Ακουστικά για samsung galaxy s10plus

Pin

Θεΐτσα
Μηνύματα
8.036
Reaction score
4.439
Έχω σιχαθεί τη δουλειά μου. Κάποτε αγαπούσα τα αεροπλάνα. Όχι πια. Και ένας από τους λόγους είναι το μετρό.
Έχω σιχαθεί να παίρνω το μετρό για να πηγαίνω και να έρχομαι στο αεροδρόμιο μαζί με ΟΛΟΥΣ αυτούς τους βρωμιαραίους με τους οποίους αναγκάζομαι να συνταξιδεύω ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.
Μοναδική παρηγοριά γι αυτές τις 2 ώρες που πρέπει να υπομένω είναι η μουσική.
Ψάχνω λοιπόν για ακουστικά max τιμή 150 € όπου θα συνδέω με το (παλιό, το ξέρω...) κινητό μου και θέλω το εξής:
Να ακούω τα drums και να νομίζω πως παίζει ο Ulrich μπροστά μου. Ακουστικά με δυνατό ήχο που θα με απομονώνουν απ τους ήχους του εξωτερικού περιβάλλοντος.
Μπορείτε να μου προτείνετε κατι;
:angel:
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.021
Reaction score
6.814
Διευκρινιστικές ερωτήσεις:

Πρέπει να είναι ασύρματα; ΔΕΝ πρέπει να είναι ασύρματα; (π.χ. γιατί δεν θες το άγχος της φόρτισης, δεν ξέρω)

Είναι οκ οι ψείρες ή όχι; Ρωτάω γιατί κάποιους τους ενοχλούν στα αυτιά.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.968
Reaction score
20.486
Ακουστικά με δυνατό ήχο που θα με απομονώνουν απ τους ήχους του εξωτερικού περιβάλλοντος.
Για αυτό το χαρακτηριστικό, θα ψάξεις ακουστικά με noise cancelling λειτουργία. Δεν είναι να κουφαθείς από την ένταση.

Ρίξε μια ματιά εδώ. (Πολύ) Παλιό thread, αλλά είναι μια αρχή.
 
  • Love
Reactions: Pin


Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.553
Reaction score
30.805
Έχω σιχαθεί να παίρνω το μετρό για να πηγαίνω και να έρχομαι στο αεροδρόμιο μαζί με ΟΛΟΥΣ αυτούς τους βρωμιαραίους με τους οποίους αναγκάζομαι να συνταξιδεύω ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.

πάει χάκαρε τον λογαριασμό της ο Άλεξ.
 

Μηνύματα
704
Reaction score
2.304
Πρόσφατα αγόρασα τα JBL LIVE 660NC. Έχουν πολύ καλό ήχο. (Μετρήσεις μπορείς να δεις στον σύνδεσμο παρακάτω.) Καλύτερο από γνωστά ακριβότερα ακουστικά. Επίσης έχουν δυνατότητα ενσυρματης σύνδεσης.
Το μόνο αρνητικό που βρήκα είναι ότι για over ear μου φαίνονται λίγο μικρά.
Πρόσφατα η τιμή του έχει πέσει από 199 στα 110-120 euro.

 
  • Love
Reactions: Pin


Μηνύματα
2.322
Reaction score
363
Κι εγώ προτείνω τα Galaxy buds live επειδή με κουράζουν αφάνταστα τα in ear.
Τα live δεν τα νιώθω καθόλου.
Πολύ καλό μπάσο και ένταση. Απλά δεν απομονώνουν αρκετά τους εξωτερικούς ήχους γιατί δεν μπαίνουν μέσα στον λοβό του αυτιού.
Εγώ το προτιμώ βέβαια αυτό γιατί αν είσαι εκτός, θέλεις να έχεις την αίσθηση τι συμβαίνει γύρω σου.
 


Pin

Θεΐτσα
Μηνύματα
8.036
Reaction score
4.439
Με βάση αυτό που θέλω και στη τιμή που το θέλω, από αυτά που διάβασα, είμαι κοντά στα JBL Live 660NC .
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.940
Reaction score
41.206
Με κάποια φίλτρα βλέπω αυτές τις επιλογές. Τα sony φαίνεται να έχουν πολλές ώρες λειτουργίας χωρίς φόρτιση. Ρίξε μια ματιά και στα reviews όπου υπάρχουν.
Μάλλον θα πήγαινα σε πιο οικονομική λύση στα 60-80 που στη χειρότερη αν δεν βγει το ένα μοντέλο-τύπος βολικό να μην κλάψω όλα τα λεφτά και να πάω να πάρω κάτι ακόμα (ένα άλλο μοντέλο τύπο ακουστικού με τα υπόλοιπα αν χρειαστεί). Πάντως για τη χρήση που θες θα πήγαινα σε over ear.

 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.940
Reaction score
41.206
Σε αυτά τα λεφτά και για over ear δεν νομίζω ότι θα βρει σοβαρό ANC και δεν νομίζω ότι χρειάζεται κιόλας.
 



Μηνύματα
15.031
Reaction score
20.784
Έχω Bose buds με anc.
Έχουν συμπαθητικό ήχο και καλουτσικο anc για πολύ τη χρήση σε αεροπλάνο μέσα (που δε σε νοιάζει προφανώς γιατί το θες για τραίνο) έχουν ισοστάθμιση με εφαρμογή δική τους και πολύ καλό χειρισμό gestures.
Επίσης έχω JBL (μα τι άλλο) endurance peak III που αρχικά πήρα για τρέξιμο.
Μπασάρα ισορροπημένος ήχος , ρυθμίσεις μέσω εφαρμογής (πχ harman καμπύλη χειροποίητη) χωρίς anc τα χρησιμοποιώ στο μετρό.
Το μοναδικό θέμα με αυτά είναι ότι μάλλον τα αυτιά μου δεν είναι συμμετρικά και το δεξί δεν κάθεται καλά στον πόρο.
Τα Bose διορθώνονται γιατί δεν έχουν τσιμπιδάκι (clip) και μπορεις να τα βάλεις στη θέση που βολεύουν.
Αν κάτσουν καλά τα JBL τα προτιμώ μακράν ακόμα και χωρίς anc στο τραίνο.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.620
Μηνύματα
2.868.270
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top