Συστήματα, θαψίματα κι απωθήματα

P

PMC

Guest
κατα τη γνώμη σου οι άνθρωποι που παρουσιάζουν τα συστήματα τους το κάνουν για λόγους επίδειξης και για να μαζέψουν likes ή γιατί αναζητούν ουσιαστικό feedback και συμβουλές;

κατά τη γνώμη σου αυτοί που κάνουν κριτική σε ένα δημόσια παρουσιαζόμενα σύστημα είναι κακεντρεχείς τύποι που θέλουν να μειώσουν το σύστημα του άλλου με ανυπόστατα σχόλια ή έμπειροι χομπίστες με γνώση που θέλουν να προσφέρουν ανιδιοτελώς την ουσιαστική τους αποψη για βελτίωση του συστήματος;

Οι ειλικρινείς απαντήσεις στα παραπάνω ερωτήματα θα σε φέρουν στην κατάσταση να αντιλαμβάνεσαι καλύτερα τι συμβαίνει σε χομπιστικους χώρους όπως ένα φόρουμ. Υπόψη οτι τα ερωτήματα πρέπει να απαντώνται κάθε φορά για κάθε έναν και για κάθε έναν διαχρονικά.
Ο κάθε ένας έχει τους λόγους του που παρουσιάζει κάτι δικό του....
πολλοι Ξεκινάνε ελπίζοντας ότι θα βοηθηθούν, στο τέλος όμως έχουν να αντιμετωπίσουν περίεργες καταστάσεις.

η κακιά που βγάζει ο κάθε χομπίστας δεν μου αρέσει.
Ειδικα όταν αυτό το σύστημα είναι αποτέλεσμα που έχει έρθει μετα από επίβλεψη επαγγελματία.
ειναι σαν να κάνουμε τον προπονητή από τον καναπέ μας ενώ ποτέδεν έχουμε παίξει μπάλα.... ;)

την άποψη του ο κάθε χομπίστας θα πρέπει να την εκφράζει αφού σκεφτεί ότι κάποιος επαγγελματίας έχει επιμεληθεί το τελικό αποτέλεσμα. Αυτό σημαίνει ότι μπορεί ένα σωρό παράγοντες να μην έχουν ειπωθεί και να μην υπάρχει και ουσιαστικός λόγος να ειπωθούν....


κουτσομπολιο και κομπλεξισμός είναι αυτά που βασιλεύουν μέσα στο φόρουμ .
ακομα και η γνώση ( η Επίδειξη γνώσεων πολλεσ Φορές ) που προσφέρεται γίνεται με πολύ άσχημο τρόπο.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.418
Reaction score
27.708
Αν κοιτάς γενικά στο διαδίκτυο θα δεις πολλά και αρκετά ακριβά συστήματα να έχουν για Processor έναν Yamaha ή Marantz. Όταν κάποιοι από αυτούς άκουσαν το σύστημα τους με Trinnov μια λέξη έγραψαν όλοι.
Endgame.
O λόγος που το λένε είναι όχι μόνο για την καλύτερη ποιότητα αλλά και για την δυνατότητα αναβαθμίσεων. Δικά τους λόγια όχι δικά μου.

Από εκεί και πέρα, μιλώντας προσωπικά για το τι θα ήθελα εγώ να ακούσω σε περίπτωση που ανέβαζα το σύστημα μου σε σχετικό forum, θα το χώριζα ως εξής.
Αν έκανα όλη την προσπάθεια μόνος μου θα ήθελα να ακούσω τι λένε οι γνώστες ώστε να μάθω και να διορθώσω και όχι να μου λένε τι ωραία που είναι όλα και από πίσω άλλα. Αυτό μου θυμίζει κοριτσίστικο reunion που όλες είναι χαχαχα χουχουχου μπροστά και μετά από πίσω πως έγινε αυτή έτσι και άλλα τέτοια. Δεν γουστάρω τι δηθενιά βγάζω σπυριά. Αν θες κάτι μπροστά, όχι πίσω.
Αν το σύστημα το είχε επιμεληθεί επαγγελματική ομάδα θα ανέβαινε μόνο με σκοπό να δουν και να μάθουν όσοι ενδιαφέρονται τι σημαίνει σωστό σύστημα. Αν θα υπήρχαν παρεμβάσεις που έγιναν επειδή έτσι το ήθελα ή δεν γινόταν αλλιώς θα είχαν αναφερθεί.
Το αισθητικό του πράγματος είναι εντελώς προσωπική υπόθεση και άσχετο με τις επιδόσεις.
Κατά τ άλλα πλάκα κάνουμε να περνά η ώρα, δεν είναι κακό φτάνει να μην ξεφεύγει.
Εδώ κάνουμε πλάκα στις κηδείες δεν θα κάνουμε σε forum;
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.120
Reaction score
124.702
Είχε 6 καθίσματα πίσω, στην 3η σειρά καθισμάτων, και αφαίρεσε ένα, για να χωρέσει σαμπ στην πίσω κάτω γωνία.

Βεβαίως δείχνει εντυπωσιακά να έχεις 3 σειρές καθισμάτων με 6 καθίσματα σε κάθε σειρά (18 εισιτήρια κόβεις) μα στην πραγματικότητα η πρώτη σειρά είναι υπερβολικά κοντά και πολύ χαμηλά σε σχέση με την οθόνη, ενώ η τελευταία σειρά είναι κολλητά στον πίσω τοίχο.

Τίποτα από όλα αυτά δεν είναι "σωστό".

Βεβαίως έχει μεγάλο χώρο ο άνθρωπος, μα μόνο η μεσαία σειρά είναι πραγματικά αξιόλογη για να κάτσεις, και πολύ αμφιβάλλω για τις ακριανές θέσεις, δεν γίνεται να κάθονται 6 στη σειρά αυτή, από τοίχο σε τοίχο, και να ακούνε καλά και οι 6, δε παίζει τέτοιο σενάριο.

Στη θέση του θα είχα 2 σειρές καθισμάτων πιο κεντρικά, ώστε να είναι αξιόλογες και οι 2 σειρές, και προφανώς λιγότερα καθίσματα, 4 σε κάθε σειρά.

Τίποτα πουφ για παιδιά μπροστά, θα είχαν πλάκα.

Δε ξέρω πόσες φορές θα χρειαστεί ο φίλος μας περισσότερες από 8 θέσεις, και προφανώς αυτό το ξέρει καλύτερα ο ίδιος, αλλά απλώς να γεμίζεις καρέκλες για να λες ότι χωρούν 18 να κάτσουν εκεί μέσα, δε σημαίνει ότι όλοι θα βλέπουν και θα ακούν σωστά, απλώς χωράνε να κάτσουν, μέχρι εκεί.

Μακάρι βέβαια να'χαμε όλοι το χώρο του και το μπάτζετ του, και ας έκανε ο καθένας του κεφαλιού του. ;)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.120
Reaction score
124.702
η κακιά που βγάζει ο κάθε χομπίστας δεν μου αρέσει.
Άντε να δεχτούμε το σύνηθες και εν πολλοίς ανθρώπινο, ότι ταυτίζεσαι με το στέρεο, οπότε θιγεσαι όταν στο "κακοκολούν", οκ.

Να θιγεσαι όμως όταν "κακολογούν" αλλουνού το στέρεο, είναι εντυπωσιακό. :lol:

Το να επιτρέπεις να γράφονται μόνο "κολακείες", στο βωμό της δήθεν ευγένειας, είναι εξ'ισου εντυπωσιακό. :lol:

Στην ουσία, αν υπάρχουν οφθαλμοφανή σφάλματα σε ένα σεταπ, ασχέτως αν κάπου έχει μπει και χέρι "επαγγελματία", αυτά θα τα δουν όλοι, και αν δε τα λένε μπροστά σου, είναι βέβαιο πως θα τα λένε πίσω σου. Απολύτως βέβαιο.

Αυτές ήταν οι παλιές πρακτικές του παραδοσιακού Χάι Ενδ και των επισκέψεων "ακρόασης" του ενός στον άλλο, όπου από μπρος όλοι ήταν κόλακες, και από πίσω (νεκρο)θάφτες.

Δείχνεις εξοικειωμένος με αυτές τις τακτικές, νομίζω όμως πως έχει φτάσει ο καιρός να εξοικειωθείς και με την πιο ντόμπρα τακτική, του να ακούς τα οφθαλμοφανή σφάλματα του σετάπ που σου λένε οι φίλοι σου από μπροστά, για το καλό σου (αν μπορείς να τα διορθώσεις) κι όχι απλώς να σε θάβουν πίσω από την πλάτη σου και μπροστά σου να σου χαϊδεύουν τ'αφτχιά, οι δήθεν φίλοι σου.
 
Last edited:

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Δε ξέρω πόσες φορές θα χρειαστεί ο φίλος μας περισσότερες από 8 θέσεις, και προφανώς αυτό το ξέρει καλύτερα ο ίδιος, αλλά απλώς να γεμίζεις καρέκλες για να λες ότι χωρούν 18 να κάτσουν εκεί μέσα, δε σημαίνει ότι όλοι θα βλέπουν και θα ακούν σωστά, απλώς χωράνε να κάτσουν, μέχρι εκεί.
Για να απολαύσουν μια ταινία μια χαρά θα είναι..... αλίμονο αν πρέπει να κάτσουμε στο σουπερ σημείο και να μην κουνάμε ούτε το κεφάλι μας για να μη χαθεί "ένα τρίμμα" η εστίαση στα ηχητικά αντικείμενα.... τότε είμαστε έως και "δυστυχείς"....
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.120
Reaction score
124.702
είμαστε έως και "δυστυχείς"
Σωστό.

Βεβαίως, εμένα προσωπικά, με ενοχλεί να είναι πολύ ψηλά η οθόνη, είτε τηλεόραση είτε προβολέας. Πιάνεται ο λαιμός μου..

Ωστόσο δε με ενοχλεί διόλου να κάθομαι στα πλάγια και να αράζω, κι ας χάνω κάτι, χέστηκα.

Στο δικό μου χώρο, έβαλα πίσω δεύτερη σειρά καθισμάτων εντελώς εκτός κέντρου (στο κέντρο ακριβώς του νοητού κύκλου είναι η πρώτη σειρά 3 καθισμάτων). Η δεύτερη σειρά λοιπόν, είναι σχεδόν στην ίδια ευθεία με τα πίσω σαράουντ και τα πίσω άτμος. Παντελώς οφ αξις τα πίσω ηχεία.

Τη δεύτερη σειρά (2 καθισμάτων) την έβαλα γιατί έχω 3 παιδιά, και προφανώς 2 εμείς, άρα χρειάζονται 5 καθίσματα, τέλος συζητήσεων.

Τα 2 μικρά παιδιά μου, κάθονται πάντα πίσω, ακόμα κι αν έχει ελεύθερη θέση μπροστά (αν δε θέλει να δει η γυναίκα μου), διότι εκεί γουστάρουν περισσότερο, εκεί συνήθισαν ίσως; Δε ξέρω. Πολύ σπανίως να έρθει ένα παιδί μπροστά. Ίσως τους φαίνεται και πολύ μεγάλη η οθόνη από την μπροστινή σειρά.
Επίσης μερικές γυναίκες φίλων που έχουν έρθει σε μένα, προτιμούν πίσω να κάθονται, διότι κι αυτές θέλουν πιο μικρή οθόνη.
Εγώ συνήθως κάθομαι στην εμπρός δεξιά θέση, όχι κέντρο, ξαπλωμένος, να έχω το τραπεζάκι δίπλα μου, στα δεξιά μου, να βάζω το μαλτ, τα πατατάκια, το ηλεκτρονικό τσιγάρο, κλπ, αυτά είναι σημαντικότερα από το να κάτσω στην MLP.

Επίσης έτσι ακούω αρκετές φορές μουσική. ;)


ΥΓ.
Το πσβκ θα πλακωθούμε με τα παιδιά μου στις ταινίες, φουλ 5-αδα. Η εμπρός δεξιά θέση, με το "τραπεζάκι παραμασχαλα", είναι "του αρχηγού", στις υπόλοιπες ας βολευτουνε όλοι οι υπόλοιποι, καμιά φορά κι η γυναίκα μου κάθεται σε ένα από τα δύο πίσω καθίσματα, αν και στο 99.9% των περιπτώσεων, ακόμα κι αν η MLP είναι άδεια, κάθεται μπροστά και τέρμα αριστερά, γιατί εκείνη η πολυθρόνα την βολεύει περισσότερο, βουλιάζει μέσα και είναι χαρούμενη (κι έτσι εξηγείται γιατί η μπροστινή 3-αδα δεν είναι ..όμοιες πολυθρόνες). :gotcha:
 
Last edited:


P

PMC

Guest
Εδώ μιλάμε για ένα σύστημα που το έχει ένας τύπος από τις Φιλιππίνες.....
τα ίδια έγιναν και εχθές σε ένα σύστημα που έβαλα εγώ στο θέμα της pmc...

Δεν ταυτίζομαι με κανένα στέρεο , ούτε καν με το δικό μου , απλά δεν μου αρέσει ο τρόπος που λειτουργεί το Ίντερνετ.
Δεν μπορώ να κάνω κάτι , έτσι είναι τα πράγματα....ο καθένας βγάζει τον εαυτό του , τον χαρακτήρα του.
Θα ήθελα μπροστά σε τέτοια συστήματά και προσπάθειες να στεκόμαστε πιο μαζεμένοι στα αρνητικά σχόλια ,
, λίγο πιο ταπεινοί.

Οταν κάποιος εκθέτει το σύστημα του στο σάιτ το κάνει γιατί παρασύρεται λιγάκι και νομίζει πως είμαστε όλοι καλοί άνθρωποι και μια χαρούμενη παρέα....δυστυχώς δεν είναι έτσι.
Απογοήτευση είναι αυτό που νιώθω , τίποτα άλλο.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.247
Reaction score
78.937
Εδώ μιλάμε για ένα σύστημα που το έχει ένας τύπος από τις Φιλιππίνες.....
τα ίδια έγιναν και εχθές σε ένα σύστημα που έβαλα εγώ στο θέμα της pmc...

Δεν ταυτίζομαι με κανένα στέρεο , ούτε καν με το δικό μου , απλά δεν μου αρέσει ο τρόπος που λειτουργεί το Ίντερνετ.
Δεν μπορώ να κάνω κάτι , έτσι είναι τα πράγματα....ο καθένας βγάζει τον εαυτό του , τον χαρακτήρα του.
Θα ήθελα μπροστά σε τέτοια συστήματά και προσπάθειες να στεκόμαστε πιο μαζεμένοι στα αρνητικά σχόλια ,
, λίγο πιο ταπεινοί.

Οταν κάποιος εκθέτει το σύστημα του στο σάιτ το κάνει γιατί παρασύρεται λιγάκι και νομίζει πως είμαστε όλοι καλοί άνθρωποι και μια χαρούμενη παρέα....δυστυχώς δεν είναι έτσι.
Απογοήτευση είναι αυτό που νιώθω , τίποτα άλλο.
Ειδα μόνο το σύστημα με τα PMC. Το συγκεκριμένο σύστημα επειδή ηταν υψηλότατου μπάτζετ, άρα χωρίς συμβιβασμούς οικονομικής φύσης, θα όφειλε να είναι πιο προσεγμένο.

Πιστεύεις πως δεν έπρεπε να γραφτούν τα σχόλια για το “κεντρικό” ηχείο; Έπρεπε να περάσει έτσι;
Και να οδηγήσει και άλλους αναγνώστες/μέλη να κάνουν το ίδιο λάθος;

Edit: Ξαναδιάβασα μόλις τώρα τα σχόλια στο σύστημα χωρίς κεντρικό.
Δεν βρήκα τίποτα ανάρμοστο, υβριστικό ή κοροϊδευτικό.
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.120
Reaction score
124.702
νομίζει πως είμαστε όλοι καλοί άνθρωποι και μια χαρούμενη παρέα....δυστυχώς δεν είναι έτσι.
Α, δηλαδή είμαστε κακοί άνθρωποι.

Άσε μας ρε Τζιοβάνι σε παρακαλώ.
 

P

PMC

Guest
Ειδα μόνο το σύστημα με τα PMC. Το συγκεκριμένο σύστημα επειδή ηταν υψηλότατου μπάτζετ, άρα χωρίς συμβιβασμούς οικονομικής φύσης, θα όφειλε να είναι πιο προσεγμένο.

Πιστεύεις πως δεν έπρεπε να γραφτούν τα σχόλια για το “κεντρικό” ηχείο; Έπρεπε να περάσει έτσι;
Και να οδηγήσει και άλλους αναγνώστες/μέλη να κάνουν το ίδιο λάθος;
υπαρχουν πολλοί τρόποι να χτίσεις ένα home cinema ....Το τι θα κάνει ο κάθε ένας είναι προσωπική επιλογή αφού εξετάσει ολες τις πιθανες λύσεις . Στο κάτω κάτω αυτός θα ακούει Και θα βλέπει ..... Εμείς μια φωτογραφία βλέπουμε , ότι καταλάβουμε από αυτήν ....

κάποιοι δεν χωνεύουν τις ηχοπερατες οθόνες , χάνεις πληροφορία ότι πανί και να βάλεις .
Εξαρταται αν η Προτεραιότητα σου είναι ο ήχος ή η εικόνα

Οταν εψαχνα εγώ οθόνη σκεφτομουν την λύση της ηχοπερατης. Να μπουν δηλαδή όλα τα μπροστινά Ηχεια κατά την χρήση home cinema ,πίσω από το πανί....

Ο έαρ μου είχε γράψει να μείνω μακριά από αυτή την λύση τότε και ότι είναι κρίμα με αυτά τα Ηχεια να μην μπορώ να βάλω την οθόνη ανάμεσα στα Ηχεια μου...να μη κρύβονται τα Ηχεια .
Τον άκουσα και μεγάλωσα την απόσταση μεταξύ των ηχείων ώστε να χωρέσουν 120 ίντσες ανάμεσα στα Ηχεια .

Τωρα λέει πως στο ίδιο (παρόμοιο γιατί στην ουσία είναι πολύ καλύτερο το σύστημα στην Πάρο με τα μεγάλα pmc ) θα επέλεγε ηχοπερατη οθόνη.....βγάλε άκρη !

Γενικα την βρίσκουμε να τονίζουμε λάθη στα διαφορα συστήματά που βλέπουμε ....μάλιστα όσο πιο ακριβό είναι ένα σύστημα τόσο πιο πολύ γουστάρουμε να το κάνουμε .......τόσο μικροί ειμαστε.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.418
Reaction score
27.708
Αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι εφόσον η οθόνη είναι σε νορμάλ επίπεδα δεν χρειάζεται ντε και καλά να είναι ηχοπερατή. Τώρα αν πας σε 4m οθόνη ε ναι εκεί θες ηχοπερατή. Το έχει πει και η Trinnov, δεν θυμάμαι που. Ανάλογα το μέγεθος τις οθόνης παίζει σοβαρή πιθανότητα να χρειαστείς παραπάνω από LCR πίσω από την οθόνη. Είναι μεγάλη η εικόνα οπότε θα υπάρχει ηχητικό κενό.

Σχετικά με το σύστημα με τα PMCs από ότι λένε οι κάτοχοι και γνωρίζοντες παραπάνω πράγματα το mapping δεν φέρνει αυτή τη διαφορά. Οπότε από τεχνικής άποψης είναι λάθος, δεν έχει σημασία το κόστος του project. Απλά επειδή είναι τόσο μεγάλο το κόστος είναι κρίμα να μην είναι σωστό. Αν τώρα ο ιδιοκτήτης είναι ΟΚ με αυτό το θέμα τελείωσε.
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.120
Reaction score
124.702
τόσο μικροί ειμαστε.
Αυτά τα σχόλια, να τα κρατάς μόνο για τον εαυτό σου, δηλαδή (για να είμαι ξεκάθαρος) να τα απευθύνεις μόνον σ'αυτόν. Και τα άλλα για τις κακίες, και όσα προσάπτεις σε άλλους αδίκως, σκεπτόμενος προβληματικά.


Αν δε καταλαβαίνεις γιατί λέμε όσα λέμε, είτε για οθόνες είτε για την έλλειψη κεντρικού, μπορείς να ρωτάς.
 

P

PMC

Guest
Αυτά τα σχόλια, να τα κρατάς για τον εαυτό σου.

Αν δε καταλαβαίνεις γιατί λέμε όσα λέμε, μπορείς να ρωτάς.
Ειμαστε είπα .
Αν έλεγα είσαστε να μου το έλεγες αυτό......το ότι θίγεσαι όμως .......?


Αυτές ήταν οι παλιές πρακτικές του παραδοσιακού Χάι Ενδ και των επισκέψεων "ακρόασης" του ενός στον άλλο, όπου από μπρος όλοι ήταν κόλακες, και από πίσω (νεκρο)θάφτες.

Δείχνεις εξοικειωμένος με αυτές τις τακτικές,

Αυτό δεν μου το απάντησες ..... τι εννοείς ?
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.120
Reaction score
124.702
Το ξεκαθάρισα το προηγούμενο ποστ, για να μην υπάρχουν αμφιβολίες, πριν δω το επόμενο.

Βεβαίως, χρειάζεται να ξεκαθαρίσω πως δεν θίγομαι καθόλου.
Απλώς ενημερώνω για το "σωστό", όπως ενημερώνω για το ισόπλευρο τρίγωνο ακρόασης.
Όπως ενημερώνω για την έλλειψη κεντρικού, που οδηγεί (εκτός των άλλων) σε διατήρηση του σφάλματος απόκρισης της τυπικής στερεοφωνιας, ακόμα και σε πολυκάναλο σεταπ, λόγω πραγματικής έλλειψης κεντρικού.
 

P

PMC

Guest
Σχετικά με το σύστημα με τα PMCs από ότι λένε οι κάτοχοι και γνωρίζοντες παραπάνω πράγματα το mapping δεν φέρνει αυτή τη διαφορά.
την φέρνει κατά Το δοκούν.....
οποτε θελουμε την φέρνει , όποτε θελουμε δεν την φέρνει ......ξέρεις :oops:
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.418
Reaction score
27.708
την φέρνει κατά Το δοκούν.....
οποτε θελουμε την φέρνει , όποτε θελουμε δεν την φέρνει ......ξέρεις :oops:
Βρε συ Γιαννάρα, άλλο να δημιουργηθεί ένα ηχητικό είδωλο με τα ηχεία στα 2m ενδιάμεση απόσταση και άλλο στα 4m και βάλε.
 
  • Like
Reactions: PMC

P

PMC

Guest
Βρε συ Γιαννάρα, άλλο να δημιουργηθεί ένα ηχητικό είδωλο με τα ηχεία στα 2m ενδιάμεση απόσταση και άλλο στα 4m και βάλε.
εννοεις ότι ΑΥΤΑ τα Ηχεια δυσκολεύονται να έχουν κεντρικό είδωλο στα 4 μέτρα ......δεν δυσκολεύονται καθολου. Εγώ τα έχω στα 385cm . Καρφί το κέντρο.
Και , πληροφορία κεντρικού βγάζουν και τα εξωτερικά θηρία ..... ;)
Το σύστημα με τα pmc είναι πέραν αυτού που μπορούμε να Διαχειριστούμε εμείς εδώ στο φόρουμ.....:p
 
Last edited by a moderator:

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.418
Reaction score
27.708
εννοεις ότι ΑΥΤΑ τα Ηχεια δυσκολεύονται να έχουν κεντρικό είδωλο στα 4 μέτρα ......δεν δυσκολεύονται καθολου. Εγώ τα έχω στα 385cm . Καρφί το κέντρο.
Και , πληροφορία κεντρικού βγάζουν και τα εξωτερικά θηρία ..... ;)
Και τότε γιατί τα studios με τα ίδια PMC ηχεία βάζουν κεντρικό και δεν αφήνουν τα LR να τα παίξουν ΌΛΑ και να τους έρθει και οικονομικότερα; Θα ζοριστούν μήπως αυτά τα τέρατα με την extra πληροφορία; Δεν νομίζω.

Για αυτό εδώ τα βάζουν Γιάννη.
Η γωνία στην οποία το αυτί λαμβάνει το σήμα μπορεί να αλλοιώσει το τελικό αποτέλεσμα και έτσι ο ηχολήπτης αυτό που ακούει είναι λάθος. Θα τιουνάρει συχνότητες που δεν ακούει σωστά.
Δεν έχει να κάνει με το ποσό καλό ή τέρας είναι ένα ηχείο.
206142_1a6c4b6620e4144ef32ce69d141fe176.jpeg


145351993_814515992512573_2368355048513056824_n.jpg
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Αυτό που κραζούμε τα συστήματά ( συστηματαρες ) και τους ανθρώπους που μοιράζονται τις Εμπειρίες τους και τους χώρους και τα σπίτια τους με όλους εμάς τους ξερόλες ......με ξεπερνάει.
Εμένα με ξεπερνάει ότι δεν ανεβάζουν το δικό τους σύστημα ...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.326
Μηνύματα
2.858.610
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top