Αδέσποτος φίλος

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.223
Reaction score
27.786
Και πήγε ο Τάσος (abessalom) μια βόλτα στην Μηχανιώνα και βρήκε έναν μικρό αδέσποτο σκύλο που ψόφησε στο κρύο και στην πείνα.
Μου τον έφερε να τον κάνω ένοικο.
Ο μικρός είναι πολύ ωραίος τύπος, ήσυχος και σχεδόν υπάκουος.
Αφού τον τάϊσα λίγο με κάτι κροκέτες που μύριζαν πολύ ωραία και ήπιε νερό έκατσε και με κοίταζε και κουνούσε την ουρά του.





Μετά έκατσε μπροστά στην σόμπα αλογόνου και εκεί την καταβρήκε.
Έπαψε να τρέμει από το κρύο και φάνηκε να το απολαμβάνει πιο πολύ από γάτα.
Ο κόπρος.





Ωραίος δεν είναι;
Ξέρει κανείς τι μάρκα είναι;
 

Μηνύματα
9.946
Reaction score
33
Μιχάλη είναι το καλύτερο Χριστουγεννιάτικο δώρο αυτό που σου έτυχε! :)

Μπράβο και σε σένα και στον Τάσο!
Χρόνια πολλά και καλά.
 


Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.223
Reaction score
27.786
Απάντηση: Αδέσποτος φίλος.

Τώρα είναι δεμένος με ένα καλώδιο δικτύου, μέχρι να βρω ένα σκοινί της προκοπής.
 





Μηνύματα
3.263
Reaction score
8
Απάντηση: Αδέσποτος φίλος.

Να σου ζήσει ο φίλος και ναι τα ριτρήβερ γενικά, τρώνε πολύ.....:)
 

Μηνύματα
27.250
Reaction score
25.238
Απάντηση: Αδέσποτος φίλος.

Εγω για πεινασμένο alfa romeo τον κόβω.
Να σου ζήσει Μιχάλη.Retriever ημίαιμος.
 

Μηνύματα
29.254
Reaction score
23.299
Απάντηση: Αδέσποτος φίλος.

ΡΕΤΡΙΒΕΡ ΕΙΝΑΙ. ΠΑΝΕΞΥΠΝΟΣ ΓΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ. ΓΑΒΓΙΖΗ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΙΚΟΣ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΙΔΙΩΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.
ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ.
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.506
Reaction score
30.722
Απάντηση: Αδέσποτος φίλος.

Μια διόρθωση μόνο, τον βρήκαμε παρατημένο κοντά στις λιμνοθάλασσες του Ποταμού Επανομής (στον υδροβιότοπο). Ήταν δίπλα σε κάτι σπασμένες λεκάνες τουαλέτας (προφανώς καταφύγιο από τον παγωμένο αέρα που ξυρίζει στην περιοχή), και δεν το κουνούσε ρούπι. Κάποιος πήγε και τον παράτησε, προφανώς, στη μέση του πουθενά. Κρίμα βρε παιδιά, να παίρνεις ένα τέτοιο ζωντανό και να το πηγαίνεις στου διαόλου τη μάνα να το παρατήσεις, και αυτό να κάθεται το κακόμοιρο εκεί που το παράτησες, πιστεύοντας ότι θα ξαναφανείς.
 

Maria Pentagiotissa

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
15.781
Reaction score
341
Απάντηση: Αδέσποτος φίλος.

Α ρε Μιχάλη... πάλι έκανες το θαύμα σου :446:
Έσωσες μια ζωή κι απέκτησες ένα φίλο. Win-win situation, που λέγανε και στο χωριό μου :116:
Όντως έχει στοιχεία από retriever, αλλά δεν έχει σημασία η ράτσα, αλλά η φάτσα.
Από Τρίτη όποτε ευκαιρήσεις πάρτου κι ένα Drontal για τα παράσιτα (1 ανά 10 κιλά βάρους), εκτός κι αν είναι να τον δει κτηνίατρος σύντομα για εμβόλια (κανονικά πρέπει), οπότε θα σου πει εκείνος.
Άντε, καλά να περνάτε!!
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.506
Reaction score
30.722
Απάντηση: Αδέσποτος φίλος.

Μαρία σίγουρα από σπίτι ήταν ο Μήτσος (πρόλαβε τον βάφτισε ο γιος μου :p ), εάν είχε γεννηθεί αδέσποτο θα ήξερε να φερθεί. Φαινόταν να έχει ένα πρόβλημα στο μπροστινό ποδαράκι, αλλά με το που κατέβηκε από το αυτοκίνητο φαινόταν να το πατάει μια χαρά και σε ελαφρύ τροχάδην.

Μιχάλη τα εμβόλια κλπ τα αναλαμβάνουμε εγώ με τους σπόρους, δεν φτάνει που στον φορτώσαμε κανονικά. Να μάθουν και από κοντά τι θα πει ευθύνη ζώου.

Τελικά το είπα αλλού. Είχε δεν είχε, χριστουγεννιάτικα, πάλι βρήκε να κάνει την ελεημοσύνη του, ο ελεεινός, ο αχρείος.... :142:
 

Maria Pentagiotissa

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
15.781
Reaction score
341
Απάντηση: Αδέσποτος φίλος.

Μπράβο σε όλους σας... και σε σένα Αβεσσαλώμ επιπλέον και για τη στάση σου και το παράδειγμά σου ως γονιού!
Για μια παρατημένη ζωούλα που αργοπέθαινε μέσα στο κρύο, το θαύμα των εορτών έγινε. Καλά Χριστούγεννα παίδες!
 

Μηνύματα
29.254
Reaction score
23.299
Απάντηση: Αδέσποτος φίλος.

ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΑΡΑΤΗΜΕΝΟΣ Η ΧΑΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΔΙΗΜΕΡΟ ΤΟΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΛΟΖΩΙΣΜΕΝΟΣ.
 

Μηνύματα
9.946
Reaction score
33
Re: Απάντηση: Αδέσποτος φίλος.

Μαρία σίγουρα από σπίτι ήταν ο Μήτσος (πρόλαβε τον βάφτισε ο γιος μου :p ), ....


:142:
Σίγουρα ο μικρός!
Μεγάλη μάρκα ο τύπος!:142:
 

Μηνύματα
9.946
Reaction score
33
Λοιπόν εγώ βρήκα τι δώρο θα κάνω στον Μιχάλη! :626:

Ένα ωραίο λουρί για να βολτάρει τον Μητσάρα! :107:
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Απάντηση: Αδέσποτος φίλος.

Mπραβο βρε παιδια αυτα ειναι,ωραια φατσα εχει,
διπλα στον Μιχαλη πιστευω θα φαει καλα, κριμα να πηγαινουν χαμενα τα κοκκαλακια απο τα κοψιδια! :116:
 

Μηνύματα
14.614
Reaction score
1.524
Re: Απάντηση: Αδέσποτος φίλος.

Mπραβο βρε παιδια αυτα ειναι,ωραια φατσα εχει,
διπλα στον Μιχαλη πιστευω θα φαει καλα, κριμα να πηγαινουν χαμενα τα κοκκαλακια απο τα κοψιδια! :116:
:135:
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.340
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top