Αγορά subwoofer

Μηνύματα
364
Reaction score
388
Καλησπέρα θα προχωρήσω στην αγορά ενός subwoofer όχι 2
Αν αυτά τα ηχεία τα έπαιρνε ένα περιοδικό και τα εκανε τεστ ποιο είναι καλύτερο όχι ποιο είναι καλύτερο στα λεφτά του αλλά πιο παίζει καλύτερα απ’ όλα βάση τις γνώσεις σας και τα στοιχεία που δίνουν οι εταιρείες τους

Πιο είναι καλύτερο;;;

Σας βάζω δύσκολα το ξέρω.

Αν και είμαι της γνώμης ότι ότι πληρώνεις παίρνεις δεν ισχύει πάντα αυτό όταν οι τιμές είναι σχετικά κοντά για παράδειγμα κατά τη γνώμη μου που μπορεί να κάνω λάθος γιατί δεν ξέρω πολλά στις παρακάτω περιπτώσεις το velodyne το θεωρώ υπερεκτιμημένο ενω το sunfire όχι


Dynaudio 18S. 1399€
SVS SB-3000. 1499€
JL Audio E-Sub e110. 1690€
Velodyne EQ-Max 15. 1520€
Sunfire HRS-10. 1320€
Rel Acoustics HT/1508. 1799€
Martin Logan Dynamo 1100X. 1399€
 

Μηνύματα
3.089
Reaction score
8.864
Καλησπέρα,
Οποίο και να επιλέξεις σε αυτά τα λεφτά πιστεύω θα σε ικανοποιήσει, η γνώμη μου πάντως είναι να δεις πιο κατεβαίνει χαμηλά, πιο έχει τη μικρότερη παραμόρφωση, και πιο το καλύτερο dbSPL και φυσικά τα λιγότερα τεχνικά προβλήματα.
 

Μηνύματα
364
Reaction score
388
Καλησπέρα,
Οποίο και να επιλέξεις σε αυτά τα λεφτά πιστεύω θα σε ικανοποιήσει, η γνώμη μου πάντως είναι να δεις πιο κατεβαίνει χαμηλά, πιο έχει τη μικρότερη παραμόρφωση, και πιο το καλύτερο dbSPL και φυσικά τα λιγότερα τεχνικά προβλήματα.
Αν τα ήξερα όλα αυτά δεν θα ρωτούσα ευχαριστώ πάντως
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.373
Reaction score
125.437
Είναι και στο κάτω όριο τιμών που έθεσες. Αυτό σημαίνει πως σε δεύτερο χρόνο, πες το 2022, ίσως να πάρεις κι άλλο ένα, πράγμα που νομίζω πως θα το εκτιμήσεις δεόντως στην πράξη.
 

Μηνύματα
364
Reaction score
388
Είναι και στο κάτω όριο τιμών που έθεσες. Αυτό σημαίνει πως σε δεύτερο χρόνο, πες το 2022, ίσως να πάρεις κι άλλο ένα, πράγμα που νομίζω πως θα το εκτιμήσεις δεόντως στην πράξη.
Εννοείται γιατρέ 2 θα πάρω αλλά σε αυτή τη φάση θα αγοράσω το ένα το άλλο θα το πάρω αργότερα;);)
 



Μηνύματα
22.268
Reaction score
15.543
στα λ7 σου αυτα τα 2 σουπερ και ξεμπερδευεις...

 

Μηνύματα
364
Reaction score
388
Για ένα περίεργο λόγο είχα συμπάθειας αυτά τα δύο το πιο φτηνό και το πιο ακριβό έχω και εγώ τις ανωμαλίες μου

Sunfire HRS-10. 1320€
Rel Acoustics HT/1508. 1799€

Βέβαια η γνώμη του γιατρού μετράει και μάλλον θα την ακούσω
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.373
Reaction score
125.437
Ο Μπούτιας έχει εξαφανίσει τα αποθέματα σε 18ς της ευρωπαϊκής αγοράς, τα παίρνει σα στραγάλια.

Νομίζω πως δε χρειάζεται τίποτα περισσότερο να ειπωθεί, το επιχείρημα αυτό, από μόνο του, αρκεί. Κάθε αντίλογος είναι εκ των προτέρων καταδικασμενος, με συνοπτικές διαδικασίες.

Εσείς που ψάχνετε επιλογή σαμπ, απλώς ακολουθήστε τα βήματα του γκουρού.
 




Μηνύματα
364
Reaction score
388
στα λ7 σου αυτα τα 2 σουπερ και ξεμπερδευεις...

Αυτά τα ηχεία δεν τα έχω στην λίστα γιατί έχω κάνει έρευνα και δεν έχει πάρει καλά σχόλια
 

Μηνύματα
364
Reaction score
388
Φαίνεται ποιοτική κατασκευή
Φαίνεται ποιοτική κατασκευή
Αλλά αυτή την εταιρία δεν την ξέρω πρώτη φορά την ακούω
Αν έπαιρνα sealed θα κοιτούσα αυτό


Είναι λίγο πιο ακριβό βέβαια από αυτά που κοιτάς.
Γνωρίζει κανείς από δω και πέρα αν παραγγείλουμε από Αγγλία πληρώνουμε τελωνείο
 
Last edited:

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Φαίνεται ποιοτική κατασκευή


Φαίνεται ποιοτική κατασκευή
Αλλά αυτή την εταιρία δεν την ξέρω πρώτη φορά την ακούω
Εγώ έχω φέρει 2 εδώ και ένα χρόνο και ξέρω τουλάχιστον άλλα 5 μέλη που έχουν από εδώ.

Τρομερή κατασκευή ποιοτικά με έξυπνα τρικ στον ενισχυτή και πάνω από όλα επιδώσεις.

έχουν τρομερό έλεγχο και ταχύτητα.

H arendal πριν δημιουργηθεί ήταν αυτοί (lsound) που έκαναν εισαγωγή στην Ευρώπη τα svs.

Έχω περάσει από svs (pb2000 - pb13 ultra)
 

Μηνύματα
364
Reaction score
388
Εγώ έχω φέρει 2 εδώ και ένα χρόνο και ξέρω τουλάχιστον άλλα 5 μέλη που έχουν από εδώ.

Τρομερή κατασκευή ποιοτικά με έξυπνα τρικ στον ενισχυτή και πάνω από όλα επιδώσεις.

έχουν τρομερό έλεγχο και ταχύτητα.

H arendal πριν δημιουργηθεί ήταν αυτοί (lsound) που έκαναν εισαγωγή στην Ευρώπη τα svs.

Έχω περάσει από svs (pb2000 - pb13 ultra)
Μιλάς για το 1723. 1s 1299€
Απο που τα στέλνουνε γιατί γράφει τρεις χώρες Αγγλία Νορβηγία Σουηδία
Εσύ πλήρωσες τελωνείο
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.590
Μηνύματα
2.866.729
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top