Αγορά ηχείων και ενισχυτή

Μηνύματα
3
Reaction score
2
Καλησπέρα στο forum,

είμαι καινούριος στο "άθλημα" και δεν γνωρίζω πολλά πράγματα, για χρόνια ήμουν με ένα 5.1 σύστημα για υπολογιστή (logitech z5500) το οποίο χάλασε πρόσφατα (να είναι καλά η ΔΕΗ) και τώρα σκέφτομαι να πάω ενα βήμα παρακάτω και να πάρω κάτι καλύτερο.. και χρειάζομαι την βοήθειά σας.

Μετά από λίγη έρευνα σκέφτομαι για τα ηχεία της σειράς DALI Zensor (τα zensor 3 για front τo dali zensor vocal για center και μάλλον τα zensor 1 για rear)

Για ενισχυτή κοιτούσα τον Denon AVR X1200W ( http://www.denon.co.uk/uk/product/homecinema/avreceiver/avrx1200w )

Βρίσκομαι σε νησί και δεν εχω δυστυχώς τη δυνατότητα να τα δώ απο κοντά.. όλη η ερεύνα εχει βασιστεί στο internet και σε reviews..

Ποία είναι η άποψη σας;
Είναι ο ενισχυτής αρκετός για τα ηχεία;
Δεν έχω αναφερθεί καθόλου σε subwoofer (θα ήθελα τις προτάσεις σας)
Επειδή έχω ξεφύγει ήδη πολύ στο budget.. δεν νομίζω ότι με παίρνει να ανέβω αλλο (κοιτούσα για κάτι value for money)

Παρακαλώ για τις παρατηρήσεις/προτάσεις σας.

Ευχαριστώ,
Γιάννης.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.405
Reaction score
74.700
Και τα Dali και ο Denon είναι πολύ καλές και ταιριαστές μεταξύ τους επιλογές για την τιμή. :thumbsup:
Αν έχεις πολύ μικρό budget, πάρε το αντίστοιχο sub και θα είσαι αξιοπρεπής.
 


Μηνύματα
3
Reaction score
2
Ευχαριστώ για τις βοήθειες σας παιδιά, τελικά προχώρησα στην αγορά του Denon και των ηχείων της DALI..
Μόλις τα έστησα και ετοιμάζομαι για την πρώτη προβολή! ;)
Δυστυχώς δεν έχω βάλει το κεντρικό ακόμη, περιμένω βάση για την τηλεόραση γιατι δεν εχω χώρο.
 


Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.337
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top