Αμεση αγορα πιεστικου

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.122
Αυτό με τη κινεζα ιδιοκτητρια δεν το κατάλαβα. Νοικαρης είσαι. Δεν ήταν η φωτιά από εσένα.
Ειδικοί ενοικιαστηριων πείτε μας ποιος πληρώνει την οποία ζημιά που δεν οφείλεται σε νοικαρη.
Νομίζω είναι αστεία η ερώτηση. Φυσικά και πληρώνει ο ιδιοκτήτης, δλδ οταν γίνεται σεισμός τα σπίτια που παθαίνουν ζημιές τα πληρώνουν οι ενοικιαστές? Για οτι ζημιά πάθη το σπίτι και δεν ευθύνεται ο ενοικιαστής την πληρώνει ο ιδιοκτήτης. Το θέμα είναι αν θα φτιάξει την οποία ζημιά, αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορεί νομικά να σου επιβάλλει να πληρώσεις την ζημιά. Μπορεί ομως να σε υποχρεώσει γιατί δεν εχω λεφτά η να αρνηθεί να την φτιάξει. Πολύ δύσκολη φάση. Εύχομαι στον παθών καλή δύναμη και καλά ξεμπερδέματα
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.630
Reaction score
30.951
Εάν η κινέζα θέλει να πάρει ενοίκιο θα πρέπει να στρωθεί να φτιάξει το σπίτι κατάλληλο για τη συμφωνηθεισα χρήση. Αλλιώς δεν ανταποκρίνεται στη βασική υποχρέωση του εκμισθωτή.
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.887
Reaction score
34.319
περαστικα σας ευχομαι, να πανε ολα καλα , να γινει το καλυτερο για εσας και την οικογενεια, και με καλη ψυχολογια, οσο γινεται βεβαια.. ευχομαι καλη επανοδο και ευτυχως δεν ειχαμε θυματα
 





Μηνύματα
1.521
Reaction score
1.876
Περαστικά στην σύζυγο και την μικρή . Όσο για το σπίτι για 1μισυ μήνα δεν αξίζει νομίζω να ασχοληθείς . Με αυτόν που μένει στο δικό σου δεν παίζει να του προτείνεις να μετακομίσει στο καπνισμένο (αφού αναλάβει αυτός ή η ιδιοκτήτρια τα βαψίματα ) εάν τον ενδιαφέρει ;

Όσο για πιεστικό , νομίζω πως χρειάζεται χημικά περισσότερο παρά πίεση για να φύγει η κάπνα . Για ρώτα σε πλυντήριο αυτοκινήτων τι βάζουν για τα πολύ μαυρισμένα από τα καυσαέρια φορτηγά .
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.652
Μηνύματα
2.870.281
Members
37.934
Νεότερο μέλος
daemon76
Top