Αγορες απο Αγγλια

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Καλημερα , εχω κανει παραγγελια απο καταστημα για καποιες βασεις ηχειων που βρισκονται Αγγλια απο τα μεσα Απριλιου και δεν εχουν ερθει ακομη Ποσο λογικο μπορει να ειναι αυτο ?
Εαν το παραγγειλω απο site στο ηνωμενο βασιλειο μπορω να υπολογισω κοστος τελωνειου , δασμους κλπ? Μιλαμε για αγορα περιπου 130€
Πρέπει να τις είχαν κρατήσει για να βάλουν επάνω το τρόπαιο του Euro 2020. Τώρα μάλλον θα σου τις στείλουν. :wink: :roflmao:
 


Μηνύματα
18.923
Reaction score
13.302
Ενδιαφέρον, δεν αφορά βέβαια μόνο τις αγορές από Αγγλία

--

ΕΛΤΑ: Πώς διαμορφώνονται τα νέα τέλη εκτελωνισμού για μικρά δέματα

 

TGD

Μηνύματα
6.984
Reaction score
7.069
Μετά από τρισίμιση μήνες αναμονή, το πήρα απόφαση ότι τα βιβλία που παρείγγειλα από την Αγγλιά δεν θα φτάσουν ποτέ. Επικοινώνησα με τον πωλητή και -προς τιμήν του- είπε ότι θα στείλει άμεσα αντικατάσταση στα δύο. Το τρίτο έχει εξαντληθεί, οπότε θα δούμε αν θα μπορέσει να το βρει, ή θα αποκτήσω και πάλι πιστωτικό...
Όμως έμαθα δύο πράγματα:
1. Το Royal Mail (με το οποίο έστειλε το δέμα τον Οκτώβριο) δεν δίνει tracking number.
2. Το Royal Mail αυτόν τον καιρό και μέχρι νεωτέρας δεν δέχεται δέματα για αποστολές στην ΕΕ.
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
2.957
Reaction score
6.679
Όμως έμαθα δύο πράγματα:
1. Το Royal Mail (με το οποίο έστειλε το δέμα τον Οκτώβριο) δεν δίνει tracking number.
2. Το Royal Mail αυτόν τον καιρό και μέχρι νεωτέρας δεν δέχεται δέματα για αποστολές στην ΕΕ.
Δεν περνάει και πολύ καλά η Royal Mail τελευταία.


"It is believed to have already left more than half a million letters and parcels stuck in limbo, according to reports late last week."
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
απο εγγλεζικο βιβλιοπωλειο, παρελαβα με κουριερ στο χωρο μου με εχεμυθια, ισως ειχα αυξημενα μεταφορικα - δυστηχως δεν βρισκω τη παραγεγλια μου στο email μου.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.170
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top