ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗ CD MEΣΩ TV BOX

Μηνύματα
27
Reaction score
16
Αναρωτιέμαι αν θα μπορούσα να συνδέσω ένα εξωτερικό οδηγό cd μέσω usb καλωδίου στο tv box μου(αυτό που δίνει η cosmote)
και μέσω κάπιου app που θα κατεβάσω στο tv box, να ακούω τα cd μου.H usb είσοδος του tv box δέχεται σκληρό δίσκο,αλλά με οδηγό cd δεν έχω καταφέρει να ακούσω.
Το tv box συνδέεται μέσω hdmi με την tv και από κει με οπτική στο dac.
 

Μηνύματα
27
Reaction score
16
Ίσως ρωτάω κάτι που δεν γίνεται,αν κάποιος γνωρίζει θετικά ή αρνητικά ας απαντήσει
 

Μηνύματα
1.263
Reaction score
2.207
Αναρωτιέμαι αν θα μπορούσα να συνδέσω ένα εξωτερικό οδηγό cd μέσω usb καλωδίου στο tv box μου(αυτό που δίνει η cosmote)
και μέσω κάπιου app που θα κατεβάσω στο tv box, να ακούω τα cd μου.H usb είσοδος του tv box δέχεται σκληρό δίσκο,αλλά με οδηγό cd δεν έχω καταφέρει να ακούσω.
Το tv box συνδέεται μέσω hdmi με την tv και από κει με οπτική στο dac.
Και να γίνεται (που δεν γίνεται) το αποτέλεσμα θα είναι κατώτερο από ένα cd player που μπορείς να αγοράσεις με 20-30e από σουπερμάρκετ πχ μάρκας samurai, yokohama, pantsounic κλπ οπότε μην ασχολείσαι καν, ανούσιο.
 

Μηνύματα
451
Reaction score
96
παλιοτερα ειχα ασχοληθει με cd rom υπολογιστη το οποιο ειχα συνδεσει μεσω usb σε καποιο tv box της crystal , αλλα ειχα συνδεσει το cd rom μεσω digital out που ειχε απ ευθειας στο ντακ μου οκ επαιζε σχετικα καλα ,απλως οπως σου εγραψε και ο φιλος πιο πανω ,οντως ενα φτηνιαρικο cd /dvd παιζει εξισου καλα ισως κ καλυτερα ειδικα αν εχει ηδη καποιο ντακ και το συνδεσεις
παλιοτερα ειχα ασχοληθει με cd rom υπολογιστη το οποιο ειχα συνδεσει μεσω usb σε καποιο tv box της crystal , αλλα ειχα συνδεσει το cd rom μεσω digital out που ειχε απ ευθειας στο ντακ μου οκ επαιζε σχετικα καλα ,απλως οπως σου εγραψε και ο φιλος πιο πανω ,οντως ενα φτηνιαρικο cd /dvd παιζει εξισου καλα ισως κ καλυτερα ειδικα αν εχει ηδη καποιο ντακ και το συνδεσεις
ενα αλλο θεματακι που ειχα μ αυτη την εκδοχη για αναπαραγωγη cd ηταν οτι για ν ακουσω ενα δισκακι επρεπε να εχω ανοιχτη tv
 

ika

News
Μηνύματα
13.941
Reaction score
12.943
.....
και μέσω κάπιου app που θα κατεβάσω στο tv box, να ακούω τα cd μου.H usb είσοδος του tv box δέχεται σκληρό δίσκο,αλλά με οδηγό cd δεν έχω καταφέρει να ακούσω.
...
άρα το δοκίμασες αλλά δεν δούλεψε;
 


ika

News
Μηνύματα
13.941
Reaction score
12.943
Το TV BOX δεν έχει κάποιο manual που λέει τι συνδέεται;

Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις και mail στην COSMOTE μήπως και απαντήσουν.
 

ika

News
Μηνύματα
13.941
Reaction score
12.943
Δοκίμασες να βάλεις το εξωτερικό USB-CDROM απ' ευθείας στην TV, μήπως το αναγνωρίσει;
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.559
Μηνύματα
2.864.408
Members
37.930
Νεότερο μέλος
l.koustimpis@visualacoust
Top