ, καθότι γω φτωχός άνθρωπος είμαι και τα 11 ηχεία μου, μου κόστισαν λιγότερο από το 1/3 των 2 ηχείων του γκεομιατ και όσο περίπου τα 2 ηχεία του Γκόνη, ενώ το δωμάτιο που νοικιάζω στο αρχιδισταν άιλαντ είναι με 30€ τη νύχτα, χωρίς πισίνα. :p

Παλιοζηλιαρες κακοκαμηθένες ζάμπλουτες παιδί μου, τι να τις κάνεις που κωλοτρίβονται.:D

Έλα πίτα γύρο, βάλε φωτογραφίες, να σε βοηθήσουμε να το ξεπεράσεις το πρόβλημά σου!
 




Μηνύματα
1.380
Reaction score
1.655
Όλοι οι δικαναλοι θίγονται.
:p


Εγώ, όχι. Είναι αδύνατο.:D


Επίσης είναι αδύνατο να με εκνευρισετε, αν αυτό επιχειρείτε, ιδίως τώρα, που μόνο ο ήλιος με ταλαιπωρεί και αναγκάζομαι να μη παίρνω το πρωινό στο δωμάτιο:

View attachment 133093


αλλά κάτω:

View attachment 133092

Ταλαιπωρία σκέτη, μια σκάλα ακόμα...:p
Τουλάχιστον έχει δυνατό wi fi! :D
Μμμμμμ, εξαιρετική επίδειξη Κώστας, όπως πας θα δείξεις και τρίχες

Κάποιο φορητό ιμμερσιβ σύστημα για τις διακοπές έχεις να μας δειξεις; RT60 εκεί στην εξοχή μετρησες; Να γίνονται όλα σωστά κι "επιστημονικα"
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.320
Μηνύματα
2.858.437
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top