Αλλαγή κτιρίου Υπουργείου Υγείας & Κοιν. Αλληλεγγύης

Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Απάντηση: Αλλαγή κτιρίου Υπουργείου Υγείας & Κοιν. Αλληλεγγύης

Επιπλέον, σε ποιον ανήκει το συγκεκριμένο ακίνητο? Εχω την εντύπωση ότι το οικόπεδο ανήκει στο Υπ. Υγείας.

Το ακίνητο που στεγάζετε τώρα το υπουργείο? σε ποιν ανήκει?

και τέλος πάντων, εγώ σαν εργοδότης του Δημοσίου, θέλω να βολεύομαι (απο κάθε άποψη) απο το Δημόσιο. Αρα με βολεύει να πάει στο νέο κτήριο. Τόσο απο άποψη εγγύτητας στην εργασία μου, απο άποψη ταχύτητας πρόσβασης εκεί, όσο και απο άποψης ελάφρυνσης της κίνησης του κέντρου ώστε να πηγαίνω ποιό άνετα εκεί όταν χρειαστεί.

Θέλετε να κάνουμε ένα poll που θα μας βόλευε το νέο κτήριο? έχω την εντύπωση ότι θα τους φάμε τους 90% βολεμένους.....
Εξ΄όσων γνωρίζω, το προς μετακόμιση κτίριο ανήκει στα Ολυμπιακά Ακίνητα. Και θα πληρώνει το Υπουργείο σε αυτά ενοίκιο για μερικά χρόνια, με ποσό που υπερβαίνει κατά πολύ αυτά που δίνει σήμερα για το διπλανό κτίριο στο 19.
Το κτίριο που είμαστε τώρα (Αριστοτέλους 17), ανήκει στο Υπουργείο όπως και μερικά άλλα, (όλα αυτά τα βάση αυτών που έχει ενημερώσει ο Σύλλογος).
Μην είσαι τόσο σίγουρος ότι θα τους φάτε τους 90%.
Το "βολεμένους" είναι λάθος έκφραση γιατί αυτοί ανήκουν στους μη έχοντες ισχύ και χρήμα και όπως καταλαβαίνεις βλέπουν σωστά σε αντίθεση με τους πραγματικά "βολεμένους" (αυτούς που μένουν δηλαδή εκεί ή / και "πρόσκεινται" στον Υπουργό).
Άλλωστε υπάρχουν μέσα σε αυτούς τους 90% και άτομα που μένουν εκεί και δεν θέλουν να πάνε.
 

Μηνύματα
15.008
Reaction score
20.731
Απάντηση: Αλλαγή κτιρίου Υπουργείου Υγείας & Κοιν. Αλληλεγγύης

πωπω ρε π#&&^% πραγματικα πλεον δεν εχω λογια πλεον

ποιον πρεπει να εξυπηρετει το κτηριο?
εμενα η τους υπαλληλους του?
εμενα.
αρα θα παει εκει οπου βολευομαι.
και βολευομαι περισσοτερο σε εναν δρομο οπου περναει λεωφορειο καθε 3-5 λεπτα (και δε θελω αντιρηση σε αυτο, 25 χρονια εμενα στην κηφισιας πανω , στους αμπελοκηπους και οτι λεωφορειο περναει απο κει παει και απο κτηριο που λεμε) εχει προσβαση και απο μετρο και ηλεκτρικο , ειναι καινουριο, ΔΕΝ ΒΡΩΜΑΕΙ (ακομα) κλπ
α σειχτηρ πια συζηταμε μια χαζομαρα 23 σελιδες.
και μην ξαναδω οτι κτηριο που στεγαζε 4-5000 κοσμο δεν κανει για 700 γιατι πλεον δεν κανει ουτε για γελια.
αλλα γμ τα υπουργεια μου εκανα 18 ωρες ταξιδι για μια δουλεια που μπορουσε να γινει ενα μηνα αργοτερα στη μεσογειο, εκατσα 10 μερες σε ενα κωλοβαπορο , εχασα 15αυγουστο, πηγα μια βδομαδα μετα τις διακοπες μου για δευτερη φορα μεσα στο ιδιο καλοκαιρι, και απο σημερα που ειμαι και επισημως σε αδεια δεν υπηρχε πτηση απο ιαπωνια και φευγω αυριο.
δεν γουσταρω καθολου να βριζω του δυ επειδη δουλευουν ανθρωπινες ωρες ενω εγω λειπω στην καλυτερη 11 ωρες απο το σπιτι μου, ουτε γουσταρω να εξισοθουν αυτοι με μενα , το αντιθετο μαλιστα, θελω στον ΙΤ να μπει μια ανθρωποκεντρικη λογικη και κοψουμε επιτελους τις πιπες του στυλ "μονο ετσι γινονται οι δουλειες" "η εταιρια πανω απο ολα" και αλλα χαριτομενα. Για δειτε ρε τι γινεται σε καμια σουηδια, γερμανια κλπ ευρωπαικες χωρες που τοσο εχετε σε υποληψη, βρισκει κανεις ανρθωπο την ωρα του φαγητου, η μετα τις 5 (αν ξεκινανε 9, γιατι αν ξεκινανε 8 , στις 4 κατεβασαμε και τα ρολλα) ????? ενα μετρο ρεεεεεεε!!
αλλα ρε κων/νε ελεος πια ! αν σε διαβασει καποιος και θελει να σε επιφανειακα χαρακτηρισει χωρις πολυ σκεψη η μ@λακα θα σε πει η απλα κομπλεξικο με την επιμονη σου σε καποια θεματα. απο το κτηριο, τον υπουργο (που ειναι μεγαλο λαμογιο) μεχρι και τους εχοντες εξοχικο αμαγκαντ δηλαδη...

παρεπιπτωντως το κεντρο οχι απλα πρεπει να αδειασει, να γκρεμιστει πρεπει και να χτιστουν καποια 2 οροφα το πολυ κτισματα καταστηματων και μεχρι 4οροφα κατοικιων. να μοιραστει η κινηση στους υπολοιπους δρομους. Το ιδιο και ο πειραιας , να μη μεινει ουτε το γηπεδο.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Απάντηση: Αλλαγή κτιρίου Υπουργείου Υγείας & Κοιν. Αλληλεγγύης

πωπω ρε π#&&^% πραγματικα πλεον δεν εχω λογια πλεον

ποιον πρεπει να εξυπηρετει το κτηριο?
εμενα η τους υπαλληλους του?
εμενα.
αρα θα παει εκει οπου βολευομαι.

Ασε ρε Πανο που θες και να βολευεσαι.:121:
Το θεμα ειναι να βολευτουν οι υπαλληλοι ,μηπως κι εξυπηρετησουν κανενα χριστιανο που εχουμε καταντησει να κρεμομαστε απ τα κεφια του καθε υπαλληλισκου που ειχε μεσον και διοριστηκε στο δημοσιο.
 

Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Απάντηση: Αλλαγή κτιρίου Υπουργείου Υγείας & Κοιν. Αλληλεγγύης

Δεν είχα σκοπό να απαντήσω αλλά με τον τρόπο γραφής του κ. Κρόκου και των λεγόμενων του κ. Αρβανιτάκη, αναγκάζομαι να σας δώσω 2 παραδείγματα:

Μπορείτε να επισκφθείτε 2 κτίρια που είναι καινούργια και βρίσκονται μέσα στο κέντρο της ΑΘήνας και πλησίον του Υπ. Υγείας.

Το ένα είναι στην Ηπείρου (δεν θυμάμαι το νούμερο) μεταξύ Αριστοτέλους και Γ. Σεπτεμβρίου που στεγάζει κάποια υπηρεσία του ΙΚΑ. Και μάλιστα έχει και parking δικό του.

Το 2ο είναι στην Μάρνης, λίγο πριν βγεις στην Γ' Σεπτεμβρίου.
Στεγάζεται κάποιο Ταμείο Φαρμακοϋπαλλήλων (δεν θυμάμαι ακριβώς το τίτλο) και αυτό με δικό του parking.
Δείτε τα πρώτα και μετά μου λέτε.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Απάντηση: Αλλαγή κτιρίου Υπουργείου Υγείας & Κοιν. Αλληλεγγύης

Μπορεις να ζητησεις μεταταξη.
 

Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Απάντηση: Αλλαγή κτιρίου Υπουργείου Υγείας & Κοιν. Αλληλεγγύης

Αυτό είναι μια λύση, μόνο που δεν είναι και η σωστή.
Διότι θα λύσει μόνο το δικό μου πρόβλημα και όχι όλων.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Απάντηση: Αλλαγή κτιρίου Υπουργείου Υγείας & Κοιν. Αλληλεγγύης

Για σκεψου τον αλλον ομως που μενει στο Χαλανδρι...
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.869
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top