Αγορά πρώτου προτζέκτορα

Μηνύματα
4
Reaction score
1
Καλησπέρα,

Είμαι έτοιμος για την αγορά του πρώτου μου προτζέκτορα και όπως καταλαβαίνετε δεν είμαι και πολύ γνώστης.Το μπάτζετ λέω αρχικά να μην είναι πολύ μεγάλος οπότε βρήκα τους 2 παρακάτω σε καλή τιμή φαντάζομαι και θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας ή και να μου αντιπροτείνετε.Η απόσταση θέασης είναι 2-2.5 μέτρα και θα χρησιμοποιείται αποκλειστικά για ταινίες.

http://www.skroutz.gr/s/5256866/Optoma-HD141X.html
http://www.skroutz.gr/s/9694576/Optoma-HD142X.html

Επίσης δεν ξέρω τι πανί να πάρω οπότε θα με διευκολύνατε αν μου στέλνατε κάποιο λινκ.
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.610
Reaction score
94.517
Μπορείς ν' ανέβεις στα 750€ περίπου για να πάρεις καλύτερο και καλύτερο για ταινίες;
 

Μηνύματα
4
Reaction score
1
Μπορείς ν' ανέβεις στα 750€ περίπου για να πάρεις καλύτερο και καλύτερο για ταινίες;
Έλεγα αρχικά να μην ανέβω τόσο και γύρω στα 700 ευρώ να μου βγει με το πανί..
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.220
Reaction score
27.781
Θα έλεγα ότι ΠΡΕΠΕΙ να ανέβεις λίγο ακόμη.
Δεν θα μετανιώσεις.
Αν δεν ανέβεις μπορεί να το μετανιώσεις.
Αν είναι να κάνεις κάτι, κάντο σωστά.
Η διαφορά τιμής είναι μικρή. Αξίζει να ανεβείς.
 


Μηνύματα
4.869
Reaction score
3.929
Εναλλακτικη.
Εάν μεινεις στους προβολεις που παραθέτεις (τον έναν τον εχω και τον χρησιμοποιώ για επαγγελματικη χρηση) θα πρεπει να προσθεσεις ένα χρηματικο ποσο και να τον κανεις καλιμπραρισμα (το θεωρω απαραιτητο). Οποτε σ αυτή την περιπτωση νομιζω ότι θα μεινεις αρκετα ικανοποιημένος.
 




abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.610
Reaction score
94.517
Είναι μικρές οι διαφορές φίλε μου.

Εγώ θα έπαιρνα όποιον έχει μεγαλύτερη εγγύηση. ;)
 

Μηνύματα
4
Reaction score
1
Πολύ καλές οι προτάσεις αλλά και ακριβούτσικες θα έλεγα. Από οθόνη προβολής έχετε να προτείνετε κάτι; Κοιτάω με τρίποδα κάποιες και 16:9. Επίσης σε πόσες ιντσες για 2-2.5 μέτρα απόσταση θέασης?
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.610
Reaction score
94.517
Οθόνη πάρε ανάλογα την τσέπη σου.

Για την απόσταση που λες μην περάσεις τις 100''.
 



Μηνύματα
12.853
Reaction score
10.070
Ή να προβάλεις πάνω σε γκρί τοίχο, που θα βάψεις, γιατί αυτοί οι προβολείς στα 2 με 2,5 μέτρα, θα σε στραβώνουν με το φως τους. Μιλάω εκ πείρας.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.563
Μηνύματα
2.865.697
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top