Ακουστές διαφορές σε καλώδια ρεύματος



abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.610
Reaction score
94.518
Στο 90% των ακροάσεων χρησιμοποιώ το πισι για να ακούω streaming. Η τροφοδοσία του κάνει μεγάλες διαφορές στον ήχο από ένα μαύρο πχ σε ένα belden ρεύματος.
:thumbsdown:


Εκτός τον ήχο μήπως βελτιώνει και τα έγγραφα ή το λειτουργικό;
 





Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.217
Reaction score
26.981
:thumbsdown:
Εκτός τον ήχο μήπως βελτιώνει και τα έγγραφα ή το λειτουργικό;
Και πού να δεις με τον βραστήρα τι γίνεται.
Μην αποκαλύψω τώρα και για τη φασολάδα
 


Μηνύματα
1.396
Reaction score
2.810
Θα συμφωνήσω απόλυτα για τον τελικό.
Επίσης ακουστές διαφορές και στις πηγές που χρησιμοποιώ. Phono και pc.
Σε προ και ντακ που είχα δοκιμάσει κάποια στιγμή ήταν πολύ μικρές οι λεπτομέρειες που άλλαζαν.
Τι ακριβως καλωδιο φτιαξατε για τον τελικο αν επιτρεπεται;
 

Μηνύματα
27.207
Reaction score
25.182
Εγω φτιάχνω δικά μου καλώδια, από μασίφ χαλκό, 24mm διατομή ο κάθε κλώνος.
Ειδικά στον τελικό που οδηγεί τα front είδα τεράστιες διαφορές.
Πτι ρε γαμώτη μ , αυτό έκανα τόσο καιρό λάθος , και έλεγα ο τελικός των μπάσων μου ακούγεται κάπως αναιμικός ώρες ώρες. Του έχω ενα Monster 4 καρρέ αν θυμάμαι καλά.
 



Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Τι ακριβως καλωδιο φτιαξατε για τον τελικο αν επιτρεπεται;
Δεν ξέρω να φτιάχνω καλώδια , μπριζόλες μόνο κατέχω.
Είχα πάρει από κάποιον που πουλούσε ένα ρεύματος 50 ευρώ αφού το δοκίμασα και είχε πολύ καλύτερο ηχητικό αποτέλεσμα από το στοκ. Αν και βέβαια πάλι θα το έπαιρνα για να υπάρχει, η τιμή ήταν αστεία ( τόσο κάνουν τα belden) αλλά τελικά παίζει και πολύ καλύτερα.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.360
Reaction score
79.412
Όποιος γράψει σε αυτο το θρεντ κατι (τεκμηριωμένο) που δεν εχει ήδη γραφτεί στα προηγούμενα παρόμοια θρεντς, κερδίζει μια δωρεάν ορθοπαιδική εξέταση για τον ίδιο ή για μέλος της οικογένειάς του στο ιατρείο μου.
 
Last edited:



Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Όποιος έχει απόδειξη ότι δεν είμαστε μόνοι μας στο σύμπαν ας την παραθέσει εδώ και έχει ένα δωρεάν τραπέζι με ribeye και pichania .
Άσχετα αν το παραδέχονται όλοι οι επιστήμονες. Χωρίς φωτογραφία ούτε τυρί σαγανάκι δεν παίζει.!
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.845
Reaction score
77.422
Όποιος γράψει σε αυτο το θρεντ κατι (τεκμηριωμένο) που δεν εχει ήδη γραφτεί στα προηγούμενα παρόμοια θρεντς, κερδίζει μια δωρεάν ορθοπαιδική εξέταση για τον ίδιο ή για μέλος της οικογένειάς του στο ιατρείο μου.
που σε φτάσανε και σένα....
καημένε.... :cry: :lol:
Όποιος έχει απόδειξη ότι δεν είμαστε μόνοι μας στο σύμπαν ας την παραθέσει εδώ και έχει ένα δωρεάν τραπέζι με ribeye και pichania .
Άσχετα αν το παραδέχονται όλοι οι επιστήμονες. Χωρίς φωτογραφία ούτε τυρί σαγανάκι δεν παίζει.!
βούρτσα και.....το γνωστό :lol:
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
που σε φτάσανε και σένα....
καημένε.... :cry: :lol:


βούρτσα και.....το γνωστό :lol:
Να πω την αλήθεια δεν κατάλαβα τι εννοείς ίσως γιατί είμαι πάρα πολύ κουρασμένος ή γιατί δεν είμαι τόσο έξυπνος. Αν το εξηγήσεις θα σου απαντήσω αν δεν έχω κοιμηθεί ακόμη. :biggrin:
 


Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.568
Μηνύματα
2.865.761
Members
37.935
Νεότερο μέλος
Penthesilia
Top