«Ένας κόμπος η χαρά μου» που παίζω με κιθάρα και φυσαρμόνικα:

stefanos604

Αρθρογράφος
Editor
Μηνύματα
870
Reaction score
1.203

ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΠΟΥ ΞΕΧΕΙΛΙΖΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΓΑΠΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΝΟ...ΤΟ ‘ΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΑΝΕ ΝΕΑΡΟΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΗΓΟΡΟ ΟΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΑΚΟΥΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑΤΑ!.

Το «Ένας κόμπος η χαρά μου» γράφτηκε το 1971 αλλά και υπάρχει και 2η εκδοχή του , με τους ΠΥΞ-ΛΑΞ, που έγινε πολλά χρόνια μετά και υιοθέτησα λόγω της εισαγωγής με ακορντεόν και βιολί!!!
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Kaποιες εκτελεσεις μονο απο ηλικιωμενους απολαμβανω να τις ακουω, προσφατα απο μια ταινια που ειδα ...η κυρια ειναι 90+ ε, μονο απο αυτην το απολαυσα....
Να πω για τα ρεμπετικα το ιδιο ισχυει ...
 

Μηνύματα
255
Reaction score
219

ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΠΟΥ ΞΕΧΕΙΛΙΖΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΓΑΠΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΝΟ...ΤΟ ‘ΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΑΝΕ ΝΕΑΡΟΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΗΓΟΡΟ ΟΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΑΚΟΥΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑΤΑ!.

Το «Ένας κόμπος η χαρά μου» γράφτηκε το 1971 αλλά και υπάρχει και 2η εκδοχή του , με τους ΠΥΞ-ΛΑΞ, που έγινε πολλά χρόνια μετά και υιοθέτησα λόγω της εισαγωγής με ακορντεόν και βιολί!!!
Στέφανε αν θες δοκίμασε και το......αν ερχόσουν για λιγο μονάχα για ενα βραδυ...... αριστουργήματα μια Άλλης εποχής !!!!
 

stefanos604

Αρθρογράφος
Editor
Μηνύματα
870
Reaction score
1.203
Στέφανε αν θες δοκίμασε και το......αν ερχόσουν για λιγο μονάχα για ενα βραδυ...... αριστουργήματα μια Άλλης εποχής !!!!
Πράγματι υπέροχοι στίχοι και μελωδία του Σουγιούλ και ερμηνεία Δανάη !
Θα το προσπαθήσω!
 

Μηνύματα
255
Reaction score
219
Πράγματι υπέροχοι στίχοι και μελωδία του Σουγιούλ και ερμηνεία Δανάη !
Θα το προσπαθήσω!
θα χαρω να το ακουσω φιλε, ειναι αφιερωμενο στη μητερα μου ......
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.590
Μηνύματα
2.866.717
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top