Αγορά media player 4k με dolby atmos

Μηνύματα
145
Reaction score
32
Καλησπέρα στην παρέα

Παιδιά ενδιαφέρομαι για την αγορά ενος media player και θα ήθελα την βοήθεια σας. Γιατί διαβάζω εδώ μέσα κάποια πράγματα που μου φαίνονται σαν Γραμμική Β ......
Εχω αγοράσει πρόσφατα την Sony XR 65 η οποία έχει αρκετά καλούδια καθώς υποστηρίζει Dts , Ac3 , Dolby Atmos κλπ καθώς και απο πλατφόρμες το Netflix , Amazon Prime , Bravia core , Google movies κλπ.
Το ζητούμενο είναι οτι θέλω ενα media player στο οποίο εκείνο που με ενδιαφέρει είναι να παίζει τανίες Ultra HD 4K απροβλημάτιστα καθώς και να υποστηρίζει ήχο DTS και Dolby Atmos . Τα παιχνίδια δεν με ενδιαφέρουν καθόλου.... Το player της τηλεόρασης όπου και δοκίμασα κάποια αρχεία άλλα τα παίζει και σε άλλα ζορίζεται κάπως.....Τώρα αν έχει και άλλες δυνατότητες είναι καλοδεχούμενες αλλά για την ώρα αυτά που με ενδιαφέρουν είναι τα 2 προαναφερόμενα. Επίσης βασικό να υπάρχει υποστήριξη εδω στην Ελλάδα . Κόστος ταβάνι τα 150 € περίπου. Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία με ρωτάτε...:)
 




Μηνύματα
145
Reaction score
32
Διάβασα κάπου οτι δεν διαθέτει θύρα USB......Εγώ θέλω να βλέπω τις ταινίες που κατεβάζω αφού θα τις έχω περάσει σε Usb stick ή σε σκληρό δίσκο........
 


billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.453
Reaction score
5.551
Διάβασα κάπου οτι δεν διαθέτει θύρα USB......Εγώ θέλω να βλέπω τις ταινίες που κατεβάζω αφού θα τις έχω περάσει σε Usb stick ή σε σκληρό δίσκο........
Ή παίρνεις το Pro, ή στήνεις Emby ή Plex. Server στον υπολογιστή και τελειώνει το βάλε βγάλε usb
 

Μηνύματα
145
Reaction score
32
Ή παίρνεις το Pro, ή στήνεις Emby ή Plex. Server στον υπολογιστή και τελειώνει το βάλε βγάλε usb
Το pro βλέπω ότι ξεφεύγει στην τιμή όσο για τα υπόλοιπα που λες είναι αυτό που ανέφερα για την γραμμική β...😂😂
 


Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Με 150€ αξιόπιστο Media player δεν παίρνεις.

Καντα 215 να πάρεις το shield εφόσον θες και streaming services.

Η κάνε υπομονή, γιατί μια πσυχη στα βόρεια της Αττικής μαλλον θα ξαναπουλήσει το δικό του. Μαζί με ένα rapid test δώρο. :p :roflmao:
 


Μηνύματα
145
Reaction score
32
Το pro να υποθέσω έχει υποστήριξη στην Ελλάδα ? Γμτ και αυτοί δεν μπορούσαν να βάλουν μια θύρα usb στο απλό??
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Το pro να υποθέσω έχει υποστήριξη στην Ελλάδα ? Γμτ και αυτοί δεν μπορούσαν να βάλουν μια θύρα usb στο απλό??
Τι εννοείς υποστήριξη?
Service?

Τα πάντα σε αυτή την περίπτωση ταξιδεύουν εξωτερικό στην nvidia.
Κι από εδώ να το έπαιρνες πάλι έξω θα θα το στείλουν..
 

Μηνύματα
1.365
Reaction score
1.143
Το pro να υποθέσω έχει υποστήριξη στην Ελλάδα ? Γμτ και αυτοί δεν μπορούσαν να βάλουν μια θύρα usb στο απλό??
Μη σκέφτεσαι έτσι. Δε χαλάνε εύκολα...και να χαλάσει το στέλνεις ταξιδακι
Πως θα πάρεις το προ αν εχει usb το απλο;
 

Μηνύματα
145
Reaction score
32
Μη σκέφτεσαι έτσι. Δε χαλάνε εύκολα...και να χαλάσει το στέλνεις ταξιδακι
Πως θα πάρεις το προ αν εχει usb το απλο;
😂😂😂 Σωστός....
Τι εννοείς υποστήριξη?
Service?

Τα πάντα σε αυτή την περίπτωση ταξιδεύουν εξωτερικό στην nvidia.
Κι από εδώ να το έπαιρνες πάλι έξω θα θα το στείλουν..
Ναι για service εννοούσα. Οπότε το στέλνουν εξωτερικό.....Δεν έχω γνώσεις γενικά για τα media player απλά πίστευα ότι θα υπάρχει service στην Ελλάδα. Να υποθέσω ότι αυτό θα ισχύει και για τα υπόλοιπα καλά player που διαβάζω εδώ μέσα....
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.418
Reaction score
27.708
Ναι.
Με το eShop πάρε τηλέφωνο και τσέκαρε διαθεσιμότητα.

Παρήγγειλα "διαθέσιμο" Nest hub 16 Οκτωβρίου και ακόμα το στέλνουν.
 

Μηνύματα
145
Reaction score
32
Ναι έτσι κάνω πάντα.....;) Θα τους ρωτήσω επίσης αν σε περίπτωση βλάβης το πηγαίνω σε αυτούς και αναλαμβάνουν αυτοί......Επίσης δίνει 2 χρόνια εγγύηση σε σχέση με άλλα καταστήματα πουδίνουν ενα.
 

Μηνύματα
145
Reaction score
32
Παιδιά γνωρίζει κάποιος αν το συγκεκριμένο (Το pro) έχει ρύθμιση με την οποία να ανοίγει η εικόνα στις ταινίες που βγάζει μαύρη μπάρα πάνω κάτω?
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Αλλαγή του aspect ratio θέλεις το κάνει .
Οι μπάρες όμως πρέπει να υπάρχουν ,αλλιώς θα βλέπεις παραμορφωμένες εικόνες.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.583
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top