ΑΓΟΡΑ ΗΧΕΙΩΝ 'Η ΗΧΟΜΠΑΡΑΣ?

Μηνύματα
9
Reaction score
0
Καλησπερα friends, λοιπον, θελω να βελτιωσω τον ηχο της τηλεορασης μου για να βλεπω ταινιες. Για μουσικη καθολου. μόνο για ταινιες. Εχω βάλει κατι ηχεια 2,1 απο τον υπολογιστη μου και μπορω να πω οτι στην αρχη ειχα ενθουσιαστει, κυριως με το μπασο. Αλλα οσο περναει ο καιρος ψιλοξενερωνω γιατι χανονται σε μεγαλο βαθμο οι διαλογοι.
Δυστυχως δεν διαθετω μεγαλο budget αυτη τη στιγμη , αλλα ελεγα να ξεκινησω με ενα συστημα με 2 ηχεια , ενα κεντρικο και ενα sub. Ο χωρος μου ειναι μικρος , γυρω στα 20 τετραγωνικα, αλλα σε κανα χρονο ενδεχεται να μετακομισω ,οποτε αυτο το θεμα μενει ρευστο.
Μου περασε και η ιδεα για ηχομπαρα , αλλα επειδη μ αρεσει πολυ ο ηχος στις ταινιες, προτιμω να ξεκινησω με κατι και σταδιακα οσο εχω λεφτα να το φτιαχνω. Αλλα αυτη τη στιγμη ειμαι χαλια. γυρω στα 300 ευρω.
Τι μου προτεινετε να κανω?? Ευχαριστω
 



vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
Καλησπερα friends, λοιπον, θελω να βελτιωσω τον ηχο της τηλεορασης μου για να βλεπω ταινιες. Για μουσικη καθολου. μόνο για ταινιες. Εχω βάλει κατι ηχεια 2,1 απο τον υπολογιστη μου και μπορω να πω οτι στην αρχη ειχα ενθουσιαστει, κυριως με το μπασο. Αλλα οσο περναει ο καιρος ψιλοξενερωνω γιατι χανονται σε μεγαλο βαθμο οι διαλογοι.
Δυστυχως δεν διαθετω μεγαλο budget αυτη τη στιγμη , αλλα ελεγα να ξεκινησω με ενα συστημα με 2 ηχεια , ενα κεντρικο και ενα sub. Ο χωρος μου ειναι μικρος , γυρω στα 20 τετραγωνικα, αλλα σε κανα χρονο ενδεχεται να μετακομισω ,οποτε αυτο το θεμα μενει ρευστο.
Μου περασε και η ιδεα για ηχομπαρα , αλλα επειδη μ αρεσει πολυ ο ηχος στις ταινιες, προτιμω να ξεκινησω με κατι και σταδιακα οσο εχω λεφτα να το φτιαχνω. Αλλα αυτη τη στιγμη ειμαι χαλια. γυρω στα 300 ευρω.
Τι μου προτεινετε να κανω?? Ευχαριστω
ενισχυτη εχεις ?
 

Μηνύματα
9
Reaction score
0
ενισχυτη εχεις ?
οχι δυστυχως, αυτο σκεφτομαι πιο πολυ. Οτι ολα τα λεφτα θα πρεπει να φυγουν στον ενισχυτη. Μακαρι να ειχα..
Αν παρω μονο ενισχυτη για αρχη χωρις ηχεια δεν εχει νοημα ε? Να βαλω πανω τα ηχεια του υπολογιστη? χαχα.
 

Μηνύματα
9
Reaction score
0
ενισχυτη εχεις ?
Εχω σκεφτει και αυτοενισχυομενα, νομιζω πως θα χουν πολυ καλο και καθαρο ηχο, αλλα σκεπτομενος μελλοντικα να χω ενα surorund ηχο, δεν θα μου ειναι λιγο αχρηστα?
 

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.901
Reaction score
28.686
Εχω σκεφτει και αυτοενισχυομενα, νομιζω πως θα χουν πολυ καλο και καθαρο ηχο, αλλα σκεπτομενος μελλοντικα να χω ενα surorund ηχο, δεν θα μου ειναι λιγο αχρηστα?
-
α . όλα πωλούνται
β . γιατί να τα πωλήσεις αφού θα κάνουν ταμάμ στον υπολογιστή σου ;

-
 

Μηνύματα
9
Reaction score
0
-
α . όλα πωλούνται
β . γιατί να τα πωλήσεις αφού θα κάνουν ταμάμ στον υπολογιστή σου ;

-
Εχεις ενα ενα point εδω που τα λεμε, αλλα στο θεμα που εχω με τους διαλογους στις ταινιες , πιστευεις οτι θα βοηθησουν τετοιου ειδους ηχεια?
 

Μηνύματα
13.644
Reaction score
6.612
Εχεις ενα ενα point εδω που τα λεμε, αλλα στο θεμα που εχω με τους διαλογους στις ταινιες , πιστευεις οτι θα βοηθησουν τετοιου ειδους ηχεια?
τα καλύτερα ηχεία παζουν, καλύτερα τα πάντα, από διάλογους, ήχους από ταινίες, μουσική κλπ .
 





indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.046
Reaction score
4.015
Καλησπερα friends, λοιπον, θελω να βελτιωσω τον ηχο της τηλεορασης μου για να βλεπω ταινιες. Για μουσικη καθολου. μόνο για ταινιες. Εχω βάλει κατι ηχεια 2,1 απο τον υπολογιστη μου και μπορω να πω οτι στην αρχη ειχα ενθουσιαστει, κυριως με το μπασο. Αλλα οσο περναει ο καιρος ψιλοξενερωνω γιατι χανονται σε μεγαλο βαθμο οι διαλογοι.
Δυστυχως δεν διαθετω μεγαλο budget αυτη τη στιγμη , αλλα ελεγα να ξεκινησω με ενα συστημα με 2 ηχεια , ενα κεντρικο και ενα sub. Ο χωρος μου ειναι μικρος , γυρω στα 20 τετραγωνικα, αλλα σε κανα χρονο ενδεχεται να μετακομισω ,οποτε αυτο το θεμα μενει ρευστο.
Μου περασε και η ιδεα για ηχομπαρα , αλλα επειδη μ αρεσει πολυ ο ηχος στις ταινιες, προτιμω να ξεκινησω με κατι και σταδιακα οσο εχω λεφτα να το φτιαχνω. Αλλα αυτη τη στιγμη ειμαι χαλια. γυρω στα 300 ευρω.
Τι μου προτεινετε να κανω?? Ευχαριστω

1608060575927.png



Δες τις αξιολογήσεις.

Με τα παραπάνω δεδομένα που έθεσες θα πρότεινα αυτά για την κατηγορία τιμής

 

blackhill66

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
351
Reaction score
256
Kαλησπερα για να μην ανοιγω νεο νημα θαθελα και εγω μια βοηθεια για τον γιο μου που θελει ΗΧΕΙΑ 'Η ΗΧΟΜΠΑΡΑ?? για καλυτερο ηχο απο games αλλα και μουσικη αρκετη θα ελεγα,θα συνδεθει με 55αρα samsung (εχει bluetooth -optical kai rca εξοδους σκεφτομαι για αυτα https://www.skroutz.gr/s/5443078/Edifier-R1700BT-Brown.html#reviews
ποσο εως 200€ τι λετε?
 



Μηνύματα
9
Reaction score
0
παιδια μια τελευταια ερωηση. Τελικα προσανατολιζομαι στην αγορα 2 ενργων ηχειων τελικα. Απλα εχω μια απορια. Μπορω αργοτερα να συμπληρωνω ενεργα ηχεια για κανω κατι σαν home cinema? Δηλαδη για να εχω και ενα κεντρικο ηχειο για διαλογους, τι μπορω να αγορασω?
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
Άλλο ένα ενεργό για κεντρικό άλλο Ενα ενεργό για πίσω δεξιά κλπ

Θα χρειαστείς όμως ενισχυτή με προενισχυση η καποια κάρτα ήχου
 

Μηνύματα
9
Reaction score
0
Άλλο ένα ενεργό για κεντρικό άλλο Ενα ενεργό για πίσω δεξιά κλπ

Θα χρειαστείς όμως ενισχυτή με προενισχυση η καποια κάρτα ήχου
ok , σε ευχαριστω φιλε, αλλα δεν βρισκω πουθενα ετσι πλακουτσωτο ηχειο για κεντρικο οπως στις περιπτωσεις με τα παθητικα.
Επισης γιατι χρειαζομαι και ενισχυτη , αφου αυτα εχουν δικο τους το καθενα ξεχωριστα. ( sorry, ασχετος )
 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.461
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top