ΝΜ Sonic Purifiers (by Nikos Mendrinos)...

audioj

Επαγγελματίας
Μηνύματα
327
Reaction score
75
Απάντηση: ΝΜ Sonic Purifiers (by Nikos Mendrinos)...

Απιστευτο...Εχω μεινει πολυ πισω τελικα...
 

Μηνύματα
267
Reaction score
1
Απάντηση: Re: ΝΜ Sonic Purifiers (by Nikos Mendrinos)...

Εχει χορηγηθει Δίπλωμα Ευρεσιτεχνίας ή Πιστοποιητικό υποδείγματος χρησιμότητας Π.Υ.Χ. στο επινοημα- προιον,στη μεθοδο ή εφευρεση του κυριου ΝΜ?
Δε νομίζω να χρειάζονται αυτά στο hiend. Τα ακούς και ή παίζουν ή δεν παίζουν. Αν παίζουν δε μας ενδιαφέρει τίποτα άλλο....
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.112
Reaction score
20.608
Απάντηση: Re: ΝΜ Sonic Purifiers (by Nikos Mendrinos)...

Kαι η πλάκα είναι πως ούτε καταλαβαίνουν τι τους γράφει επί της ουσίας ο Willi...
Ναι, τους πετάει κατάμουτρα πως για μερικά γραμμόμετρα ροπής χρειάζονται και καλά ντεμέκ τριφασικό μοτέρ, για να δουν μεγάαααααααλη διαφορά!!
 

Μηνύματα
20.125
Reaction score
14.508
Re: Απάντηση: Re: ΝΜ Sonic Purifiers (by Nikos Mendrinos)...

Δε νομίζω να χρειάζονται αυτά στο hiend. Τα ακούς και ή παίζουν ή δεν παίζουν. Αν παίζουν δε μας ενδιαφέρει τίποτα άλλο....
Νικολας γεια!:107:

Εκτος απο την φυσικη ικανοτητα ενος υγιους ανθρωπου "ν ακουει",πιστευα πως το χαι εντ περιλαμβανει κι αλλους παραμετρους...εκτος απο την καθιερωμενη επισκεψη στον ΩΡΥΛΑ για "καθαρισμο" καθε χρονο!

Φυσικα δεν τιθεται θεμα αμφισβητησης στα λεγομενα σου...Ας ζησει ο υποκειμενισμος...

Η ερωτηση μου στην πραγματικοτητα μονο απο τον επινοητη της θα μπορουσε ν απαντηθει.Ειναι ευλογο για την γυναικεια φυση μου να γνωριζω,- θα ικανοποιουσε την περιεργεια μου δηλαδη-,αν προχωρησε σ αυτο το βημα ο κυριος Μενδρινος,αν θα τον ενδιεφερε μια τετοιου ειδους πιστοποιηση...σε μια πρωτοπορα προσπαθεια σαν κι αυτην για την οποια γινεται λογος εδω και λιγους μηνες...Η μηπως ανηκει στις αμεσως επομενες προτεραιοτητες του μια τετοια κινηση?

Δεν θα ηθελα να νοιωσει υποχρεωμενος να με ικανοποιησει με μια συντομη απαντηση...,αλλα θα τον ευχαριστουσα εκ των προτερων αν εμπαινε στον κοπο ν ασχοληθει μ αυτην.:126:
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Re: Απάντηση: Re: ΝΜ Sonic Purifiers (by Nikos Mendrinos)...

Ναι, τους πετάει κατάμουτρα πως για μερικά γραμμόμετρα ροπής χρειάζονται και καλά ντεμέκ τριφασικό μοτέρ, για να δουν μεγάαααααααλη διαφορά!!
Ε, μα, το καλύτερο δε σχολίασες... :144:
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.112
Reaction score
20.608
Απάντηση: ΝΜ Sonic Purifiers (by Nikos Mendrinos)...

Ποιο δηλαδή; (Ψυχοβγάλτη... :114: )
 

Μηνύματα
4.854
Reaction score
4
Απάντηση: ΝΜ Sonic Purifiers (by Nikos Mendrinos)...

Εγώ θα το πω πάλι και ας γίνω κουραστικός.
έγινε ριβιού από το 6φεγγάρια και..... τι - συμφωνούμε ;

Όσοι (και εγώ μαζί) ζήτησαν το τρόπο και το σκεπτικό λειτουργίας πήραν ως απάντηση άκουσέ τα ! Τώρα έγινε ριβιού από ξένο και σεβαστό ριβιούερ και....τι ;

Παίζουν λοιπόν το ρόλο τους αφού έχουν ακουστές διαφορές.
Η "αξία" της βελτίωσης είναι μικρότερη από εκείνη που προσφέρουν τα καλώδια.

Συμφωνείτε όσοι τα έχετε ακούσει ;

Θα μου πεις "εξαρτάται" και θα έχεις κάποιο δίκιο.
Νομίζω όμως ότι πρόκειται για "έμπειρους" χομπίστες και κάποιους επαγγελματίες οπότε κάτι θα ξέρουν παραπάνω από εμάς τους Hi-Fi..., οπότε μπορούν να απαντήσουν.

Ακούω λοιπόν, συμφωνείτε με το ριβιού και την κατάταξη του προϊόντος ;
Συμφωνείτε ότι οι βελτιώσεις είναι μικρότερες από αυτές που προσφέρουν τα καλώδια ;
 

Μηνύματα
2.610
Reaction score
1.673
Απάντηση: ΝΜ Sonic Purifiers (by Nikos Mendrinos)...

Συμφωνείτε ότι οι βελτιώσεις είναι μικρότερες από αυτές που προσφέρουν τα καλώδια ;
Πιστευω πως δεν τιθεται μονο αυτο το ερωτημα, μιας και καθε καλωδιο interconnect χρειαζεται τουλαχιστον 2 αρα ανεβαζουμε την οποια τιμη του κατα 200 ευρω και καθε power παλι 2 (μπροστα και πισω) αλλα 200 δηλαδη.
Επισης καθε μηχανημα θελει τουλαχιστον και ενα 1 REFERENCE των 200 ευρω.
Το συνολο δηλαδη για την περιπτωση πχ ενος σοβαρου τελικου ανερχεται στα 500 ευρω για την βελτιστη "γιατρεια" του.
Μ ενα τετοιο ποσο καποιο οποιοδηποτε αλλο "τσουμπλεκι" θα μας δωσει τα ιδια η και καλυτερα αποτελεσματα?

ΤΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΟΜΩΣ....? ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ..?
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Re: Απάντηση: ΝΜ Sonic Purifiers (by Nikos Mendrinos)...

Ποιο δηλαδή; (Ψυχοβγάλτη... :114: )
Αυτό ντε, για το τριφασικό...
Εγώ το διάβασα 2-3 φορές, ελπίζοντας απλά να έχουν σκουριάσει τα αγγλικά μου και να μην κατάλαβα τι έλεγε... :140:

Βγαίνουν και κάποιες αλήθειες πάντως, το στυλ "τι να κάνω που το ζητάει ο κόσμος"...
Αυτό το θυμάσαι;

...people visiting the McIntosh room at the shows, who had not experienced the cable demonstration, were disturbed that we were using ordinary heavy zip cord instead of one of the popular brands of speaker wire. Instead of listening to the McIntosh speakers and electronics, they recalled "bad" things they had been told about "common" speaker wire and this promoted questions about the "inferior" wire being used.

When we changed the wire to a popular brand of wire, customers were happy with the setup, and directed their attention to the McIntosh equipment. The demand for high quality speaker wire was increasing and appeared to be a new marketing area for several companies.

McIntosh did not make or sell speaker wire. The solution seemed very obvious--rather than spend time and effort to create negative sales for McIntosh dealers who were beginning to sell speaker wire, it seemed best to encourage the speaker owner/customer to consult with the dealer about what speaker wire to use.
Consequently, I no longer recommended the kind of wire or wire sizes in the speaker manuals.

By 1988, McIntosh no longer supplied audio interconnects with the electronics.
Από εδώ.
(by Roger Russell, Director of Acoustic Research at McIntosh Laboratory, Inc.)
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.112
Reaction score
20.608
Απάντηση: ΝΜ Sonic Purifiers (by Nikos Mendrinos)...

Χα! Το θυμάμαι, και το έχω και αποθηκευμένο.
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Σύμφωνα με πληροφορίες που δεν μπορώ να επιβεβαιώσω ακόμα, έχουν ήδη κατασκευαστεί αντίγραφα με εξίσου θετικά αποτελέσματα.

'Ετσι και αλλιώς υπάρχουν ήδη, τα stillpoints EMS και κοστίζουν και μόλις 20Ε το ένα.
 


Μηνύματα
261
Reaction score
36
Απάντηση: ΝΜ Sonic Purifiers (by Nikos Mendrinos)...

το περιεργο ειναι οτι ''βελτιωνει'' και τις οθονες και να ημασταν στην εποχη με τις crt,αντε να το καταλαβω,στις lcd,τι ''βελτιωνει''?
 

Μηνύματα
1.641
Reaction score
139
Re: Απάντηση: ΝΜ Sonic Purifiers (by Nikos Mendrinos)...

το περιεργο ειναι οτι ''βελτιωνει'' και τις οθονες και να ημασταν στην εποχη με τις crt,αντε να το καταλαβω,στις lcd,τι ''βελτιωνει''?
τον τραπεζικο λογαριασμο τους :137:
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Σύμφωνα με πληροφορίες που δεν μπορώ να επιβεβαιώσω ακόμα, έχουν ήδη κατασκευαστεί αντίγραφα με εξίσου θετικά αποτελέσματα.
Δηλαδή;

...
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Δηλαδή κάποιο πουλάκι με ενημέρωσε ότι κατασκευάστηκε ένα αντίστοιχο προϊόν με τα ίδια αποτελέσματα, χρησιμοποιώντας ρινίσματα (και κάτι άλλο) μέσα σε ρητίνη (και κόστος περί τα 2-3Ε).

Το ίδιο κάνει και η Virtual Dynamics στα καλώδια της, που είναι γεμάτα ρινίσματα μέσα.

Tο ίδιο κάνει και αυτός εδώ:

http://www.orgonite.info/

Μάλιστα το κάτω αριστερά στη φωτογραφία είναι σατανικά όμοιο με τα Purifiers του κύριου Μενδρινού όπως επίσης και η ατάκα του:

Purifies the atmosphere......

Αλλά τα τελευταία μπορεί να είναι και θεωρίες συνωμοσίας.
 


Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Ένας φίλος παρήγγειλε καμιά 50αρια, μερικά μάλιστα είναι τεράστια, με κόστος 70 λίρες.
 

Μηνύματα
4.854
Reaction score
4
Απάντηση: Re: ΝΜ Sonic Purifiers (by Nikos Mendrinos)...

Ένας φίλος παρήγγειλε καμιά 50αρια, μερικά μάλιστα είναι τεράστια, με κόστος 70 λίρες.
Πλάκα θαχει να πιστεύει ότι τα ΝΜ Sonic Purifiers ΔΕΝ παίζουν, ενώ αυτά που πήρε ΠΑΙΖΟΥΝ :135:
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Re: Απάντηση: Re: ΝΜ Sonic Purifiers (by Nikos Mendrinos)...

Πλάκα θαχει να πιστεύει ότι τα ΝΜ Sonic Purifiers ΔΕΝ παίζουν, ενώ αυτά που πήρε ΠΑΙΖΟΥΝ :135:
:142:

Δεν ξέρω πάντως θα παραγγείλω και εγώ μερικά για το σπίτι, να διώξουν τις κακές ενέργειες, πέρα από την πλάκα κάποια για διακοσμητικά είναι καλά. :137:
 


Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.868.023
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top