Αγορα οικονομικου phono stage.

Μηνύματα
2.120
Reaction score
5.566
Μια αναλογικη καλησπερα.
Μιας και μπηκα στην διαδικασια να βελτιωσω τον ηχο του πικαπ μου λεω να αγορασω το συγεκριμενο phono stage γιατι απο οτι διαβαζω ειναι παρα πολυ καλο για τα χρηματα του.
Οποιος εχει εμπειρια μαζι του και επιθυμει να σχολιασει ευπρόσδεκτος,οπως επισης αν εχει καποιος μια αντιστοιχη προταση θα ηθελα να την ακουσω.
 

Μηνύματα
130
Reaction score
165
Καλημέρα. Με κλειστά μάτια. Είναι απίστευτο το πόσο καλό είναι για τα χρήματα που ζητάει. Φαντάζομαι mm κεφαλή...
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.443
Reaction score
50.541
- δεν το γνωρίζω, αλλά όντως στα λεφτά του δείχνει πλήρες, στην αναζήτηση θα βρεις πάμπολλα σχετικά άρθρα
 

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.870
Reaction score
28.539
Μια αναλογικη καλησπερα.
Μιας και μπηκα στην διαδικασια να βελτιωσω τον ηχο του πικαπ μου λεω να αγορασω το συγεκριμενο phono stage γιατι απο οτι διαβαζω ειναι παρα πολυ καλο για τα χρηματα του.
Οποιος εχει εμπειρια μαζι του και επιθυμει να σχολιασει ευπρόσδεκτος,οπως επισης αν εχει καποιος μια αντιστοιχη προταση θα ηθελα να την ακουσω.
-
Αν είναι αυτά που υπόσχεται , είναι πάρα πολύ καλό .
-
SchiitMani-6.jpg

-
Specification:
Gain 1 = L, Gain 2 = L (Decca Mode)
Gain: 30dB
THD: <0.005%, A-weighted, at 1V RMS SNR: >90dB, A-weighted, inputs shorted
Crosstalk: -75dB, 20-20kHz
Sensitivity: 9mV for 300mV output
Overload Margin: >20dB

Gain 1 = L, Gain 2 = H (Standard MM Mode)
Gain: 42dB

THD: <0.008%, A-weighted, at 1V RMS SNR: >82dB, A-weighted, inputs shorted
Crosstalk: -75dB, 20-20kHz
Sensitivity: 2.3mV for 300mV output
Overload Margin: >20dB

Gain 1 = H, Gain 2 = L (Low Output MM/High Output MC Mode)
Gain: 48dB
THD: <0.01%, A-weighted, at 1V RMS SNR: >80dB, A-weighted, inputs shorted
Crosstalk: -75dB, 20-20kHz
Sensitivity: 1.3mV for 300mV output
Overload Margin: >20dB

Gain 1 = H, Gain 2 = H (MC Mode)
Gain: 59dB
THD: <0.03%, A-weighted, at 1V RMS SNR: >70dB, A-weighted, inputs shorted
Crosstalk: -75dB, 20-20kHz
Sensitivity: 0.3mV for 300mV output
Overload Margin: >20dB

Input Impedance: Selectable 47 ohms (typical for MC cartridges) or 47k ohms (typical for MM cartridges)

RIAA Accuracy: +/- 0.2dB, 20-20kHz

Output Impedance: 75 ohms

Topology: Fully passive RIAA network with ADA4897 and AD8066 gain stages, thin-film resistors, and film capacitors throughout

Power Supply: “wall wart” style 16VAC transformer, regulated +/- 5V rails
Power Consumption: 4W
Size: 5 x 3.5 x 1.25”
Weight: 1 lb
*All measurements made on a Stanford Research SR1+ Audio Analyzer

Price: $129

SchiitMani-3.jpg

Schiit Mani
 

Μηνύματα
2.120
Reaction score
5.566
Καλημέρα. Με κλειστά μάτια. Είναι απίστευτο το πόσο καλό είναι για τα χρήματα που ζητάει. Φαντάζομαι mm κεφαλή...
Ναι ortofon 2m Red
 

Μηνύματα
400
Reaction score
362
Το έχω στην κατοχή μου εδώ και κάποια χρονια(μετά από βοήθεια του wizzy )Εξαιρετικό πραγματι, με απίθανο χαμηλό.Ισορροπημενος ανοιχτός και αχρωματιστος ήχος.Vfm με σιγουριά.
 

Μηνύματα
130
Reaction score
165
Καλημέρα. Του έχω φτιάξει εξωτερικό τροφοδοτικό και παίζει σαφώς καλύτερα από το πακάκι.
Μεγαλύτερα σώματα, ανέδειξε μικρολεπτομέρειες στις ηχογραφήσεις. Δεν έχει νόημα να δώσεις πχ πενταπλάσια χρήματα και να ακούς χειρότερα. Πρόσφατα έριξε ξύλο σε διάσημο phono των 700 ευρώ.
 

Μηνύματα
2.120
Reaction score
5.566
Καλημέρα. Του έχω φτιάξει εξωτερικό τροφοδοτικό και παίζει σαφώς καλύτερα από το πακάκι.
Μεγαλύτερα σώματα, ανέδειξε μικρολεπτομέρειες στις ηχογραφήσεις. Δεν έχει νόημα να δώσεις πχ πενταπλάσια χρήματα και να ακούς χειρότερα. Πρόσφατα έριξε ξύλο σε διάσημο phono των 700 ευρώ.
Αν εχεις λεπτομεριες της κατασκευης του εξωτερικου μπορεις να τις μοιραστεις μαζι μας;(για να αρχισω την κατασκευη του ;))
Σε ευχαριστω.
 



Μηνύματα
325
Reaction score
254
Οχι ακομη θα παει για μετα τον Σεπτεμβριο ,οικονομικες δυσκολιες.
Ok.Να πάνε όλα καλά εύχομαι.Θα περιμένω εντυπώσεις ,οταν το πάρεις. Είμαι και 'γω υποψήφιος..... Καλό υπόλοιπο καλοκαιριού...
 


Staff online

  • spylab
    Shalom
  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.865.435
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top