Αγορά λυχνιών στην ΑΘήνα

SIMPLYMUSIC

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
972
Reaction score
66
Καλησπέρα, δεν ξέρω αν έχει ανοιχθεί παρόμοιο θέμα στο παρελθόν αλλά νομίζω ότι θα ήταν χρήσιμο να γίνει μια καταγραφή σημείων / εμπόρων από τους οποίους θα μπορούσαμε να προμηθευτούμε λάμπες για τα μηχανήματα μας καθώς και εντυπώσεις αναφορικά με την εξυπηρέτηση, τιμές κλπ.
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.448
Reaction score
50.564
- Για λάμπες πηγαίνω στον Βαγγέλη τον Ρίτσο στην Γερανίου κοντά στην ομόνοια , έχει και site , έχει ποικιλία , γνώσεις , και αναμενόμενες τιμές ,

- παλιά πήγαινα στον Οδυσσέα Τσακιρίδη , επίσης πολύ καλός γνώστης , αλλά επειδή δεν πουλάει λάμπες ( τουλάχιστον δεν πουλούσε τότε ) , μου τις χάριζε και καλά για δοκιμή , κάποια στιγμή ένοιωσα άσχημα , και έκτοτε απλά τον συμβουλεύομαι
 

Sleep

Dr. Jekyll & Mr. Hyde
Μηνύματα
686
Reaction score
2.675
Συνήθως όσοι εμπορεύονται λαμπάτα μηχανήματα διαθέτουν προς πώληση και λυχνίες.
Μια καλή πηγή είναι η Nexus Acoustics.
 

Μηνύματα
400
Reaction score
362
επισης ο Γιαλουσης με πολυ καλες τιμες

SEMICON OE

Aιόλου 104 - 7ος Οροφος

10564 Aθήνα

Ομόνοια
210 3253626

μου τον προτειναν οι αφοι Τσακιριδη
 

Μηνύματα
850
Reaction score
10
Την τελευταια φορα που ηθελα να αγορασω λυχνιες σε μια ερευνα αγορας Αθηνα /ebay κατεληξα στο δευτερο γιατι στην Αθηνα οι τιμες ηταν 50% επανω ,πανε κανα 2 χρονια απο τοτε,δεν ξερω πως ειναι τωρα οι τιμες.
 

SIMPLYMUSIC

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
972
Reaction score
66
Δεν θυμόμουν τον Γιαλούση ο οποίος παλαιότερα είχε αποδειχθεί καλή επιλογή. Πάντως οι τιμές στις λάμπες έχουν ξεφύγει.
 



Z

Zdimis

Guest
και οι τρεις εμποροι λυχνιων που αναφερετε α εχουν μεινει σε εποχες που το εμποριο ειχε αλλα....ποσοστα και εδινες παραγγελια να σου φερουν αυτο που χρειαζεσαι. Απο διαθεσιμοτητα θλιβερα πραγματα.Καλός και συμπαθης ο γιωργος ο γιαλουσης μεχρι την στιγμη που σου λεει 50 ευρω για 2 λάμπες el34 που ερχονται στην πορτα σου σε 2 μερες με 22,50 euro +5 μεταφορικα συνολο 27,5.Ο ριτσος με πιο συμπαθητικες τιμες εχει οτι ....απο το παρελθον και ειναι παντρεμενος με αυτες τις electrarmonix .O nexus απλα τιμολογει χωρις να αντιλαμβανεται οτι υπαρχει και ανταγωνισμος εκτος στενων πλαισιων ψωροκωσταινας,και εντος αυτης.
Αμ οι αλλοι οι κατασκευαστες να μην εχουνε δυο λάμπες ,και να σε στελνουνε αλλου ,ποτε δεν ειχαν απο οσο θυμαμαι διαθεσιμες,λες και ειναι κατι που χρειαζονται σπανια οι πελατες τους.


Κ εδω πλεον τιθεται θεμα .Δεν μιλαμε για 10-20% αλλά για 60-120%,διαθεσιμοτητα μαρκων και μοντελων αστεια κ με τετοιο καπέλο κλειστε το παιδια,η μαθετε να αγοραζεται σωστα για να μεταπουλατε η καταλάβεται οτι δεν βγαινει η μερα με ενα ζευγαρακι λάμπες πωληση.Μεχρι τοτε

ΑΠΛΑ http://www.banzaimusic.com/Tubes/
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
942
Reaction score
265
και οι τρεις εμποροι λυχνιων που αναφερετε α εχουν μεινει σε εποχες που το εμποριο ειχε αλλα....ποσοστα και εδινες παραγγελια να σου φερουν αυτο που χρειαζεσαι. Απο διαθεσιμοτητα θλιβερα πραγματα.Καλός και συμπαθης ο γιωργος ο γιαλουσης μεχρι την στιγμη που σου λεει 50 ευρω για 2 λάμπες el34 που ερχονται στην πορτα σου σε 2 μερες με 22,50 euro +5 μεταφορικα συνολο 27,5.Ο ριτσος με πιο συμπαθητικες τιμες εχει οτι ....απο το παρελθον και ειναι παντρεμενος με αυτες τις electrarmonix .O nexus απλα τιμολογει χωρις να αντιλαμβανεται οτι υπαρχει και ανταγωνισμος εκτος στενων πλαισιων ψωροκωσταινας,και εντος αυτης.
Αμ οι αλλοι οι κατασκευαστες να μην εχουνε δυο λάμπες ,και να σε στελνουνε αλλου ,ποτε δεν ειχαν απο οσο θυμαμαι διαθεσιμες,λες και ειναι κατι που χρειαζονται σπανια οι πελατες τους.


Κ εδω πλεον τιθεται θεμα .Δεν μιλαμε για 10-20% αλλά για 60-120%,διαθεσιμοτητα μαρκων και μοντελων αστεια κ με τετοιο καπέλο κλειστε το παιδια,η μαθετε να αγοραζεται σωστα για να μεταπουλατε η καταλάβεται οτι δεν βγαινει η μερα με ενα ζευγαρακι λάμπες πωληση.Μεχρι τοτε

ΑΠΛΑ http://www.banzaimusic.com/Tubes/
Οντως πολυ καλο αυτο το μαγαζι,για του λογου το αληθες χθεσινη παραγγελια. ECC82 / 12AU7 Genalex Gold Lion €33,44 2 €66,88
Subtotal: €66,88
Shipping cost: €7,95
Total: €74,83
including VAT 19%:
€11,95 Και παιρνω το συμπαθεστατο Γιαλουση και μου λεει για τις ιδιες λαμπες 90 ευρω!!
 


A

amoustakas

Guest
O banzai δίνει ένα χρόνο εγγύηση για τις λάμπες. Τόσο σε εμένα όσο και σε ένα φίλο μας εστάλησαν σε αντικατάσταση λάμπες και μάλιστα με δικά του έξοδα. Ο συγκεκριμένος δίνει εγγύηση; Δέχεται αλλαγές;
 

A

amoustakas

Guest
Πάντως καλές τιμές έχει για Ελλάδα. Για μία δύο λάμπες συμφέρει για παραλαβή από το κατάστημα, αν υπολογίσεις τα μεταφορικά από εξωτερικό.
 

Μηνύματα
1.613
Reaction score
2.247
Οντως πολυ καλο αυτο το μαγαζι,για του λογου το αληθες χθεσινη παραγγελια. ECC82 / 12AU7 Genalex Gold Lion €33,44 2 €66,88
Subtotal: €66,88
Shipping cost: €7,95
Total: €74,83
including VAT 19%:
€11,95 Και παιρνω το συμπαθεστατο Γιαλουση και μου λεει για τις ιδιες λαμπες 90 ευρω!!
Δεν είναι τεράστια διαφορά ,ετσι νομίζω.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.567
Μηνύματα
2.865.752
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top