Αγορά απο διαδίκτυο

Μηνύματα
5
Reaction score
3
Καλημέρα σας και καλοσώρισα στο φόρουμ σας!!!
Πρόσφατα ανακάλυψα το AVSITE.GR και θέτω κατευθείαν την ερώτησή μου: Έχει αγοράσει κανείς απο το ΙΝΤΕRNET βινετοκάμερες ή άλλα παρόμοια πράγματα; Πόσο αξιόπιστα είναι αυτά τα site (Nomatica.gr Pixmania.com κλπ);;;
Οι διαφορές στις τιμές είναι μεγάλες. Συγκεκριμένα αναφέρω ότι την Panasonic GS 75 την βρίσκω σε διάφορα καταστήματα απο 650-850 €, ενώ στα παραπάνω site την πουλάνε 560-570€.
Οι κριτικές που βρήκα για αυτά τα site δεν είναι καθόλου κολακευτικές και μάλλον θα ψωνίσω απο ένα κανονικό κατάστημα και όχι μέσω διαδικτύου.
 

Χρήστος Ακρατόπουλος

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
14.836
Reaction score
53
Και για το nomatica και για το pixmania δεν έχω ακούσει παράπονο μέχρι σήμερα...

Πάντως αν η διαφορά είναι κάτω του 20% προτίμησε ένα ελληνικό κατάστημα ώστε να πάθει κάτι η μηχανή να τους την πας εσύ και να μην την στέλνεις ταχυδρομικώς ή να έχεις ιστορίες με την αντιπροσωπεία εδώ...
 

Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
Ότι αγορές έχω κάνει από Nomatica και pixmania ήταν άψογες, οπότε όπως λέει ο Χρήστος αν η διαφορά είναι μεγάλη προχώρα άφοβα. Για μικρές διαφορές καλύτερα προτίμησε κάποιο ακτάστημα εδώ...
 

Μηνύματα
5
Reaction score
3
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.
Με έχει προβληματίσει περισσότερο το απρόσωπο των συναλλαγών και το τι γίνετε σε περίπτωση προβλήματος. Βέβαια η τιμή που δίνουν αυτά τα site είναι ελκυστική, αλλά υπάρχουν ακόμα κάποιοι φόβοι. Αν πρόκειτο για αγορά μικρότερου κόστους δεν θα το σκεφτόμουν, αλλά 570 € είναι πολλά χρήματα για εμένα.
Μάλλον θα δώσω 70 - 80 € παραπάνω για να ψωνίσω απο κανονικό κατάστημα.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.594
Μηνύματα
2.865.216
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top