Αγνωστος Τελικος 2Καναλος

Μηνύματα
15
Reaction score
4
Καλησπερα σε ολους.Ηρθε στην κατοχη μου ο εξης ενισχυτης και δεν μπορω να βρω στοιχεια του.

upload_2019-2-24_14-7-43.jpeg

upload_2019-2-24_14-8-8.jpeg

Γνωριζει καποιος οτιδηποτε και αν αξιζει να στησω ηχο γυρω του στο σπιτι?
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Όντως δεν υπάρχουν πληροφορίες.
Σίγουρα είναι professional ενισχυτής,σίγουρα μπορεί να οδηγήσει τα περισσότερα ηχεία, αλλά δεν έχω ιδέα για την ποιότητα του ήχου που θα βγάλει.
Χρειάζεσαι προενισχυτή stereo ή μίκτη για να παίξει.
Τι ηχεία έχεις?
 


Μηνύματα
15
Reaction score
4
Όντως δεν υπάρχουν πληροφορίες.
Σίγουρα είναι professional ενισχυτής,σίγουρα μπορεί να οδηγήσει τα περισσότερα ηχεία, αλλά δεν έχω ιδέα για την ποιότητα του ήχου που θα βγάλει.
Χρειάζεσαι προενισχυτή stereo ή μίκτη για να παίξει.
Τι ηχεία έχεις?
Εχω τα AUDIO SPECTRUM
[DOUBLEPOST=1551019966][/DOUBLEPOST]Στην τελικη αν τον πουλησω τι τιμη να τον βαλω?
[DOUBLEPOST=1551020105][/DOUBLEPOST]
παντως στο Internet υπαρχει με το ονομα BIG MA 2.0

https://prom.ua/p151140670-usilitel-moschnosti-big.html

https://luxpro.ua/p2117-usilitel_ma-2-0_amplifier[/QUOTE
Τον δουλεψα λιγο με μεικτη.Ειναι πολυ δυνατος αλλα σκεφτομαι να παρω εναν πιο καινουριο και εχω στο μυαλο μου εναν Marantz 505 .
 

Attachments



Μηνύματα
15
Reaction score
4
Είναι σε καλή κατάσταση τα μεγάφωνα.
Είναι τουλάχιστον 30 ετών , δεν είναι?
Σε καλη κατασταση ειναι ναι.Απλα θελω να κανω μια ανανεωση στο ηχοσυστημα και προσπαθω να βγαλω ακρη τι να κρατησω τι να δωσω κλπ.Γι αυτο και γραφτηκα στο forum να ακουσω γνωμες και να παρω μια βοηθεια απο οποιον εχει ορεξη .
 


Μηνύματα
640
Reaction score
1.152
Σε καλη κατασταση ειναι ναι.Απλα θελω να κανω μια ανανεωση στο ηχοσυστημα και προσπαθω να βγαλω ακρη τι να κρατησω τι να δωσω κλπ.Γι αυτο και γραφτηκα στο forum να ακουσω γνωμες και να παρω μια βοηθεια απο οποιον εχει ορεξη .
Οι επαγγελματικοί ενισχυτές είναι συνήθως ταλαιπωρημένα μηχανήματα και οι ενδιαφερόμενοι το γνωρίζουν.

Ένας ενισχυτής που πωλείται 270 ευρώ καινούργιος στην Ουκρανία, πόσο μπορεί να πιάσει μεταχειρισμένος στην Ελλάδα, χωρίς αντιπροσωπεία και πιθανώς ανταλλακτικά;

Αντίστοιχοι ενισχυτές καινούργιοι στην Ελλάδα (2Χ600 με δύο ανεμιστήρες) πωλούνται 170 ευρώ και χωρίς απόδειξη 150 ευρώ.
 

Μηνύματα
3.703
Reaction score
3.085
Σε καλη κατασταση ειναι ναι.Απλα θελω να κανω μια ανανεωση στο ηχοσυστημα και προσπαθω να βγαλω ακρη τι να κρατησω τι να δωσω κλπ.Γι αυτο και γραφτηκα στο forum να ακουσω γνωμες και να παρω μια βοηθεια απο οποιον εχει ορεξη .
Κρατάς τα ηχεία,δίνεις ενισχυτή
 


Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Mε προσοχή όμως, γιατί τα ηχεία σου νομίζω ότι είναι ονομαστικής αντίστασης 4ohm και γιατί τα ρεύματα των επαγγελματικών δεν αστειεύονται καθόλου..
Αν πιστέψουμε τους κατασκευαστές τα CM3 είναι 120W Rms και ο τελικός δίνει 600W ανά κανάλι στα 4ohm.
Κ τα ηχεία σου είναι πολύ αξιόλογα και δύσκολο να βρείς καινούργιες μονάδες αν κάψεις κάτι..
Είναι κρίμα τα ηχεία!!
Οπως πολύ σωστά είπε κ ο "Nick" θα χρειαστείς προενισχυτή ή κάποιον μίκτη για να συνδέσεις συσκευές Audio / Video πάνω του.
Για την ποιότητα των περισσότερων μικτών δεν το συζητώ κάν..
Για μένα όπως είπαν κ οι περισσότεροι πούλησε τον κ πάρε έναν μεταχειρισμένο Hi-Fi (εάν δεν μπορείς καινούργιο) για να οδηγήσεις με μεγαλύτερη ασφάλεια τα CM3 ή κάποιον AV ώστε να μπορέσεις αργότερα να στήσεις κ πολυκάναλο Home Cinema.
 
Last edited:


Τελευταια Μηνυματα

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.334
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top