Αγορά τίμιων ηχείων

Μηνύματα
15
Reaction score
5
Γεια σας,
Εχω τα εξής ηχεια:klh 150 loudspeaker. ειναι ψιλοκαλα θα ελεγα, αλλά θα ηθελα κατι καλυτερο.
Εχω τα Roister DS 100 τα οποία μάλλον εχουν χαλάσει τα γούφερ. Δες παίζουν καθόλου τα μπάσα.
Αλλά δεν είμαι σιγουρος πως φταιει μονο το γουφερ.
Αξίζει να τα φτιάξω? Πόσα θα μου στοιχίσει περίπου?
από τα ηχεία που έχω, ποια είναι καλύτερα?
Αν τα πάω σε ενα μαγαζι να τα κοιτάξουνε δεν πιστευω να μου πάρει λεφτα μονο για να το κοιτάξει?
Αν τα λεφτά που θα μου στοιχίσει είναι πολλά για να το φτιάξω μήπως ειναι καλυτερα να αγοράσω κάποια καινούρια
θα δώσω για ηχεία 300€ το πολύ. Ακούω προτάσεις.
Αυτά , σας ευχαριστώ ήδη για τις συμβουλές σας!
Ενισχυτή έχω ενα kenwood ka-1010.
πικαπ έχω ενα rega planar1 καινουριο.
 


Μηνύματα
15
Reaction score
5
Πολύ μικρά δεν είναι? Πάντως πρέπει να είναι καλά απο οτι ειδα σε τρία sites?
Με τα ηχεία που έχω ηδη? Γίνεται τίποτα ή όχι?
 

Μηνύματα
13.611
Reaction score
6.566
πουλα τα KLH και με τα χρηματα αυτα επισκευασε ή βαλε καινουργια γουφερ στα Roister (οχι εσυ,καποιος τεχνικος εννοω).Με τα 300 ευρω και οτι μαζεψεις απο την πωληση του kenwood παρε εναν καλυτερο ενισχυτη.
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Γενικότερα τα roister είναι καλά ηχεία με γλυκό ήχο, αξιοπρεπέστατο.
Πριν δύο χρόνια που είχα μπουμπουνίσει τα γούφερ σε ένα ζευγάρι που έχω και εγώ τα επισκεύασα στον αντιπρόσωπο. Κάπου στην Π. Ράλλη από πίσω στο ύψος του Ρέντη αν θυμάμαι καλά.
Έχει αλλάξει όνομα η εταιρία νομίζω, δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά αν ψάξεις στο ιντερνετ πιστεύω θα τους βρεις.
 


Μηνύματα
15
Reaction score
5
Ειναι μακρια η Π.Ράλλη ρε γαμώτο. Οι τιμές πως ήταν.
Αν τα αλλάξω κ βάλω αλλη μάρκα γουφερ? Αξίζει τον κοπο ή όχι?
Περιοχές κόντα στο Χαλάνδρι αν ξέρατε?
 





Μηνύματα
307
Reaction score
409
Θα σου συνιστούσα να ακούσεις μαζί με ότι άλλο έχεις προγραμματίσει τα USHER S-520. Η τιμή τους καινούργια είναι λίγο πάνω από τα 300,00€, ο ήχος τους είναι πραγματικά απίστευτος συγκρινόμενος με πολλαπλάσιας αξίας και μεγέθους κατασκευές, εξαφανίζονται στο χώρο, είναι άψογα κατασκευαστικά και σε φυσικό ξύλο είναι πανέμορφα. Μην αποτελέσει τροχοπέδη ότι είναι Κορεάτικα.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.219
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top