Ότι δεν είδατε στην hi end έκθεση!...

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Μια ακόμη έκθεση hi end τελείωσε.
Δυστυχώς γνωρίζω καλά, ότι μεταξύ μας υπάρχουν πάααααρα πολλοί ανυποψίαστοι, που δεν έχουν την παραμικρή ιδέα τι μπορεί να σημαίνει μια τέτοια έκθεση. Με δυό από δαύτους άλλωστε κατηφόρισα και προχθές. Σιγά μωρέ, τι θα δούμε εκεί, ακριβά μηχανήματα και κουραφέξαλα. Χεχεχεχεεχε, κουνούσα το κεφάλι και δεν έλεγα τίποτα… 8) 8)

Πέραν της ουσίας του θέματος στο χόμπυ μας, η εν λόγω έκθεση έχει καθιερωθεί ως μια από τις καλύτερες δικαιολογίες για συνεύρεση, ένας χώρος στον οποίο μαζεύονται ένας σκασμός βλαμμένοι και περνάνε καλά.

Έτσι και φέτος λοιπόν, κάναμε μια τεράστια παρέα και συνδυάσαμε το τερπνόν (ουσιαστικά για να φάμε πήγαμε) μετά του ωφελίμου. Είδαμε λίγο από έκθεση, ήπιαμε 3-4 καφέδες και αμέσως μετά η παρέα μεταφέρθηκε σε παρακείμενο φαγοποτάδικο, όπου φυσικά όπως αναμενόταν, γίναμε ρεζίλι με τις επιδόσεις μας στην ασύστολη μασασούρα.

Γενικώς και ειδικώς, δεν μας έμεινε άντερο από το γέλιο και βέβαια, αν πάμε για εξετάσεις αίματος αυτήν την στιγμή, ο μικροβιολόγος μπορεί και να σκίσει το δίπλωμά του φεύγοντας για το Βούπερταλ, που είμαστε ακόμη ζωντανοί. :lol: :lol: :lol:

Νιώθω τόσο υποχρεωμένος που νομίζω ότι τα ευχαριστώ είναι πάρα πολύ μικρά για να εκφράσουν αυτό πρέπει να πω. Γνώρισα φίλους με τους οποίους μιλάμε εδώ και πολύ καιρό δια τηλεφώνου και φυσικά on line και όχι μόνο επιβεβαιώθηκαν οι βάσιμες υποψίες μου ότι πρόκειται για καταπληκτικούς ανθρώπους, αλλά ξεπεράστηκαν κιόλας. Πραγματικά είναι χαρά και τιμή μου να γνωρίζω όλον αυτόν τον κόσμο του avsite.

Τα σέβη μου στον μοναδικό μας μπάρμπα Σπύρο, που μετέτρεψε ένα επταθέσιο suv σε taxi και μας έκανε βόλτες σε όλη την πόλη. Και δεν έφτανε που αγγαρέψαμε τον ίδιο, έπρεπε να βάλουμε στο κόλπο και την γλυκύτατη σύζυγό του, που με περίσσεια φροντίδα μας φιλοξένησε, μας δέχτηκε στο σπίτι τους, μας τάισε και μας πότισε, έτσι για να μην φάμε με… άδειο στομάχι, κάτι που φυσικά είναι μέγας άθλος, (αν μας δει κανείς από κοντά εμάς τους βόρειους θα καταλάβει τι εννοώ). Φυσικά ξανάκουσε τα μπινελίκια του που ήθελε να δώσει τα παλαιάς κοπής martin logan και επειδή δεν τον πολυεμπιστεύομαι, τα κανόνισα με την γυναίκα του. Την επόμενη φορά που θα του περάσει κάτι τέτοιο από το μυαλό θα φάει παντόφλα μετά μουσικής. :lol:

Τα σέβη μου στον Ανδρέα και στον Νίκο που δεν μας άφησαν από τα μάτια τους όλο το ΣΚ. Ενώ ο Ανδρέας μας ανέβασε στα… Β.Π., στο σπίτι του και στον ναό των παϊδακίων, ο Νικόλας μας έριξε στην ακολασία αφού μας τσίμπησε το… αλκοολούχο κεντρί και μάλιστα παρουσία της Χριστίνας του, η οποία προφανώς είναι εντελώς συντονισμένη με αυτόν που έμπλεξε… :lol: :lol:

Το Σάββατο το βράδυ ήταν από τα καλύτερα εδώ και πολύ καιρό.
Η παρέα μοναδική ενώ είχαμε και συμμετοχές της τελευταίας στιγμής όπως του Κορακάκη και του Χουρμουζιάδη ενώ από τα high light της βραδιάς η χειραψία preve – videomix! Περιττό να πω ότι ο Andrew με τις πλάκες που μου κάνει θα ακούει μπινελίκια μέχρι την έκθεση του 2007… 8) :lol: :lol:

- Κοινή διαπίστωση όλων? Τελικά θα του πήγαιναν τα μαλλιά του Νίκου (preve) και του Κόγια η καράφλα. Μα τι γέλιο… :lol: :lol:

Τι να πω για τον Τσαντουλή… Ο άνθρωπος είναι πραγματικά μέσα σε όλα. Ξέρει όλον τον χαϊεντόκοσμο και με γνώρισε σε τόσους που πρέπει να κρατήσω σημειώσεις για του χρόνου. Σπανίως βρίσκεις τέτοιους χομπίστες, με γνώση του αντικειμένου – του χώρου αλλά και με άποψη για την ουσία του σπορ. Φυσικά με τον Βασίλη δεν ταιριάζουμε μόνον στα του χόμπυ (πανελάκηδες γαρ). Μην τον δείτε να ρουφάει κρασί θα τρομάξετε. :lol:
Να ‘σαι καλά ρε Βασίλη.

Το καλύτερο όλων όμως δεν σας το είπα.
Με το που καθόμαστε έρχεται η σερβιτόρα η οποία από τις φωνές και τα γέλια είχε ήδη αρχίσει να μας κοιτάει περίεργα. "Τι θα πάρετε?", λέει στον Καφάτο που καθόταν στην άκρη του τραπεζιού… "Κοίταξε", της λέει αυτός, "για να μην κουραζόμαστε, φέρε ΟΤΙ έχεις. ΟΛΑ όμως. Φέρε και πολλά κιλά κρασί και κάνε γρήγορα γιατί αυτοί θα φάνε εμένα". 8)

Περιττό να σας πω ότι τα μάτια της σερβιτόρας κάνανε 2-3 σβούρες, είδα για λίγο το ασπράδι του ματιού της και αμέσως μετά άρχισε το τρέξιμο. Ο Θανάσης Βέγγος στο θηλυκό του και η (σκούρου χρώματος) βοηθός της, (να σημειωθεί παρακαλώ το γεγονός ότι ο ΚΚ λίγο έλειψε να την φάει αντί σοκολατίνας), να έχει ιδρώσει από το τρέξιμο… :lol: :lol:

Το μόνο που έχω να πω είναι ένα ευχαριστώ από την Αθήνα μέχρι την Θεσσαλονίκη. Όσοι δεν μπόρεσαν να έρθουν πραγματικά έχασαν. Τελικά σιγά να μην κατεβήκαμε για την έκθεση…
Για να φάμε κατεβήκαμε….

Να είστε όλοι καλά, φίλοι μου.


- Ντριμόγιαννε, Θανάση και preve ρίξτε φωτος να ξεραθούμε στο γέλιο. Εγώ θα βάλω δύο πανοραμικές απόψεις του γλεντιού…
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.100
Reaction score
20.576
Οφείλω κι εγώ ένα θερμό ευχαριστώ για τη φιλοξενία, προς όλους. :D
 



Μηνύματα
1.750
Reaction score
118


Ιδού λοιπόν τι έγινε μετά.
Όταν έφτασα εγώ βέβαια, είχαν ήδη καταβροχθήσει τα κοψίδια και τα κοκορέτσια και βρισκόντουσαν στα γλυκά. :lol:
 

Μηνύματα
1.750
Reaction score
118
Φυσικά υπήρξαν και στιγμές που δίνουν βούτηρο στο ψωμί του Κούκουρα. :lol:

 

Μηνύματα
1.750
Reaction score
118


Καλά εδώ βγήκα αλήθωρος, μέθυσος κλπ αλλα τέλος πάντως. :x Έχε χάρη που είναι φίλος μου ο φωτογράφος και έτσι τον συγχωρώ. :lol:
 


Μηνύματα
1.750
Reaction score
118
Και άλλες φώτος απο την παρέα.








Οι φίλοι μας απο την Θεσσαλονίκη. Γειά σου βρε Μιχαλάρα μπιρμπιλομάτη!!!!!!!!!!! :D
 


ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Μην ξανακουσω ευχαριστω και μπουρδες δεν προκειται να σας ξαναμιλησω :wink:

Πως ειδατε την συνευρεση Κογια-Κορακακη?
Ολα τα λεφτα? :lol:
 


Μηνύματα
2.458
Reaction score
1.719
Καλά περάσατε παλουκάρια.

Εκείνους τους Σαλλλλονικιούς κουρούμπελα τους κάνατε!

Εύγε, πάντα τέτοια.

ΥΓ: Να ευχαριστήσω και απο εδώ τον Σπύρο-Γερομπισμπίκη που έπαιξε το ρόλο του ταξιτζή!
Μας μάζεψε από την εθνική, μας πήγε στο ξενοδοχείο μας, μετά μας περίμενε και μας πήγε στην έκθεση.
Δυστυχώς το πρόγραμμα ήταν τόσο φορτωμένο που δε μπορέσαμε να σε επισκεφτούμε Σπυράκο. Όταν περνούσαμε από το σπίτι σου στην εθνική είχε πάει ήδη 8μιση και είμασταν όλοι κομμάτια. Νεξτ τάημ.
 

Μηνύματα
2.458
Reaction score
1.719
ΑΝΔΡΕΑΣ Κ. said:
Μην ξανακουσω ευχαριστω και μπουρδες δεν προκειται να σας ξαναμιλησω :wink:

Πως ειδατε την συνευρεση Κογια-Κορακακη?
Ολα τα λεφτα? :lol:
ΩΧ! ΤΙ ΕΧΑΣΑ ΘΕΕ ΜΟΥ! :shock:

Έχουμε φωτογραφικό υλικό?
 


ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Κακαλιός Στέργιος said:
ΑΝΔΡΕΑΣ Κ. said:
Μην ξανακουσω ευχαριστω και μπουρδες δεν προκειται να σας ξαναμιλησω :wink:

Πως ειδατε την συνευρεση Κογια-Κορακακη?
Ολα τα λεφτα? :lol:
ΩΧ! ΤΙ ΕΧΑΣΑ ΘΕΕ ΜΟΥ! :shock:

Έχουμε φωτογραφικό υλικό?
Αν εχουμε λεει... :lol:
Στεργιο κατσε να περασει τις φωτογραφιες του και ο preve και θα τριβεις ματια.

Αλλα προς το παρον, ποιος νομιζεις οτι ειναι εμπρος δεξια σε αυτην εδω? :lol:
 

Μηνύματα
2.458
Reaction score
1.719
Ε, καλά, συνάντηση ειν'αυτή?

Ο ένας κάθεται χαλάνδρι κι ο άλλος πειραιά ναούμ (έμαθα και την αθήνα σε μια μέρα).

Πάντως είμαστε σε καλό δρόμο.

Πάντα τέτοια.


ΥΓ: Κοψίδια... σας φέρνουν πιο κοντά...
 


Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.218
Reaction score
27.779
Παιδιά για να πω την αλήθεια πέρασα πολύ καλύτερα απ΄οτι πριν 2 εβδομάδες στην έκθεση εικόνα & ήχος.
Η παρέα ήταν κάτι το φανταστικό. Η φιλοξενία των φίλων μας άψογη.

Ο Σπύρος Κωστόπουλος μας πήγαινε και μας έφερνε.
Ο Ανδρέας έδινε παραγγελίες εις διπλούν και τριπλούν. Λες και τρώμε πολύ!

Φάγαμε, ήπιαμε, γελάσαμε και περάσαμε υπέροχα.

Να σκάσει ο άλλος ο Ανδρέας ο αχαίρευτος (cinemusic) που τον έλεγα να έρθει και μου έλεγε ότι δεν έχει όρεξη να βλέπει Hi end και μ@λ@κίες. Και ήθελε να δει και τον Optoma72.
Αλλά απ΄την άλλη αν ερχόταν που θα τον βάζαμε; Ήμασταν 7 άτομα σε ένα Volvo 7θέσιο.

Στην άκρη του τραπεζιού ο Κ.Κόγιας (ή όπως αλλιώς λέγεται σήμερα), ο Andrew, ο Νίκος Preve, ο Βασ. Χουρμουζιάδης κι εγώ κάναμε μια καλή ομάδα, κουτσομπολέψαμε, γελάσαμε και είπαμε πολλά και ενδιαφέροντα.
Ελπίζω να μην μπουν κάποιες φωτό που μας συκοφαντούν.
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Εχω πολλα ακομα να πω αλλα εαν δεν δω μηνυμα απο τον Μακη Ευμορφοπουλο δεν λεω κουβεντα :lol: :lol:
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.865.537
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top