Ακόμα ένας ευχαριστημένος optomaτίας

Μηνύματα
71
Reaction score
0
Αγαπητοί συνοδοιπόροι,

έγινα και εγώ μέλος της συνομωταξίας των κατόχων optoma που λόγω επιθετικής εμπορικής πολιτικής είναι δημοφιλείς στην χώρα μας.

Μετά από συμβίωση αρκετών χρόνων με έναν Χ1 αποφάσισα να απαρνηθώ την infocus και να περάσω σε έναν εκπρόσωπο του budget-720. Φυσικά ούτε μια στιγμή δεν σκέφτηκα να αλλαξοπιστήσω και να γίνω lcdακιας. Όπως λένε "once you go DLP you never go back" ή κάπως έτσι τέλως πάντων.

Το optoma 70 που έχω πλέον αναρτημενο στον τοίχο μου, αγόρασα με μονοψήφιο αριθμό ωρών στην λάμπα του από τον saaviv.

Προς το παρόν βλέπω σε μια οθόνη 180χ180 που είχα μαζί με τον Χ1. Φυσικά είμαι σε φάση ανεύρεσης αντικαταστάτη. Ίσως το μήνυμα του Ανδρέα για την greyhawk να ήρθε την κατάλληλη στιγμή, ίδωμεν...

Οι εντυπώσεις μέχρι τώρα και σε υλικό κυρίως 720p κατευασμένο από το νετ (prison break, lost, spiderman2,...) είναι άριστες.

Για μένα ο δείκτης απόδοσης προς τιμής στην συγκεκριμένη κατηγορία προβολέων αγγίζει διαχρονικά το άριστο. Εννοώ ότι δεν θυμάμαι εποχή που η αντίστοιχη κατηγορία προβολέων να ήταν τόσο μακριά σε τιμή και τόσο κοντά σε απόδοση σε σχέση με την κορυφή. Για παράδειγμα ο Χ1 που ήταν value for money στην εποχή του, απείχε πολύ περισσότερο σε ποιότητα και λιγότερο σε τιμή από τους κορυφαίους της εποχής. Αυτό φυσικά είναι δείγμα ωριμότητας για μια κατηγορία ηλεκτρονικών προϊοντων...
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Ειναι πολυ ευχαριστο να ακους κοσμο που ειναι ευχαριστημενος με τις αγορες του. :bravo:
Πραγματικα με αυτα που σου δινει το συγκεκριμενο μηχανακι και την τιμη που ζηταει για εμενα απλα δεν εχει αντιπαλο. :cool_4:

Καλοθεατος!!
 


Μηνύματα
16.004
Reaction score
14
καλορίζικος aristomenis, καλές θεάσεις και welcome to the optoma users club!!!!

Αλήθεια υπάρχει τέτοιο "κλαμπ"????
 


Μηνύματα
554
Reaction score
0
Μολις τον πήρα και εγω και περιμενω το HT!!!

Εβαλα το Star Wars και ΕΠΑΘΑ!! Σημειωτεον ειναι ο 1ος μου προβολεας και ειναι λογικο να ειμαι ενθουσιασμενος...

Τι λεγατε για το club;:happy_4:
 



bou

Μηνύματα
142
Reaction score
0
Απάντηση: Ακόμα ένας ευχαριστημένος optomaτίας

Άν είσαι εσύ ο πρόεδρος του Optoma club τί είμαι εγώ?.....:pc:
 

Μηνύματα
11
Reaction score
0
pira kai ego ton HD70 afou akouga toso kala logia kai den eida kai RBE stis
dokimes. Vevaia oi dokimes den eixan ipotitlous... ;) Nomizo oti einai aristi agora auti ti stigmi,an e3airesoume tin egiisi tou enos etous mono !!!
kai oti kanei ligo perisotero 8orivo apo oti 8a perimena sto low bright (vevaia ton exo kai dipla sto krevati mou :)
To mikro tou mege8os kai varos einai auto pou ton kanoun asinagonisto stin
katigoria 720p.
 


exile

Videocameras
Μηνύματα
6.056
Reaction score
4.371
αληθεια είμαι "πρόεδρος"? Γουστάρωωωω!!!! :cool_4: :cool_4: :cool_4:

Πλάκα πλάκα ο Optoma 70 που έχει ο father είναι τρομερό value for money
Αντε Προεδρε!!!Καποια στιγμη που θα ευκαιρησεις να υπογραψουμε και το καταστατικο γιατι εμαθα οτι καποιοι LCDακιδες εχουν ηδη προχωρησει και σε προβολες!!!!
 

Μηνύματα
16.004
Reaction score
14
Αντε Προεδρε!!!Καποια στιγμη που θα ευκαιρησεις να υπογραψουμε και το καταστατικο γιατι εμαθα οτι καποιοι LCDακιδες εχουν ηδη προχωρησει και σε προβολες!!!!
Θα το ετοιμάσει ο Μπού (Βοu) σαν Γεν.Γραμ:cool_4: :cool_4: :cool_4:
 

bou

Μηνύματα
142
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Απάντηση: Ακόμα ένας ευχαριστημένος optomaτίας

Γενικός Γραμματέας:cool_4:
Γραμματέα χωρίς τα όργανά του μπλοκάκια και μολύβια πρώτη φορά βλέπω!
Άντε και στό επόμενο με υγεία και χαρά!
Να τριτώσει το καλό!:cool_4:
 


Μηνύματα
71
Reaction score
0
Μάνο, αν θέλεις μπορείς να περάσεις από το σπίτι μου (μαρούσι) και να διαπιστώσεις με τα δικά σου μάτια (αν κι όχι σε ιδανικό στήσιμο ακόμα).

Για μένα πάντως είναι πολύ καλύτερος από τον Χ1 που είχα πριν. Η διαφορά είναι κυρίως σε σκοτεινές σκηνές και σε HD υλικό. Σε απλό DVD και φωτεινά πλάνα οι διαφορές που σίγουρα υπάρχουν δεν είναι άμεσα αντιληπτές.

Το πάνελ του 5700, αν δεν κάνω λάθος καλύπτει την ανάλυση του αναμορφικού DVD. Αυτό σημαίνει ότι δεν θα δεις άμεσες διαφορές ανάλυσης σε υλικό DVD. Από την άλλη βέβαια το νετ έχει βρωμίσει από HD...
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.735
Μηνύματα
2.874.252
Members
37.940
Νεότερο μέλος
greemlin
Top