Ο θάνατος του δικάναλου σετάπ, και γιατί

Μηνύματα
1.712
Reaction score
2.440

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
συνέχισε σαν αγριολούλουδο να επιμένεις να "ευδοκιμείς" σε ακατάλληλα περιβάλλοντα,
Αποχαιρετηστήριο τραγουδάκι για το νήμα ; Τι έτσι θα εγκατέλειπα ; Χωρίς τραγουδάκι (για τους Βασιλιάδες της Σκόνης) ; 😀

 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Τίποτε δεν κατάλαβες σωστά απο αυτά που είπα. Τα σχόλια σου είναι όλα λάθος.

Τα πάνω ηχεία ενώ φυσικά δίνουν μια έξτρα δυνατότητα για αύξηση της έντασης των υψηλών συχνοτήτων που θα φτάνουν στα αυτιά του ακροάτη έτσι και αλλιώς όπως και των δύο ηχείων πρώτα δίνοντας την αίσθηση του ύψους και μεγαλύτερη ευελεξία χηρσιμοποίησης των κατάλληλων τεχνικών κατά την μίξη κουβαλάνε μαζί τους και μεσοχαμηλές χαμηλομεσαίες (έστω και μιρά να είναι που απο ότι έχω καταλάβει τα θέλετε και όλα ίδια) οπότε σε τέτοια περίπτωση η αίσθηση χάνεται. Εκτός εάν αυτές δεν εμπεριέχονται στα κανάλια αυτά.

Το ότι κάποιος δεν ασχολείται να κάνει αντίλογο σε κάθε σαχλαμάρα που ακούγεται εδώ αλλά και στη ζωή δεν σημαίνει ότι αυτός που την εξεφρασε έχει δίκιο. Μάλιστα αυτό που έπρεπε να σε απασχολεί, όπως σου έχω πεί και παλιότερα δεν είναι αυτό που λες (που είναι κα λάθος) είναι ακριβώς αυτή η απουσία αντίλογου και η έλλειψη ερωτήσεων όπως και η ομοφωνία.
...
Ειδικά στο τονισμένο επιχείρημα δόθηκε εξήγηση με την προηγούμενη ανάρτηση.

Τα συμμετέχοντα μέλη γνωρίζουν πόσο στενές κι εξαρτημένες θα ήταν ή όχι οι σχέσεις αναμεταξύ μας. Οπότε η πραγματικότητα δεν κλονίζεται με εικασίες,

Όσο δεν γίνεται αντίλογος απ'όσους θα τον έκριναν αναγκαίο θα ήταν παράδοξο να μη συνέχιζα από την πλευρά μου αναλογιζόμενος υποτίθεται ότι κανείς από τους εκατοντάδες αναγνώστες δεν θα τολμούσε να φέρει την παραμικρή αντίρρηση.

Όσοι θα προσπερνούσαν σιωπηρά εσφαλμένες καταστάσεις αντί να τις εγκαλούσαν εξυπηρετούν και οι ίδιοι τη διαιώνιση όσων θα θεωρούσαν απαράδεκτα. Έχω απευθύνει πρόσκληση σε όποιον θα ήθελε ν'αποδείξει πως όσα γράφονται θα ήταν ανακριβή. Χρειάζεται όμως βάσιμη επιχειρηματολογία επί του αντικειμένου.
 


Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Που παθ; κάτθε.
Αντίθταθη τώρα.
Τι θες ; "Αντε μην σου βάλω και εσένα κανένα τραγουδάκι τώρα. 😀

Πάω να κάνω παρέα στον Σώτο και να στηρίξω μειονότητες, εδω είναι μακάβρια.

Πάρε πολυκάναλο auro, μπορεί λόγω μεγαλύτερου χώρου μέσα στην σκηνή που δημιουργεί στη διάθεση του μιξερά να εφαρμόσει (και εάν) τις τεχνικές του και μπορεί να βοηθήσει (debetable ότι οφείλεται εκεί), μην περιμένεις όμως και να ψηλώσει τους τραγουδιστές στα 3 μέτρα ύψος εκτός εάν τα κολλήσεις στον πίσω τοίχο για να αποφύγεις το σμπιρ, σβιρρρρρρρ . 😀
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Τι θες ; "Αντε μην σου βάλω και εσένα κανένα τραγουδάκι τώρα. 😀

Πάω να κάνω παρέα στον Σώτο και να στηρίξω μειονότητες, εδω είναι μακάβρια.

Πάρε πολυκάναλο auro, μπορεί λόγω μεγαλύτερου χώρου μέσα στην σκηνή που δημιουργεί στη διάθεση του μιξερά να εφαρμόσει (και εάν) τις τεχνικές του και μπορεί να βοηθήσει (debetable ότι οφείλεται εκεί), μην περιμένεις όμως και να ψηλώσει τους τραγουδιστές στα 3 μέτρα ύψος εκτός εάν τα κολλήσεις στον πίσω τοίχο για να αποφύγεις το σμπιρ, σβιρρρρρρρ . 😀
Εις το πυρ το εξώτερον το σμπιρ και τα...πολυκαναλικά βαμπίρ. :lolsign:
Καλέ μας ΝΚ να χαρείς , βάλε και καμιά... γραφική παράσταση , μη μας τ'απαγγέλλεις όλα ξεροσφύρι. :roflmao:
 

Μηνύματα
1.712
Reaction score
2.440
Ότι και να ποστάρετε κάποιοι χωρίς να επικαλεστώ τίποτα η αλήθεια έχει ως εξής..

Mono σήμα ==> 2d ήχος (ύψος-βάθος)
2-όσα θέλετε κανάλια ==> 3d.ήχος (μήκος-ύψος-βάθος)

Το αν και το πως θα αναπαραχθούν βέβαια εξαρτάται από το πακέτο χώρος-σύστημα-στήσιμο ηχείων.

Τι δεν καταλαβαίνετε;
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Ειδικά στο τονισμένο επιχείρημα δόθηκε εξήγηση με την προηγούμενη ανάρτηση.

Τα συμμετέχοντα μέλη γνωρίζουν πόσο στενές κι εξαρτημένες θα ήταν ή όχι οι σχέσεις αναμεταξύ μας. Οπότε η πραγματικότητα δεν κλονίζεται με εικασίες,

Όσο δεν γίνεται αντίλογος απ'όσους θα τον έκριναν αναγκαίο θα ήταν παράδοξο να μη συνέχιζα από την πλευρά μου αναλογιζόμενος υποτίθεται ότι κανείς από τους εκατοντάδες αναγνώστες δεν θα τολμούσε να φέρει την παραμικρή αντίρρηση.

Όσοι θα προσπερνούσαν σιωπηρά εσφαλμένες καταστάσεις αντί να τις εγκαλούσαν εξυπηρετούν και οι ίδιοι τη διαιώνιση όσων θα θεωρούσαν απαράδεκτα. Έχω απευθύνει πρόσκληση σε όποιον θα ήθελε ν'αποδείξει πως όσα γράφονται θα ήταν ανακριβή. Χρειάζεται όμως βάσιμη επιχειρηματολογία επί του αντικειμένου.
Μίλα μόνος σου Bhutia. Ή καλύτερα με τον αγαπητό Νταλίπη. 😀 Εγώ πλέον μόνο με την διαλεκτική μέθοδο θα μιλάω. Δεν γίνεται δουλειά αλλιώς εδώ. Δεν υπάρχει η βάση για παραπάνω. Και πολύ είναι και αυτό.

Εγω αποχαιρέτησα. Η βλακεία πάντα νικάει.

Σβίρρρρρρρρ.

😀
 
Last edited:



Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Ειδικά στο τονισμένο επιχείρημα δόθηκε εξήγηση με την προηγούμενη ανάρτηση.
Πάλι καλά. Για τα άλλά κουφά ; Τίποτε ; 😀

Υ.Γ.: Δεν μου λες τον καθοριστικό ψυχοακουστικό παράγοντα που βασίζονται όλα αυτά τον βρήκες ή ακόμη ψάχνεις ;
Θα περίμενα να τον αναφέρεις first and foremost.
Ότι και να ποστάρετε κάποιοι χωρίς να επικαλεστώ τίποτα η αλήθεια έχει ως εξής..

Mono σήμα ==> 2d ήχος (ύψος-βάθος)
2-όσα θέλετε κανάλια ==> 3d.ήχος (μήκος-ύψος-βάθος)

Το αν και το πως θα αναπαραχθούν βέβαια εξαρτάται από το πακέτο χώρος-σύστημα-στήσιμο ηχείων.

Τι δεν καταλαβαίνετε;
Δεν έχουν τετράδρομα όπως εγώ.

Υ.Γ : Βάζουν και ανάποδα το τουιτερ προς τα κάτω, και άστα να πάνε. 😀 Θέλουν και ύψος. χα χα
Βγάζεις άκρη με τους nerds ; 😀
Μόνο για να τους κάνεις πλάκα είναι. Εγω ήμουν καλό παιδί (και είμαι) και το απέφευγα πάντα, αλλά μάλλον αποδεικνύομαι λάθος. 😀
 
Last edited:


Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Έχεις πολύ δρόμο και εσύ.
Πάρε ηλεκτρικό.
Το μόνο καλό που αναγνωρίζω στο ηλεκτρικό είναι το θέμα που αφορά στην ακουστική οικολογία. 🙂 😀
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Πάλι καλά. Για τα άλλά κουφά ; Τίποτε ; 😀

Υ.Γ.: Δεν μου λες τον καθοριστικό ψυχοακουστικό παράγοντα που βασίζονται όλα αυτά τον βρήκες ή ακόμη ψάχνεις ;
Θα περίμενα να τον αναφέρεις first and foremost.

Δεν έχουν τετράδρομα όπως εγώ.

Υ.Γ : Βάζουν και ανάποδα το τουιτερ προς τα κάτω, και άστα να πάνε. 😀 Θέλουν και ύψος. χα χα
Βγάζεις άκρη με τους nerds ; 😀
Μόνο για να τους κάνεις πλάκα είναι. Εγω ήμουν καλό παιδί (και είμαι) και το απέφευγα πάντα, αλλά μάλλον αποδεικνύομαι λάθος. 😀
Άμα αυτός που υποθέτω είχε καθολική εφαρμογή ανεξαιρέτως αρχιτεκτονικής, τότε δεν θα είχαν ιδέα τι έκαναν οι σχεδιαστές ηχείων όπως η ναυαρχίδα Dynaudio Consequence...
1679342425833.png
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Άμα αυτός που υποθέτω είχε καθολική εφαρμογή ανεξαιρέτως αρχιτεκτονικής, τότε δεν θα ήξεραν τι έκαναν οι σχεδιαστές ηχείων όπως τα Dynaudio Consequence...
View attachment 285450
Την έχεις βάλει ανάποδα την φωτό. 😀
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Ότι και να ποστάρετε κάποιοι χωρίς να επικαλεστώ τίποτα η αλήθεια έχει ως εξής..

Mono σήμα ==> 2d ήχος (ύψος-βάθος)
2-όσα θέλετε κανάλια ==> 3d.ήχος (μήκος-ύψος-βάθος)

Το αν και το πως θα αναπαραχθούν βέβαια εξαρτάται από το πακέτο χώρος-σύστημα-στήσιμο ηχείων.

Τι δεν καταλαβαίνετε;
Σαλάτα τα έχεις κάνει μέσα στο μυαλό σου.

Τίποτα από όσα λες δεν ισχύει.

Δες πρώτα βιβλιογραφία και μετά να μιλάς.

Εκτίθεστε κατ'επαναληψιν, με όλα αυτά τα άκυρα που αμολατε.

Είστε στη συνομοταξία αυτουνου που κι ο ίδιος λέει ότι δε ξέρει και δε θέλει να διαβάσει αλλά για όλα δήθεν έχει άποψη.

Ότι να'ναι..

Ξεκίνα από τα εικονογραφημένα που λέει κι ο ΝΚ, Λόλα μου:

εικονογραφημενα :lolsign:
Να Λολα ενα Μηλο
Διάβασμα σας λείπει.
 

Μηνύματα
1.712
Reaction score
2.440
Σαλάτα τα έχεις κάνει μέσα στο μυαλό σου.

Τίποτα από όσα λες δεν ισχύει.

Δες πρώτα βιβλιογραφία και μετά να μιλάς.

Εκτίθεστε κατ'επαναληψιν, με όλα αυτά τα άκυρα που αμολατε.

Είστε στη συνομοταξία αυτουνου που κι ο ίδιος λέει ότι δε ξέρει και δε θέλει να διαβάσει αλλά για όλα δήθεν έχει άποψη.

Ότι να'ναι..
No, δεν μιλάω για κανάλια ή για upmixing αλλά για ήχους και διαστάσεις; τι δεν ισχύει; ελεος.
 




Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.205
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top