Ακουστες διαφορες σε καλωδια ρευματος?

Reaction score
2.112
Προσωπικά μάλλον είμαι απ' τα κουφαλογα της παρεας.... Δεν ακουω διαφορά ουτε με καλώδια ρεύματος αλλά ούτε καν με αλλαγη των rca καλωδιων για line level.

Άκουσα μικρή διαφορά με καλώδια ηχείων όπου όσο πιο ακριβά τόσο χειρότερα. Δεν θυμαμαι μάρκες πανε χρόνια. Κατεληξα παντως στο χοντρό φθηνό multicore καλώδιο. Αυτο το φθηνιαρικο ναι...
Aκριβώς ίδια περίπτωση και εγώ. Και ακριβώς το ίδιο με τα καλώδια ηχείων! Οσο ακριβότερα τόσο περισότερο ξύριζαν.

Reaction score
3.708
Πήγα σ' ένα φίλο μου προχθές να τον βοηθήσω με τον καινούριο του AVR γιατί από αγγλικά δεν έχει ιδέα και το μενού του Marantz που πήρε το θεώρησε (και λογικό) σαν πυρηνική επιστήμη...
Διάφορα ακριβά μηχανήματα σε αφιερωμένο χώρο, τέλος πάντων τρέχω το audyssey και καθώς έκανε ιου ιου ανακαλύπτω πως έχει συνδέσει ανάποδα τα πίσω ηχεία (το αριστερό στο δεξί).
Σταματάω τη διαδικασία και πάω πίσω από το rack να τα αλλάξω.... και βλέπω κάτι καλώδια ηχείων που ακόμα και 'γω που δηλώνω αντικαλωδιάς έφριξα!!! Τα κινέζικα λαμπατέρ του δίευρου παίζει να έχουν καλύτερα...
Τον κοιτάω και του λέω.... "άμα σε βρει ο Λέανδρος τη γ@μησες..."!! Ακόμα ψάχνει να βρει ποιος είναι ο Λέανδρος :p
Ξέρεις πόσοι ακούνε έτσι?

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
155.350
Members
35.211
Νεότερο μέλος
Mimia