Αγορά Ηλεκτρικού Ποδηλάτου

Μηνύματα
888
Reaction score
888
Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι για αγορά ηλεκτρικού ποδηλάτου για χρήση εντός Αθηνών.
Η κυρίως διαδρομή που θα κάνει θα είναι Παγκράτι --> Ιπποκράτειο, συνεπώς μιλάμε για διαδρομή περίπου 4 χιλιομέτρων ημερησίως (μετ' επιστροφή 8).
Με ενδιαφέρει οπωσδήποτε να είναι σπαστό, για να μπαίνει σε ασανσέρ, με εύκολη μετατροπή και όσο γίνεται πιο ελαφρύ και αξιόπιστο.
Μιας και οι απαιτήσεις δεν είναι μεγάλες, λέτε να με καλύψει αυτό;

Υπάρχει κανένας λόγος που αυτό πχ https://www.skroutz.gr/s/18744950/Blaupunkt-Carla-190-16.html έχει σχεδόν τα διπλά λεφτά, πέραν της μάρκας;

Έχει κανείς κάτι να προτείνει έως τα χίλια ευρώ περίπου;
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.519
Reaction score
30.743
Εισαι σιγουρος οτι το πρωτο ειναι ηλεκτρικο;
Ο πισω αξονας δεν νομιζω οτι ειναι με μοτερ, ειναι ο nexus με τις 3 εσωτερικα ταχυτητες.
Δεν ξερω εαν θα επαιρνα 16ρι σπαστο... Με 20ρα ζαντα εχω σπαστο (Oyama Rockaway 9ταχυτο), ειναι μια χαρα.
Για 4 χιλιομετρα εαν δεν εισαι ψηλα στα Παγκρατι (απο οσο θυμαμαι την Αθηνα λεω) μπορει και να μη χρειαζεσαι ηλεκτρικο.
Παντως σοβαρο ηλεκτρικο πολυ κατω απο 1000ρικο δεν νομιζω να υπαρχει. Του 1000ρικου με την επιδοτηση βγαινει 600, ετσι δεν ειναι;
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.642
Reaction score
94.597
Του 1000ρικου με την επιδοτηση βγαινει 600, ετσι δεν ειναι;
Όχι ακριβώς!

Η έκπτωση υπολογίζεται στη λιανική τιμή προ φόρων.
 

Μηνύματα
888
Reaction score
888
Έχεις απόλυτο δίκιο. Το πρώτο δεν είναι ηλεκτρικό!!! Με μπέρδεψε η google που μου το έβγαζε παρέα με ένα σωρό ηλεκτρικά. Συνεπώς κινούμαι για blaupunkt!
 

Μηνύματα
288
Reaction score
270
Ψήνομαι γιαυτό : EMW_250W1000
κινέζικο αλλά φαίνεται πειστικός ο τύπος που το δοκιμάζει εδώ
Υπάρχει κανείς που το έχει δεί από κοντά; μιας και στην περιοχή μου δεν υπάρχει κατάστημα; Κάθε υπόδειξη αντίστοιχη καλοδεχούμενη...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.604
Μηνύματα
2.867.549
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top