Αναβάθμιση ήχου σε Nissan Almera n16

Μηνύματα
229
Reaction score
109
Ο,τι και να βάλεις να είναι της ίδιας σειράς...υπάρχουν πολλά forum που ασχολούντε με ηχεία αυτοκινήτων,επίσης πολλά καταστήματα έχουν demo,απλά ακουσέ τα να δεις τι σου ταιριάζει.Τα πίσω ηχεία μάλλον ειναι πολυκαιρισμένα και θέλουν αλλαγή,ευκαιρία να τα αλλάξεις όλα... Σαν μάρκα ψάξε για infinity. Λες οτι άλλαξες πηγή κι έβαλες 4*27 rms δηλαδή κάτι χειρότερο απ'το εργοστασιακό...άλλαξε πηγή πρώτα ! Και να έχεις υπόψη σου πολλές φορές η φτήνια τρώει τον παρά.
https://www.infinityspeakers.com/speakers/
Το γράψιμο δεν είναι το forte μου οπότε σου απάνησα κάπως μονολεκτικά... Καλώς όρισες στην παρέα μας ! :)
 

Μηνύματα
13
Reaction score
0
Το γράψιμο δεν είναι το forte μου οπότε σου απάνησα κάπως μονολεκτικά... Καλώς όρισες στην παρέα μας ! :)
Α οκ τοτε, και εγω δεν ειχα την προθεση να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι σου,
φιλικα παντα

Καλως σας βρηκα ολους σας
 

Μηνύματα
13
Reaction score
0
Γιώργο η επιλογή είναι δική σου, εγώ θα έβγαζα τα πίσω μεγάφωνα και θα τα τοποθετούσα εμπρός και θ αγόραζα οβάλ 6χ9 για πίσω.
Περασα απο το καταστημα που μιυ τοποθετησε τα πισω ηχεια να τα δει γιατι εκαναν ενα χρατς χρουτς σε λακουβα ακομη καιοταν ηταν κλειστο το ηχοσυστημα.

Μου ειπε μαλλον καποια επαφη στο radio cd θα ειναι κα δεν φταινε ταηχεια.

Για την λυση που ειπεςδεν την προτεινει γιατι δεν αλκαζει κατι ουσιαστικο , συν οτι θελουν αλλες τρυπες και κοψιμο της εταζερας!!!

Αυτος μου προτεινε για μπροστα στις πορτες τα Alpine 1725s, δεν χρεθαζονται λεει πιο ακριβα, αυτα ειναι πολυ καλα και θα βελτιωθει ο μπροστινος ηχος κατα 80% πιο πανω αλκαζοντας απλα τα εργοστασιακα με αυτα τα ηχεια!!
Και θα δει βεβαια και τις επαφες στο radi cd για τον πισω θορυβο.

Εσυ το λες? Συμφωνεις??
Να τα βαλω ή οχι?
 

Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.284
Reaction score
853
Εγώ τι να πω, εσύ θα το ακούς κι εφόσον θέλεις παραπάνω χαμηλό ότι σου είπα ισχύει.
 

Μηνύματα
13
Reaction score
0
Εγώ τι να πω, εσύ θα το ακούς κι εφόσον θέλεις παραπάνω χαμηλό ότι σου είπα ισχύει.
Οκ ισως παω σε αλλον ηχοσυστηματα να το κανω οπως λες γιατι αυτος δεν φαινετε προθυμος να κοψει την εταζερα.

Προτεινε μου τοτε ηχδια 6 χ 9 στο ιδιο φασμα με 6,5 που θα μπιυν μπροστα.

Σ ευχαριστω
 

Μηνύματα
13
Reaction score
0
Οκ ισως παω σε αλλον ηχοσυστηματα να το κανω οπως λες γιατι αυτος δεν φαινετε προθυμος να κοψει την εταζερα.

Προτεινε μου τοτε ηχδια 6 χ 9 στο ιδιο φασμα με 6,5 που θα μπιυν μπροστα.

Σ ευχαριστω

Τελευταια νεα.
Αν παιρνει 16.5 στρογγυλα μπρος και πισω στην εταζερα, αποφασισα γιατα
Alpine 1725s, φτηνα και καλα μου ειπαν, με ευαισθησια 92db,
τι λετε αξιζουν?

Το radio cd ειναι sonny xs gtx420, με 4 χ 52 watts total power, και 27 Χ 4 rms power, σωστα ακουσατε για τα rms , την πληροφορια την βρηκα απο το site της sony.
Θα παιξουν με τον ενισχυτη του radio cd
 

Μηνύματα
1
Reaction score
0
Καλησπέρα παιδια.Έχω και εγώ nissan almera n16 και το θέμα που έχω είναι ότι τα πισω τα ηχεια κάηκαν και ψάχνω
να τα αλλάξω με κάτι στα 80 ευρώ.
Τι ηχεία μου προτείνεται να βαλω ?
Επίσεις εχω μπροστά τα μαμά ηχεια θα πρέπει να τα αλλάξω και αυτά ?
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.710
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top