Ακουστές διαφορές σε καλώδια ρεύματος


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.540
Reaction score
76.920
Eγώ πάντως τρέμω τη στιγμή που θα μας αρχίσει στα...γαλλικά η Ρόζι... :p :p :p
είδες περιορισμοί...
αν είχαμε μια ολόσωμη θα γνωρίζαμε και για τυχόν άλλες γλώσσες :p :lolsign: :lol:
 

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
είδες περιορισμοί...
αν είχαμε μια ολόσωμη θα γνωρίζαμε και για τυχόν άλλες γλώσσες :p :lolsign: :lol:
Αμα σου βαλω ολοσωμη, θα εχεις το θρεντ του προστατη καμια εβδομαδα πρωτο-πρωτο κι ας ειμαι 45...:):):)
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.540
Reaction score
76.920
Αμα σου βαλω ολοσωμη, θα εχεις το θρεντ του προστατη καμια εβδομαδα πρωτο-πρωτο κι ας ειμαι 45...:):):)
ανέβασε...... και θα σου γράφω κάθε μέρα το ''σκορ'' να περηφανεύεσαι :laugh: :lol:
 




wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.426
Reaction score
15.052
Έμπαινε Γιούτσο! :cry: :lolsign: :lol:
Το 1965, ο παίκτης του Ολυμπιακού Νίκος Γιούτσος κάνει το ντεμπούτο του κόντρα στον Παναθηναϊκό.
Σύντομα γίνεται ένας από τους αγαπημένους παίκτες της κερκίδας, με το σύνθημα «έμπαινε Γιούτσο» να ακούγεται όλο και πιο συχνά.
Ο Γιούτσος με τη φανέλα του Ολυμπιακού αγωνίστηκε σε 499 αγώνες κερδίζοντας 4 πρωταθλήματα, 4 κύπελλα Ελλάδας και δύο νταμπλ.

:superman:
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.336
Reaction score
27.600
Φρέσκα κουλούρια...

 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.838
Reaction score
20.315
Φρέσκα κουλούρια...

Από το review:
It is clear that the PowerQuest 3 does nothing for our audio performance. I am confident the same is true for your video device. So the claims there completely unjustified.
και
As an audio and video improving device, I cannot recommend the AudioQuest PowerQuest 3. Only buy it because you need some of the other things it does, or its form factor.
 

Μηνύματα
522
Reaction score
408
Προσωπικά μάλλον είμαι απ' τα κουφαλογα της παρεας.... Δεν ακουω διαφορά ουτε με καλώδια ρεύματος αλλά ούτε καν με αλλαγη των rca καλωδιων για line level.

Άκουσα μικρή διαφορά με καλώδια ηχείων όπου όσο πιο ακριβά τόσο χειρότερα. Δεν θυμαμαι μάρκες πανε χρόνια. Κατεληξα παντως στο χοντρό φθηνό multicore καλώδιο. Αυτο το φθηνιαρικο ναι...
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.026
Reaction score
20.406
Προσωπικά μάλλον είμαι απ' τα κουφαλογα της παρεας.... Δεν ακουω διαφορά ουτε με καλώδια ρεύματος αλλά ούτε καν με αλλαγη των rca καλωδιων για line level.

Άκουσα μικρή διαφορά με καλώδια ηχείων όπου όσο πιο ακριβά τόσο χειρότερα. Δεν θυμαμαι μάρκες πανε χρόνια. Κατεληξα παντως στο χοντρό φθηνό multicore καλώδιο. Αυτο το φθηνιαρικο ναι...
Διε φτάgνει που δεν έχεις αποκαgλυπτικό σύστημα, είσαι κιαι κουφός. Κιαι το λες κι από πάνω! Ανερυθρίαστα! Και δεν ξέρεις κι από χάι εντ. Πωωω ρε φίλε θράσος να πούμε...
 

Μηνύματα
522
Reaction score
408
Διε φτάgνει που δεν έχεις αποκαgλυπτικό σύστημα, είσαι κιαι κουφός. Κιαι το λες κι από πάνω! Ανερυθρίαστα! Και δεν ξέρεις κι από χάι εντ. Πωωω ρε φίλε θράσος να πούμε...
Κουφός στ αυτιά. Ψυχιακιυστικα ομως ακούω μεχρι τα πενήντα χιλιάρικα άμα λάχει!
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.426
Reaction score
15.052
Προσωπικά μάλλον είμαι απ' τα κουφαλογα της παρεας....
Κατεληξα παντως στο χοντρό φθηνό multicore καλώδιο. Αυτο το φθηνιαρικο ναι...
Άρα ακούς τέλεια! τζάμπα ανησυχείς!
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Προσωπικά μάλλον είμαι απ' τα κουφαλογα της παρεας.... Δεν ακουω διαφορά ουτε με καλώδια ρεύματος αλλά ούτε καν με αλλαγη των rca καλωδιων για line level.

Άκουσα μικρή διαφορά με καλώδια ηχείων όπου όσο πιο ακριβά τόσο χειρότερα. Δεν θυμαμαι μάρκες πανε χρόνια. Κατεληξα παντως στο χοντρό φθηνό multicore καλώδιο. Αυτο το φθηνιαρικο ναι...
δε θα έλεγα ότι έχω την ίδια ακροαματική εμπειρία, άλλωστε, αυτό φαίνεται!! :smile::smile:

IMG_20200710_100033.jpg
 




wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.426
Reaction score
15.052
Πήγα σ' ένα φίλο μου προχθές να τον βοηθήσω με τον καινούριο του AVR γιατί από αγγλικά δεν έχει ιδέα και το μενού του Marantz που πήρε το θεώρησε (και λογικό) σαν πυρηνική επιστήμη...
Διάφορα ακριβά μηχανήματα σε αφιερωμένο χώρο, τέλος πάντων τρέχω το audyssey και καθώς έκανε ιου ιου ανακαλύπτω πως έχει συνδέσει ανάποδα τα πίσω ηχεία (το αριστερό στο δεξί).
Σταματάω τη διαδικασία και πάω πίσω από το rack να τα αλλάξω.... και βλέπω κάτι καλώδια ηχείων που ακόμα και 'γω που δηλώνω αντικαλωδιάς έφριξα!!! Τα κινέζικα λαμπατέρ του δίευρου παίζει να έχουν καλύτερα...
Τον κοιτάω και του λέω.... "άμα σε βρει ο Λέανδρος τη γ@μησες..."!! Ακόμα ψάχνει να βρει ποιος είναι ο Λέανδρος :p
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.190
Μηνύματα
2.855.546
Members
37.877
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top