Σετ Home Cinema γύρω στα 1.000 ευρώ

Μηνύματα
9
Reaction score
0
Καλή σας μέρα....

Σκέφτομαι να δώσω περίπου 1000 ευρώ και λίγο παραπάνω για την αγορά ενός συστήματος 5,1...

έχω ένα technicks αλλά έχει παλιώσει...

Δεν με ενδιαφέρει αν θα έχει πάνω ή δεν έχει dvd player...

το βασικό που ψάχνω είναι ενισχυτή με ηχεία για 5,1.... Dolby Digital... DTS.... και αργότερα ώστε να παίζει στο έπακρον τον ήχο απο Blue Ray....

αυτό που με ενδιαφέρει είναι η ποιότητα του ήχου και ιδιαίτερα στο στο 5,1 περισσότερο στις ταινίες και λιγότερο για μουσική....

Διαβάζω για SOny.... Lg...Phillips αλλα δεν έχω ακούσει κάποιο και έτσι δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη,...

Άν έχετε κάποια πρόταση στα 1000 ευρώ και λίγο παραπάνω....

Ενισχυτής... Ηχεία ...... αν έχει και player καλώς...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Με εκτίμηση
Κυριάκος
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Σετ Home Cinema γύρω στα 1.000 ευρώ

Καλησπέρα φίλε μου.....ενδιαφέρεσαι για ξεχωριστό ενισχυτή και ηχεία ή για ένα έτοιμο σύστημα?.....γιατί αν θες ξεχωριστά κομάτια(εδώ που τα λέμε τα χρήματα που διαθέτεις φτάνουν και περισσεύουν για ενισχυτή, ηχεία και blu-ray player) τότε θα πρέπει να πάρεις και blu-ray/dvd player.....αν από την άλλη θες ένα έτοιμο συστηματάκι με blu-ray υπάρχουν προτάσεις από την Samsung και την Panasonic κοντά στο χιλιάρικο.....τα οποία βγάζουν Dolby TrueHD και DTS HD Master Audio φυσικά.....:605:
 

Μηνύματα
9
Reaction score
0
Απάντηση: Σετ Home Cinema γύρω στα 1.000 ευρώ

Φίλε μου είτε ολοκληρωμένο σύστημα, είτε ξεχωριστα δεν έχω πρόβλημα... Αυτο που με ενδιαφέρει κατα βάση είναι να βγάζω με την τιμή τον 1000 ευρώ και παραπάνω όσο το δυνατον καλύτερο κινηματογραφικό ήχο..... για τον ήχο του Blue Ray δεν ξέρω καθόλου λεπτομέρειες και παραμέτρους....
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Σετ Home Cinema γύρω στα 1.000 ευρώ

Πώς σου φαίνεται αυτό?

Samsung HT-BD2R



7κάναλο
Blu-ray
Dolby TrueHD
DTS HD Master Audio

Θα το βρείς από 900 έως 1000 ευρώ.....:126:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.563
Μηνύματα
2.865.687
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top