Αγορά Γραφίδας (με ενεργή επιφάνεια) ***EΠΕΙΓΟN***

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Μαζί με το σχολεία κλείσαν και τα φροντιστήρια.....θέλει λοιπόν η σύζυγος να αγοράσει ΑΜΕΣΑ μια γραφίδα για να την συνδέει με το laptop και μέσω προγράμματος (skype, viber.....;;;) να κάνει το μάθημα εξ'αποστάσεως με τους μαθητές της τριτης λυκείου.

1. προτείνεται κάποιο προϊόν που να δουλεύει σωστά Κατω απο 100 ευρώ,
2.Ποιό πρόγραμμα (social media) έχει δυνατότητα να κάνεις κοινοποίηση οθόνης;

Αυτά για γρήγορα και βλέπουμε....
Συμπληρώνω....
3. Η αγορα πρέπει να γίνει σήμερα απο κέντρο Αθήνα. Άρα ανέχετε κάποια πρόταση να μπορώ να την βρώ στον συγκεκριμένο τόπο και χρόνο.....

Ευχαριστώ.
 
Last edited:


Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Ευχαριστώ πολύ για την προσφορά φίλε AERGOS, αλλά δεν μένω Αθήνα.(μόνο εργάζομαι κέντρο Αθήνα) Μένω Σαλαμίνα και μετά τις 6-6;30 θα είμαι στο νησί.
Θα μιλήσω όμως με σύζυγο και αν μπορεί να περιμένει έστω και λίγο ίσως το μοντάρουμε.
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.829
Reaction score
77.384
Έχω μία στις 10 ίντσες, την οποία δεν χρειάζομαι. Άμα την θέλεις, έλα γύρω στις 21:00 στο σταθμό του Περισσού να την πάρεις.
γιατί όχι μέσα στο Κτήριο:whistling:...?να έχει και ζέστα:biggrin:
 


Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Καλημέρα. Τελικά αγόρασα εχτές,της σέταρα το λαπτοπ και έκανε και το πρώτο test drive.
Ήθελε να μπορεί να ξεκινήσει απο σήμερα τα μαθήματα σε παιδιά της τρίτης λυκείου.

Το ωραίο ήταν πως σε γραφίδες κάτω απο 100 εθρώ και σε web κάμερες είχε πέσει περονόσπορος.....μια τελευταία πρόλαβα.....
 


Μηνύματα
444
Reaction score
292
Καλημέρα. Τελικά αγόρασα εχτές,της σέταρα το λαπτοπ και έκανε και το πρώτο test drive.
Ήθελε να μπορεί να ξεκινήσει απο σήμερα τα μαθήματα σε παιδιά της τρίτης λυκείου.

Το ωραίο ήταν πως σε γραφίδες κάτω απο 100 εθρώ και σε web κάμερες είχε πέσει περονόσπορος.....μια τελευταία πρόλαβα.....
Μ' ενδιαφέρει και εμένα το θέμα.

Ποια γραφίδα πήρες και πως την χρησιμοποιεί η γυναίκα σου; Γράφει στην οθόνη του λάπτοπ με αυτή;
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Πήρε αυτή:

Χησιμοποιεί κυρίως Skype, που της δίνει την δυνατότητα να μοιράζεται την οθόνη της με τους μαθητές και την βόλεψε, σαν εφαρμογή, το OneNote της Microsoft.

Βασικά εποικοινωνεί με τους μαθητές και ότι θέλει να τους δείξει σε άσκηση, σχήμα κλπ το ζωγραφίζει με την χρήση της γραφίδας πάνω στην ειδική επιφάνεια της και τα παιδιά το παρακολουθούν.
 

Μηνύματα
366
Reaction score
383
Παρεμπιπτόντως, εάν κάποιο άλλο μέλος ενδιαφέρεται για το digitizer, παραμένει διαθέσιμο.
 

Μηνύματα
662
Reaction score
534
Με ενδιαφέρει εμένα, καθότι κάνω και γω μάθημα διαδικτυακά πλεον
 

Μηνύματα
366
Reaction score
383
Εάν ενδιαφέρεσαι, πέρασε από τον σταθμό του Περισσού. Μόνο ειδοποίησε με αρκετά νωρίτερα για να βρω και το κουτί (έχει μέσα ανταλλακτικές μύτες για το πενάκι, αν θυμάμαι καλά).
 

Μηνύματα
444
Reaction score
292
Πήρε αυτή:

Χησιμοποιεί κυρίως Skype, που της δίνει την δυνατότητα να μοιράζεται την οθόνη της με τους μαθητές και την βόλεψε, σαν εφαρμογή, το OneNote της Microsoft.

Βασικά εποικοινωνεί με τους μαθητές και ότι θέλει να τους δείξει σε άσκηση, σχήμα κλπ το ζωγραφίζει με την χρήση της γραφίδας πάνω στην ειδική επιφάνεια της και τα παιδιά το παρακολουθούν.
Ok ευχαριστώ. Το μέγεθος της αρκεί ή θεωρεί ότι χρειάζεται μεγαλύτερη;
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Φίλε Κωστή η γυναίκα μου δηλλωνει πολύ ευχαριστημένη.
Ειναι καλό το μέγεθος, δεν προβληματίζει. Μάλιστα μετά απο 3 μέρες περίπου χρήση ήδη του έχει πάρει τον αέρα και σε συνδυασμό με το Onenote της Microsoft μπορεί και κάνει μαθήματα κανονικα.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.653
Φίλε Κωστή η γυναίκα μου δηλλωνει πολύ ευχαριστημένη.
Ειναι καλό το μέγεθος, δεν προβληματίζει.
:biggrin:
 



Μηνύματα
444
Reaction score
292
Φίλε Κωστή η γυναίκα μου δηλλωνει πολύ ευχαριστημένη.
Ειναι καλό το μέγεθος, δεν προβληματίζει. Μάλιστα μετά απο 3 μέρες περίπου χρήση ήδη του έχει πάρει τον αέρα και σε συνδυασμό με το Onenote της Microsoft μπορεί και κάνει μαθήματα κανονικα.
Ευχαριστώ. Θα το σκεφτώ μήπως πάρω και εγώ το ίδιο μέγεθος. (και ευχαριστηθώ και εγώ επιτέλους).
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.865.120
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top