Ακουστές διαφορές σε καλώδια ρεύματος

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Μια απορία την έχω όμως bhutia m..
Αφού δεν έχει σημασία αν είναι ακουστες οι διαφορές γιατί "σε βλέπω" κουμπωμένο στα σαμπάκια σου με Supra ρεύματος στο "παράλληλο βινυλιακο σύμπαν σου" και δε χρησιμοποιείς τα μαύρα καλώδια ρεύματος που συνόδευαν τα subs???? :sneaky: :sneaky: :sneaky:
Διότι με την κατάλληλη διάθεση θα είχε σημασία,ακόμα και για αισθητικούς λόγους εναρμόνισης με τα υπόλοιπα.
Όλα εξαρτώνται από τις...παράλληλες διαθέσεις.

Παραδείγματος χάριν,έστω και αν δεν ήταν αισθητές οι διαφορές με καλώδια όπως το αβανταδόρικο Hamura-Be,δεν παύει να είναι χάρμα οφθαλμών η ατένισή του υπό τις κατάλληλες ανταύγειες φωτός σε κάποιο άλλο setup.
1593675323914.png

Να πω? Να πω?

Γιατί είναι μεγάλο troll!

:biggrin:
Αδίκως θα προέτρεχες και ιδίως από τη στιγμή που δεν θα είχες δει ακόμα. setup από ...πιο εξωφρενικό παράλληλο Σύμπαν.:sneaky:
 

Μηνύματα
7.257
Reaction score
11.800
Διότι με την κατάλληλη διάθεση θα είχε σημασία,ακόμα και για αισθητικούς λόγους εναρμόνισης με τα υπόλοιπα.
Όλα εξαρτώνται από τις...παράλληλες διαθέσεις.

Παραδείγματος χάριν,έστω και αν δεν ήταν αισθητές οι διαφορές με καλώδια όπως το αβανταδόρικο Hamura-Be,δεν παύει να είναι χάρμα οφθαλμών η ατένισή του υπό τις κατάλληλες ανταύγειες φωτός σε κάποιο άλλο setup.
View attachment 171714

Αδίκως θα προέτρεχες και ιδίως από τη στιγμή που δεν θα είχες δει ακόμα. setup από ...πιο εξωφρενικό παράλληλο Σύμπαν.:sneaky:
Kαι πόσο τιμάται η αξία του Χαμούρα-μπε(εεεεεε)?
 






Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Δεν υπάρχει Hamura be, είναι DIY του Κυρίου Buthia με βύσματα supra,
Υπάρχει βέβαια άλλη Χαμούρα, αλλά ας σταματήσω εδώ γιατί καραδοκούν τα ban. :sneaky:
Αναρωτιέμαι ποιος ο λόγος να κινδύνευες με κυρώσεις για χάρη μιας...ιαπωνικής πόλης στα περίχωρα του Tokyo. 🤡
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.849
Reaction score
77.436
Ναι ρε μπαστουνόβλαχε , έχω και στο χωριό μου , γιατί τυγχάνει να είναι το μεγαλύτερο χωριό σ"αυτή τη χώρα.
Οταν εγώ έκανα λογαριασμό στο paypal εσύ ήσουνα που? σε κάνα δέντρο και έτρωγες βελανίδια? :lolsign: :gotcha:
το paypal το έκανες για να παραγγείλεις ψοράλ? :lolsign:
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Μια που ο Bhutia αποφεύγει να σου απαντήσει ευθέως, το κάνω εγώ: Όχι, δεν ακούγονται, αλλ' αυτό δεν έχει την παραμικρή σημασία. Αντιθέτως, έχει μεγίστη σημασία, εσείς να νομίζετε ότι αυτές οι διαφορές ακούγονται. Τουλάχιστον εμένα, έτσι με συμφέρει.
Σιγά μην κολλάει ο προφεσόρ να απαντήσει ευθέως.
Τες πα. Στο δικό μου σύστημα κάτι καλώδια ρεύματος κάποιας εταιρίας που χρησιμοποίησα - δοκίμασα είχαν πολύ ακουστές διαφορές προς τα κάτω, υπερβολικά όμως ακουστές και υπερβολικά προς τα κάτω.
Ένα φτιαχτό που έπεσε στα χέρια μου φτηνιάρικο έκανε τεράστιες διαφορές προς τα πάνω και έμεινε στον τελικό.
Εν πάσει περιπτώσει τώρα στις υπόλοιπες συσκευές είμαι με belden , σαν και αυτά που έχουν κάτι σίδερα, ξέρεις.
Αν κάποια στιγμή τύχει κάποιο άλλο για δοκιμή θα επανέλθω.;)
 

I

iason

Guest
Αναρωτιέμαι ποιος ο λόγος να κινδύνευες με κυρώσεις για χάρη μιας...ιαπωνικής πόλης στα περίχωρα του Tokyo. 🤡
Άσπρα μούρα, μαύρα μούρα, Η Otsutsuki h Hamura.
287407.jpg
 


leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Διότι με την κατάλληλη διάθεση θα είχε σημασία,ακόμα και για αισθητικούς λόγους εναρμόνισης με τα υπόλοιπα.
Όλα εξαρτώνται από τις...παράλληλες διαθέσεις.

Παραδείγματος χάριν,έστω και αν δεν ήταν αισθητές οι διαφορές με καλώδια όπως το αβανταδόρικο Hamura-Be,δεν παύει να είναι χάρμα οφθαλμών η ατένισή του υπό τις κατάλληλες ανταύγειες φωτός σε κάποιο άλλο setup.
View attachment 171714

Αδίκως θα προέτρεχες και ιδίως από τη στιγμή που δεν θα είχες δει ακόμα. setup από ...πιο εξωφρενικό παράλληλο Σύμπαν.:sneaky:
Καλωδιολάγνος λοιπόν..ο παράλληλος εαυτός σου σε όλες τις εκδόσεις του bhutia m!!
Ενδιαφέρον...
 


Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.222
Reaction score
27.003
Αδίκως θα προέτρεχες και ιδίως από τη στιγμή που δεν θα είχες δει ακόμα. setup από ...πιο εξωφρενικό παράλληλο Σύμπαν.:sneaky:
Ο Γκουρού σάς δουλεύει όλους κι εσείς το χάψατε.
Από δω ψωνίζει
:roflmao: :roflmao: :roflmao: :lolsign:
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.368
Reaction score
125.396
... δεν θα ηθελα να ειμαι πωλητης και να χρειαστει να εξυπηρετησω τον Μεσιε Γκουρου σε καταστημα ηχου, θα κατεληγα στο "παρτε οτι θελετε κυριε.."
Δε θα μπει ποτέ σε ένα μαγαζί να ψάχνει κάτι να πάρει και να ρωτάει ηλίθιες ερωτήσεις...
Ο καλύτερος πελάτης είναι, παραγγέλνει ιντερνετικά χωρίς να απασχολεί αδίκως τον πωλητή.

Άλλοι είναι αυτοί που ταλαιπωρούν εαυτόν και αλλήλους, με ακροάσεις σε αντιπροσωπείες και κατ'οικον προ της αγοράς, διότι "αν δε το ακούσουν με τα αφτιά τους δε γίνεται να αγοράσουν". ;)
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.555
Reaction score
37.821
Ο καλύτερος πελάτης είναι, παραγγέλνει ιντερνετικά χωρίς να απασχολεί αδίκως τον πωλητή.
..και εγω στην πραγματικοτητα ετσι νομιζω Doctor EAR...:thumbsup:
.. προσωπικα, παραπανω απο 5 λεπτα δεν μπορω να βρισκομαι σε μαγαζι
*σβησιμο τσιγαρου*
-Εισοδος
"Καλησπερα, ειμαι το μαιμου, ειχα καλεσει πριν λιγο για τη χ συσκευη.."
-συναλλαγη
"καλο απογευμα"
-εξοδος
*αναμα τσιγαρου*
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Καλωδιολάγνος λοιπόν..ο παράλληλος εαυτός σου σε όλες τις εκδόσεις του bhutia m!!
Ενδιαφέρον...
Καλέ μου Λέανδρε,για να μη βασανίζεσαι ασκόπως με εικασίες,σε πληροφορώ ότι όλοι έχουμε περάσει από διάφορα στάδια σε αυτό το χόμπυ και ο ίδιος δεν μετανιώνω γι αυτά,αφού από την πρώτη στιγμή που έγραφα είχα αναφερθεί σχετικά.Η ιδιαιτερότητα έγκειται στο ότι δεν κάνω τράμπες διάφορες συσκευές και καλώδια που έχω κατά καιρούς αγοράσει,διότι εφόσον τα πήρα μου αρέσουν και τα κράτησα,γνωρίζοντας πως αργά ή γρήγορα θα τα έκανα όλα να παίξουν όπως ο ίδιος οραματίζομαι.

Ούτε πρόθεση έχω ν'αντιλέγω σε όσα πιστεύεις ακράδαντα,αλλά για να είμαστε ακριβοδίκαιοι,εάν ήταν πράγματι δέσμιος σε αισθητές υποτίθεται ακροαματικές διαφορές ,τότε θα φρόντιζε τουλάχιστον στις επιμέρους μονάδες sub να είχε φορεμένα ολόϊδια καλώδια τροφοδοσίας και όχι Supra στο ένα και Furutech στο άλλο.Το δεύτερο κιόλας είχε ανοιχθεί και βελτιωθεί σε κάποιο κατασκευαστικό χαρακτηριστικό του που κρινόταν ανεπαρκές και κρατήθηκε όπως όλα τα υπόλοιπα.
1593705467166.png

Μπορείς να το βεβαιώσεις αυτό και σε άλλες φωτογραφίες που έχουν παρατεθεί από το παράλληλο Σύμπαν.
Δε θα μπει ποτέ σε ένα μαγαζί να ψάχνει κάτι να πάρει και να ρωτάει ηλίθιες ερωτήσεις...
Ο καλύτερος πελάτης είναι, παραγγέλνει ιντερνετικά χωρίς να απασχολεί αδίκως τον πωλητή.

Άλλοι είναι αυτοί που ταλαιπωρούν εαυτόν και αλλήλους, με ακροάσεις σε αντιπροσωπείες και κατ'οικον προ της αγοράς, διότι "αν δε το ακούσουν με τα αφτιά τους δε γίνεται να αγοράσουν". ;)
Προ κορονοϊού τουλάχιστον υπήρχε και το στοιχείο της διασκέδασης όπως και σε εκθέσεις,δηλαδή σπάνιες επισκέψεις σε ρόλο τυπικού ενδιαφερομένου,χωρίς την παραμικρή γνωστική τυμπανοκρουσία απέναντι στους μαγαζάτορες,με προσδοκία ν'άκουγα κάτι διασκεδαστικό,είτε από μηχανήματα είτε από...εκείνους. :sneaky:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.588
Μηνύματα
2.866.582
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top